#مهسا_امینی

اولین کانسپت آرت‌های House of the Dragon از راه رسید

فیلمبرداری سال آینده‌ی میلادی آغاز خواهد شد

اولین کانسپت آرت‌های House of the Dragon

حساب رسمی بازی تاج و تخت در شبکه‌ی اجتماعی توییتر، اولین کانسپت آرت‌های House of the Dragon را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است.

ترانه‌ی یخ و آتش، یکی از نام‌های شناخته‌شده در میان علاقه‌مندان به آثار فانتزی و حماسی به شمار می‌رفت. این کتاب‌ها نه تنها فروش بالایی داشتند، بلکه بازخوردهای بسیار مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرده بودند. با این حال، قصه‌های تخیلی جرج. آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) تا تبدیل شدن به یک عامل تغییر در فرهنگ عامه فاصله‌ی زیادی داشتند؛ اتفاقی که نهایتا و به لطف HBO رخ داد. این شبکه‌ی کابلی با همکاری دیوید بنیاف (David Benioff) و دی. بی. وایس (D. B. Weiss) اقتباس سریالی ترانه‌ی یخ و آتش را ساخته و تحت عنوان Game of Thrones روی آنتن برد. اگرچه نام این اثر در میان بهترین‌ها قرار دارد اما کیفیت فصل پایانی‌اش چندان رضایت‌بخش نبود.

ترانه‌ی یخ و آتش، بسیار غنی بوده و قابلیت این را دارد که منبع اقتباسی برای ساخت چندین اثر متفاوت باشد. از همین رو، مدیران HBO تصمیم گرفتند ساخت دو پیش درآمد بر اساس کتاب‌ها را در دستور کار خود قرار دهند. اولین پیش درآمد The Long Night نامگذاری شده بود و حتی به مرحله‌ی ضبط قسمت پایلوت هم رسید اما تصمیم‌گیرندگان اصلی از نتیجه‌ی کار راضی نبودند تا این پروژه به طور کامل کنار گذاشته شود. دومین پیش درآمد که بر اساس رمان آتش و خون نوشته شده بود، توانست نظر مثبت مدیران را جذب کرده و چراغ سبز تولید را دریافت کند. اینطور که به نظر می‌رسد، دست‌اندرکاران علی‌رغم همه‌گیری ویروس کرونا سخت مشغول هستند تا شرایط را برای ضبط صحنه‌ها مهیا کنند.

حساب رسمی بازی تاج و تخت ساعاتی قبل توییتی را به اشتراک گذاشت که اولین کانسپت آرت‌های House of the Dragon به آن ضمیمه شده است. این تصاویر، دو اژدهای متفات را نشان می‌دهند. حساب کاربری بازی تاج و تخت همچنین در بخش کپشن تایید کرد فیلمبرداری در سال ۲۰۲۱ میلادی آغاز خواهد شد. در ادامه می‌توانید کانسپت آرت‌ها را مشاهده کنید:

کیسی بلویز (Casey Bloys) مدیر برنامه‌ریزی شبکه‌ی HBO در مصاحبه‌ای که سپتامبر امسال انجام داده بود رسما اعلام کرد پخش House of the Dragon در سال ۲۰۲۲ میلادی آغاز می‌شود. با در نظر گرفتن این نکته، پیش‌بینی می‌شد اولین پیش درآمد بازی تاج و تخت در سال آینده جلوی دوربین برود. بدین ترتیب، دست‌اندرکاران از فرصت کافی برای تکمیل فاز فیلمبرداری یا پس‌تولید برخوردار بوده و مجبور نخواهند شد کیفیت را قربانی کمیت کنند؛ اتفاقی که در صنعت فیلم و سریال به هیچ وجه غیرمعمول نیست، به خصوص اگر پای یک محصول مورد انتظار در میان باشد.

اطلاعاتی چندانی از تیم بازیگری House of the Dragon موجود نبوده و در حال حاضر تنها می‌دانیم پدی کانسیداین (Paddy Considine) نقش اصلی، یعنی ویسریس تارگرین را جلوی دوربین ایفا می‌کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا