خالق مجموعه Gears of War روی پروژه جدیدی فعالیت می‌کند

بازگشت کلیف بلزینسکی به صنعت بازی‌های ویدیویی!

خالق مجموعه Gears of War روی پروژه جدیدی فعالیت می‌کند حمید توحیدلو ۰ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ اخبار بازی
خالق مجموعه Gears of War

شواهد امر گویای این موضوع است که کلیف بلزینسکی (Cliff Bleszinski)، خالق مجموعه پرطرفدار Gears of War پس از چند سال دوری از صنعت بازی‌های ویدیویی، دوباره به این عرصه برگشته و در حال حاضر روی ساخت یک اثر جدید کار می‌کند.

بدون هیچ شک و تردیدی، سری گیرز آو وار یکی از بهترین و بزرگ‌ترین آثار صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که نسخه‌ی نخست آن در سال ۲۰۰۶ میلادی توسط کمپانی اپیک گیمز به صورت انحصاری برای مایکروسافت روانه بازار شد. در آن زمان، کلیف بلزینسکی به عنوان طراح ارشد در توسعه‌ی این عنوان نقش داشت و موفقیت مجموعه را باید مدیون او بود. با این حال، بعد از انتشار سومین نسخه از سری گیرز آو وار در سال ۲۰۱۱ میلادی، نه تنها بلزینسکی از تیم سازنده فرنچایز جدا شد، بلکه حق امتیاز این سری نیز از اپیک گیمز به مایکروسافت داده شد و در حال حاضر استودیوی کوالیشن (The Coalition) با همکاری ۳۴۳ اینداستریز، خالق سری هیلو، روی توسعه‌ی مجموعه فعالیت می‌کند.

بسیاری از بازیکنان بر این باور هستند که بعد از واگذاری امتیازات گیرز آو وار و خروج بلزینسکی از اپیک گیمز، فقط و فقط بد شانی با او یار بوده و خالق مجموعه Gears of War در طول چند سال اخیر روزهای درخشان و موفقی را پشت سر نگذاشته است. او که در کنار سری مذکور، در ساخت بازی‌های محبوب دیگری از جمله Unreal و Bulletstorm هم همکاری داشته، بعد از جدایی از اپیک گیمز استودیوی خود به نام باس‌کی پروداکشنز (BossKey Productions) را تاسیس کرد و با همکاری چند از افراد و دوستان خود، روی توسعه‌ی عناوین مختلف مشغول به کار شد. نتیجه‌ی این امر، ساخت اثری به نام LawBreakers بود که از همان ابتدا شکست تلخی را در کارنامه‌ی بلزینسکی به ثبت رساند و برخلاف انتظارها، بازی چندان مورد استقبال گیمرها قرار نگرفت.

شکست بازی قانون شکنان باعث شد تا استودیوی باس‌کی پروداکشنز در سال‌های نخست تاسیس به کلی تعطیل شود و به دنبال همه‌ی این اتفاق‌ها، این بازی‌ساز مشهور در سال ۲۰۱۸ میلادی برای همیشه از صنعت بازی‌های ویدیویی خداحافظی کرد. حال در تازه‌ترین خبرها، به نظر می‌رسد که کلیف بلزینسکی به طور کامل بازنشسته نشده و علی‌رغم خداحافظی و گفته‌های پیشین خود، دوباره به حوزه بازی‌سازی برگشته و در حال حاضر روی ساخت یک اثر جدید مشغول به کار است.

به بیان دقیق‌تر، چندی پیش کلیف بلزینسکی در صفحه‌ی رسمی شبکه‌ی اجتماعی توییتر خود به صراحت اعلام کرد که هم‌اکنون روی پروژه‌های جدیدی کار می‌کند و هنوز زمان مناسبی برای انتشار جزئیات بیشتر در این خصوص فرا نرسیده است. بعد از انتشار این توییت، حدس و گمان‌ها در رابطه با بازی جدید بلزینسکی قوت گرفت و شایعه‌های مختلفی در این زمینه به گوش می‌رسید که بلزینسکی در پاسخ به این‌ها، اعلام کرد که لزوما پروژه‌ی بعدی او یک بازی ویدیویی نخواهد بود.

کلیف بلزینسکی در این خصوص توضیح می‌دهد:

باید بگویم که در حال حاضر روی ساخت چیزهای جدیدی فعالیت می‌کنم. حتما درک می‌کنید که چقدر عذاب آور است هر روز باید به خود یادآوری کنید که هنوز نمی‌توانید در رابطه با این پروژه‌ها صحبت کنید. در هر حال، باید با این شرایط کنار آمد. شما را دوست دارم. البته، در نظر داشته باشید که پروژه‌ی بعدی من لزوما یک بازی ویدیویی نیست.

خالق مجموعه Gears of War

با استناد بر اظهارات فوق می‌توان ادعا کرد که کلیف بلزینسکی در سکوت خبری و به دور از رسانه‌ها، پروژه‌ی جدیدی در دست ساخت دارد. با این حال، او در انتهای پیام خود اشاره کرد که پروژه‌ی بعدی او لزوما یک بازی ویدیویی نیست و ممکن است ارتباطی نیز با این موضوع نداشته باشد؛ چرا که او در طول زندگی خود در حوزه‌های دیگر از جمله سینما سابقه‌ی کار دارد. با این وجود، بسیاری از مردم بلزینسکی را به عنوان خالق مجموعه Gears of War و یک بازی‌ساز باتجربه می‌شناسند و او شهرت خود را مدیون عملکرد عالی در صنعت بازی‌های ویدیویی است. از این رو، بسیاری از هواداران متعقد هستند از آنجا که او با قاطعیت ارتباط این پروژه با بازی‌های ویدیویی را رد نکرده و در گفته‌های خود از کلمه‌ی «لزوما» استفاده کرده، ممکن است او در آینده همه‌ی بازیکنان و طرفداران خود را به کلی هیجان‌زده و غافل‌گیر کند.

در این میان، صحبت‌های اخیر رامی اسماعیل (Rami Ismail)، توسعه‌دهنده بازی‌های مستقل، و بازنشر توییت کلیف بلزینسکی، احتمال ساخت یک بازی جدید توسط خالق مجموعه Gears of War را افزایش داده است. گروهی از افراد مدعی هستند که این دو بازی‌ساز با یکدیگر همکاری می‌کنند و پروژه‌ای که از آن صحبت شده، توسط این دو فرد ساخته می‌شود. جالب‌تر اینکه رامی اسماعیل پیش‌تر گفته بود در آینده‌ی نه چندان دور از بازی جدید خود پرده برمی‌دارد. بر این اساس، چندان دور از انتظار نیست رامی اسماعیل و کلیف بلزینسکی مشغول ساخت یک اثر ویدیویی جدیدی باشند.

البته، با وجود اینکه ساخت و توسعه‌ی سری گیرز آو وار در دستور کار قرار دارد، اما در نظر داشته باشید که بازگشت کلیف بلزینسکی به این مجموعه مثل همیشه بسیار بعید و غیرمتحمل به نظر می‌رسد. در هر حال، هنوز اطلاعاتی در خصوص پروژه‌ی جدید کلیف بلزینسکی در دست نیست و باید منتظر ماند و دید که در روزها و یا سال‌های آینده چه چیزی در انتظار بازیکنان است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با پروژه‌ی بعدی خالق مجموعه Gears of War چیست؟ به نظر شما، آیا کلیف بلزینسکی بعد از سال‌ها دوری از صنعت بازی‌های ویدیویی و شکست تلخ اثر قانون شکنان، دوباره بازی جدیدی می‌سازد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا