بازی Ghost of Tsushima برای رایانه‌ی شخصی منتشر می‌شود؟

حذف لوگوی انحصاری پلی‌استیشن از جلد بازی!

بازی Ghost of Tsushima برای رایانه‌ی شخصی

گزارش‌ها و شواهد اخیر نشان می‌دهد که بازی پرطرفدار Ghost of Tsushima به احتمال قوی از انحصار پلی‌استیشن خارج شده و به‌زودی برای پلتفرم رایانه‌ی شخصی منتشر می‌شود.

تابستان سال گذشته بود که شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی با همکاری یکی از استودیوهای زیرمجموعه خود به نام ساکر پانچ، آخرین بازی بزرگ و انحصاری خود در نسل هشتم را تحت عنوان گوست آو سوشیما روانه بازار کرد. اثری اکشن و ماجراجویی که روایت‌گر واقعه‌ی تلخ سوشیما در قرن سیزدهم ژاپن و اتفاقات ناگوار یک سامورایی به نام ساکای است که به خاطر حمله‌ی خونین مغول‌ها و نابودی قبلیه، در تلاش است تا با دیگر بازمانده‌ها و همچنین مهارت‌های خاص و سامورایی خود به جنگ با دشمن اصلی‌ یعنی ختون خان برود. داستان بازی در کنار گیم‌پلی مهیج و سیستم مبارزات بی‌نظیر به قدری خوب روایت می‌شود که این عنوان در زمان عرضه توانست بازخوردهای مثبت منتقدان و بازیکنان را کسب کند و با دریافت جوایز متعدد و ارزشمند، جزء آثار پرافتخار پلی‌استیشن برشمرده می‌شود.

حال در صورتی که جزو کاربران کنسول‌های پلی‌استیشن نباشید، بی‌شک در زمان عرضه فرصتی برای تجربه Ghost of Tsushima نداشته‌اید، چرا که این یک عنوان در واقع یکی از آثار انحصاری سونی به شمار می‌رود، لیکن در صورتی که حدس و گمان‌های اخیر صحت داشته باشند، به احتمال قوی شما در آینده‌ی نه چندان دور می‌توانید این بازی پرطرفدار و تحسین‌شده را روی پلتفرم رایانه‌ی شخصی تجربه کنید!

به بیان دقیق‌تر، از چندی پیش رویداد بزرگ آمازون پرایم برگزار شده و در جریان این مراسم بسیاری از بازی‌ها با قیمت‌های مناسب به فروش می‌رسند. در این میان، فروش بازی گوست آو سوشیما بیش از پیش مورد توجه گیمرها قرار گرفته و نکته مهم این است که در جریان این رویداد، عبارت «فقط برای پلی‌استیشن» از روی باکس آرت یا همان تصویر روی جلد بازی به کلی حذف شده است. نبود ناگهانی این عبارت روی جلد عناوین انحصاری سونی یک عمل معمول و عادی نیست و بی‌شک دلایل خاص خود دارد؛ به طوری که این موضوع بار دیگر به شایعه‌ی انتشار بازی برای پلتفرم پی‌سی دامن زده و بسیاری از بازیکنان معتقد هستند که در آستانه‌ی یک سالگی بازی، سونی قصد دارد تا این عنوان ارزشمند خود را برای رایانه‌ی شخصی عرضه کند. موردی که با توجه به سیاست‌های اخیر سونی و انتشار چند بازی انحصاری برای پی‌سی، تحقق این موضوع چندان هم دور از انتظار نیست.

شایعه‌ی بازی Ghost of Tsushima برای رایانه‌ی شخصی برای اولین بار توسط یکی از کاربران شبکه‌ی اجتماعی توییتر به نام CrazyLeaksOnATrain مطرح شد. این کاربر مدعی است که به دنبال موفقیت انتشار بازی Horizon Zero Dawn برای کامپیوتر، سونی تغییراتی در سیاست‌های خود ایجاد کرده و از این پس تعدادی از آثار انحصاری پلی‌استیشن تقدیم پی‌سی بازها خواهد شد. بر اساس اظهارات او، گوست آو سوشیما از جمله عناوینی است که به‌زودی برای رایانه‌ی شخصی عرضه خواهد شد.

علاوه بر این، او معتقد است که ریمستر بلادبورن و همچنین بازی پرطرفدار خدای جنگ نیز به‌زودی از انحصار پلی‌استیشن خارج شده و برای کامپیوتر منتشر می‌شوند. در وهله‌ی اول، از آنجا که این خبر از سوی سونی و منابع رسمی منتشر نشده، شاید باور عرضه‌ی این عناوین برای پی‌سی کمی سخت به نظر برسد، اما بهتر است بدانید که این کاربر پیش‌تر به انتشار بازی‌های Kingdom Hearts و Nioh 2 و ریمستر Ninja Gaiden برای رایانه‌ی شخصی اشاره کرده بود که همگی درست از آب درآمدند.

عرضه بازی هورایزن زیرو داون و همچنین دیزگان برای رایانه‌ی شخصی، درآمد سونی را به طرز چشم‌گیری افزایش داده و از لحاظ تجاری، موفقیت بزرگ دیگری را در کارنامه‌ی این کمپانی ژاپنی رقم زده است. جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر اجرایی سونی، چندی پیش در گفت‌وگویی اعلام کرد که در پی موفقیت بازی Horizon Zero Dawn در پلتفرم کامپیوتر، گام‌های بیشتری در این راه برداشته می‌شود و از این پس بازی‌های بیشتری از پلتفرم پلی‌استیشن راهی رایانه‌ی شخصی خواهند شد.

با توجه به این گفته‌ها، ظاهرا شرکت سونی نیز در خصوص بازی‌های انحصاری و انتشار آن‌ها با سیاست‌های مایکروسافت هم نظر شده و تصمیم دارد که در آینده شماری از بازی‌های پرطرفدار پلی‌استیشن از جمله خدای جنگ را برای رایانه‌ی شخصی نیز عرضه کند. البته، در صورتی که این گزارش صحت داشته باشند و آثار مذکور برای پی‌سی عرضه شوند، مشخص نیست که سونی مشابه مایکروسافت به انتشار بازی‌های انحصاری خود برای رایانه‌ی شخصی ادامه می‌دهد و یا صرفا شاهد عرضه‌ی عناوین پیشین پلی‌استیشن روی این پلتفرم محبوب خواهیم بود.

علی‌رغم تمامی این گفته‌ها، در نظر داشته باشید که شرکت سونی هنوز به صراحت انتشار گوست آو سوشیما برای پی‌سی را تایید نکرده و حذف لوگوی «فقط برای پلی‌استیشن» لزوما بدین معنا نیست که بازی در آینده برای سایر پلتفرم‌ها از جمله رایانه‌ی شخصی عرضه خواهد شد. با این حال، از آنجا که شایعه‌های قبلی نیز از انتشار بازی برای پی‌سی حکایت دارند و در طرفی دیگر، چند بازی انحصاری سونی نیز اخیرا برای کامپیوتر منتشر شدند، تحقق این حدس و گمان‌ها چندان هم دور از ذهن نیست.

در دیگر خبرهای مرتبط با سری گوست آو سوشیما، بد نیست اشاره کنیم که روند ساخت اقتباس سینمایی این عنوان از چندی پیش در سونی پیکچرز آغاز شده است. علاوه بر این، تا به امروز حدس و گمان‌های زیادی در خصوص ساخت نسخه‌ی دوم مجموعه به گوش رسیده که در جدیدترین آن‌ها، آگهی استخدام این استودیوی آمریکایی بار دیگر هواداران را نسبت به توسعه‌ی فرنچایز امیدوار کرده است؛ به طوری که در چندین آگهی استخدام ساکر پانچ به صراحت به بازی و داستان فدرال ژاپن اشاره شده و آن‌طور که به نظر می‌رسد، تیم سازنده در سکوت خبری مشغول ساخت نسخه دوم گوست آو سوشیما است.

بازی Ghost of Tsushima برای رایانه‌ی شخصی

طبق این فرصت‌های شغلی و همچنین موفقیت‌های گوست آو سوشیما، تولید دنباله‌ی مجموعه چندان دور از انتظار و ذهن نیست؛ چه بسا که طبق آخرین گزارش شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی، فروش بازی از مرز ۶.۵ میلیون نسخه در سراسر جهان عبور کرده است. با این حال، ممکن است که این آگهی‌های استخدام و پروژه‌ی بعدی ساکر پانچ در واقع ارتباط مستقیمی با گوست آو سوشیما نداشته باشد و شاهد ساخت یک بازی کاملا جدید از آن‌ها باشیم.

در پایان این خبر، لازم به ذکر است که گوست آو سوشیما در حال حاضر به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 4 در دسترس قرار دارد و کاربران کنسول جدید سونی نیز به لطف پشتیبانی از عناوین نسل قبلی قادر به تجربه‌ی آن روی پلی‌استیشن 5 هستند. در صورتی که اطلاعات چندانی از بازی ندارید و یا در خرید آن همچنان مردد هستید، پیشنهاد می‌کنم که پیش از خرید بازی، حتما بررسی بازی Ghost of Tsushima در رسانه سرگرمی را مطالعه کنید. خلاصه این بررسی به شرح زیر است:

بازی Ghost of Tsushima به عنوان آخرین انحصاری مهم سونی در نسل هشتم، انتظارات را برآورده می‌کند و آن را باید حسن ختامی درخور برای بازی‌های پلی‌استیشن 4 بدانیم. استودیوی ساکر پانچ ثابت کرد که می‌تواند در آینده، بیش از این‌ها مورد توجه قرار بگیرد و حالا می‌تواند با خیال راحت به ساخت نسخه‌ی دوم از این بازی هم فکر کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا