#مهسا_امینی

استودیوی فرام‌سافتور احتمالا یک بازی انحصاری جدید برای پلی‌استیشن 5 می‌سازد!

برگرفته از سری سولز!

بازی جدید استودیوی فرام‌سافتور بازی Bloodborne

بر اساس اطلاعات لو رفته توسط اینسایدرهای معروف حوزه ویدیو گیم، به نظر می‌رسد که استودیوی فرام‌سافتور با همکاری سونی مشغول ساخت یک بازی انحصاری جدید برای کنسول پلی‌استیشن 5 است.

فرام‌سافتور از جمله باتجربه‌ترین استودیوهای صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که با ساخت سری دارک سولز حسابی در میان گیمرها محبوب شد و با خلق اثر بلادبورن، نام خود را در میان بازی‌سازان بزرگ تاریخ قرار داد. این استودیو در حال حاضر روی ساخت یک بازی جدید به نام Elden Ring مشغول به کار است که تا به امروز اطلاعات چندان زیادی از آن در دسترس نیست و به خاطر موفقیت‌های پیشین عناوین فرام‌سافتور، انتظارها از این اثر جدید تا حدودی بالا است. طبق اعلام شرکت ناشر، بازی در اواسط زمستان پیش‌رو برای پلتفرم‌های مقصد عرضه خواهد شد.

با این حال، شواهد امر گویای این موضوع است که الدن رینگ تنها پروژه در دست توسعه فرام‌سافتور نیست و تیم توسعه‌دهنده جدا از خلق اثر مزبور، مشغول ساخت یک بازی کاملا جدید برای کنسول پلی‌استیشن 5 است. به بیان دقیق‌تر، چندی پیش شایعه شده که این استودیو با همکاری کمپانی ژاپنی سونی در سکوت خبری پروسه‌ی تولید یک آی‌پی جدید را آغاز کرده و این عنوان به صورت انحصاری برای کنسول جدید سونی منتشر خواهد شد. این گزارش در ابتدا توسط یکی از اینسایدرهای حوزه ویدیو گیم به نام HazzadorGamin در سراسر فضای مجازی پخش شد که ساعاتی بعد، شپشال نیک، دیگر اینسایدر شناخته شده، در پیامی این ادعا را تایید و به تمامی شایعه‌ها دامن زد.

در وهله اول، از آنجا که اطلاعات فوق توسط منابع رسمی منتشر نشده، باور این گفته‌ها برای بازیکنان سخت است. اما باید بدانید که شپشال نیک در گذشته اطلاعات درستی را لو داده بود. برای مثال، او در گذشته ادعا کرده بود که استودیوی ساکر پانچ به دنبال عرضه‌ی یک اسپین آف از بازی گوست آو سوشیما است به نام گوست آو ایکیشیما است که بعدها شاهد معرفی اولین بسته الحاقی بازی به نام جزیره ایکی بودیم. در حالی که این گزارش کاملا درست از آب درنیامد، اما کلیات آن مطابق با واقعیت بود و آن‌طور که به نظر می‌رسد، این اینسایدر اطلاعات خود را به طور کلی دریافت می‌کند.

نکته مهم این است که طبق اعلام شپشال نیک، بازی جدید استودیوی فرام‌سافتور در واقع دنباله‌ی بلادبورن نیست و گیمرها با یک آی‌پی کاملا جدید روبه‌رو خواهند بود. گفته شده بازی یک سری از مکانیزم‌ها و المان‌های خود را از سری سولز الهام گرفته که با این وجود، یک آی‌پی جدید و انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن 5 به شمار می‌رود. متاسفانه این اینسایدر هنوز جزئیاتی در خصوص نام و تاریخ انتشار این بازی ارائه نکرده است. البته، با توجه به عرضه‌ی بازی مورد انتظار الدن رینگ در بهمن ماه سال جاری، انتظار می‌رود که این آی‌پی جدید هنوز مراحل ساخت ابتدایی خود را در فرام‌سافتور طی می‌کند و به این زودی‌ها نباید متتظر انتشار آن باشیم.

در نظر داشته باشید که این گفته‌ها هنوز توسط منابع رسمی تایید و یا تکذیب نشده و بدین خاطر نمی‌توان با قاطعیت در این خصوص اظهار نظر کنیم. باید منتظر ماند و دید که سونی در رویدادهای آتی خود چه برنامه‌ای اتخاذ کرده و در برابر این گزارش‌ها چه واکنشی خواهد داشت. هرچند، با توجه به رابطه نزدیک فرام‌سافتور و سونی و نتیجه بخش بودن این همکاری، چندان دور از انتظار نیست که استودیوی مذکور پروسه‌ی تولید یک آی‌پی جدید برای پلی‌استیشن را کلید زده باشد و در آینده‌ی نه چندان دور، شاهد معرفی یک اثر کاملا جدید و انحصاری باشیم.

بازی جدید استودیوی فرام‌سافتور بازی demons souls

در این میان، بد نیست اشاره کنم که Demon’s Souls به عنوان جدیدترین اثر شرکت فرام‌سافتور به شمار می‌رود که همزمان با عرضه‌ی کنسول پلی‌استیشن 5، به عنوان یکی از نخستین آثار انحصاری سونی راهی بازار شد. این بازی در زمان انتشار به خوبی توانست انتظارهای بازیکنان را برآورده کند و به لطف گیم‌پلی مهیج خود، بازخوردهای مثبتی را از سوی شماری از منتقدان مشهور دریافت کرد. گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که بازی از نظر تجاری نیز عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته و همچنان به روند رو به رشد خود ادامه می‌دهد.

گفتنی است که آقای جف گراب، ژورنالیست معروف صنعت بازی‌های ویدیویی، به تازگی اعلام کرده شرکت سونی به احتمال قوی در ماه سپتامبر سال جاری (برابر با شهریور الی مهر) رویداد جدید State of Play را برگزار می‌کند. او معتقد است که زمان آن فرا رسیده تا سونی اطلاعات جدیدی از بازی‌های جدید خود ارائه کند و به همین خاطر، ژاپنی‌ها در حال برنامه ریزی برای برگزاری قسمت بعدی استیت آو پلی هستند. در ادامه، جف گراب از انتشار جزئیات بیشتر در خصوص این مراسم خودداری کرد و آن‌طور که به نظر می‌رسد، هنوز مشخص نیست که کدام یک از آثار پلی‌استیشن در این رویداد حضور خواهند داشت. ممکن است که بازی جدید فرام‌سافتور در این مراسم رونمایی شود.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با بازی جدید استودیوی فرام‌سافتور چیست؟ با توجه به موفقیت چشمگیر بلادبورن، به نظر شما شرکت سونی و فرام‌سافتور در آینده‌ی نه چندان دور پروسه‌ی ساخت دنباله‌ی این مجموعه را آغاز می‌کنند؟ شما چه انتظارهایی از بازی جدید این استودیوی سرشناس دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا