انیمیشن Frozen 2 به جمع یک میلیاردی‌ها پیوست

به هشتمین فیلم پرفروش سال سلام کنید!

انیمیشن Frozen 2

انیمیشن Frozen 2 ششمین محصول دیزنی لقب گرفت که توانست در طول سال ۲۰۱۹ میلادی به رکورد فروش یک میلیارد دلار در باکس آفیس دست یابد.

عملکرد بسیار خوب دیزنی در باکس‌ آفیس ادامه دارد و جدیدترین محصول این استودیو، یعنی انیمیشن Frozen 2 هم توانست به جمع یک میلیاردی‌ها بپیوندد. این اثر از اوایل ماه نوامبر به‌صورت گسترده اکران شد و در طول این مدت فروش بسیار خوبی را در باکس‌ آفیس داخلی و خارجی به ثبت رساند. اگرچه دنباله‌ی Frozen پس از سه هفته‌ی متوالی بالاخره رتبه‌ی نخست را از دست داد و این هفته در رتبه‌ی دوم پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت اما با ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار دلاری که فروش داشت، توانست به رکورد فروش یک میلیارد دلار دست یابد.

قسمت اول این انیمیشن در سال ۲۰۱۳ اکران شد و با ثبت رکورد یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون دلار فراتر از انتظارات عمل کرد. موفقیت‌ Frozen در زمینه‌ی فروش و دریافت بازخوردهای مثبت باعث شد تا دیزنی ساخت دنباله‌ی آن را در اولویت قرار دهد. با این حال، روند آماده‌سازی انیمیشن Frozen 2 نزدیک به شش سال طول کشید. برخی طرفداران و کارشناسان نگران بودند که این فاصله‌ی زمانی به میزان فروش قسمت دوم لطمه بزند اما ظاهرا نگرانی‌ها بی‌مورد بوده است. اگرچه رکورد کنونی جدیدترین محصول دیزنی یک میلیارد و ۳۰ میلیون دلار است اما تا پایان اکران گسترده‌ی آن هنوز فرصت مانده، در نتیجه احتمال تکرار موفقیت قسمت اول وجود دارد.

پیش از این، پنج محصول دیزنی موفق شده‌ بودند در طول سال ۲۰۱۹ به رکورد فروش یک میلیارد دلار دست یابند. این پنج فیلم Avengers: Endgame (دو میلیارد و ۷۹۰ میلیون دلار)، The Lion King (یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون دلار)، Captain Marvel (یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون دلار)، Toy Story 4 (یک میلیارد و ۷۰ میلیون دلار) و Aladdin (یک میلیارد و ۵۰ میلیون دلار) بوده‌اند. بدین ترتیب، محصول مشترک جنیفر لی (Jennifer Lee) و کریس باک (Chris Buck) ششمین اثر سینمایی دیزنی لقب می‌گیرد که در طول سال جاری میلادی چنین رکوردی را به ثبت رساند.

انیمیشن Frozen 2 در هفته‌ی ابتدایی خود ۱۳۰ میلیون دلار در باکس آفیس داخلی فروش داشت تا بهترین افتتاحیه را برای یک انیمیشن سینمایی در ماه نوامبر به ثبت برساند. دنباله‌ی Frozen همچنین اولین انیمیشن سینمایی تاریخ محسوب می‌شود که خارج از فصل تابستان اکران شد و فروش افتتاحیه‌ی آن سه رقمی بوده است. در ضمن، جدیدترین اثر دیزنی در حال حاضر در رتبه‌ی هشتم پرفروش‌ترین فیلم‌های سال قرار دارد.

Star Wars: The Rise of Skywalker، دیگر محصول دیزنی است که در سال ۲۰۱۹ میلادی اکران می‌شود. اکران گسترده‌ی این فیلم مورد انتظار از سه روز دیگر آغاز خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا