1%
  • 0/10

کارمندان فرانسوی یوبیسافت به دلیل مشکلات دستمزد اعتصاب کردند

پیامی واضح برای مدیریت غول فرانسوی

کارمندان فرانسوی یوبیسافت به دلیل مشکلات دستمزد اعتصاب کردند ۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
کارمندان فرانسوی یوبیسافت

کارمندان فرانسوی یوبیسافت و عضو اتحادیه مستقل STJV به دلیل مشکلات موجود در زمینه دستمزد و مباحث مالی اعتصاب کردند.

توسعه‌دهندگان فرانسوی که عضو اتحادیه STJV هستند در حال سازمان‌دهی اعتصاب در شعب مختلفی از استودیوهای شرکت یوبیسافت هستند. این اتحادیه که به صورت مستقل تشکیل شده به منظور دفاع از حقوق اخلاقی و اقتصادی توسعه‌دهندگان و بازیسازان فرانسوی تلاش می‌دهند و اعضای آن را نیز کارمندان و توسعه‌دهندگان شرکت‌های مختلف و حتی فریلنسرها و افراد مستقل تشکیل می‌دهند. این اعتصاب در استودیوهای شهرهای پاریس، مونپولیه، انسی، لیون و بوردو صورت گرفته است. اتحادیه STJV در ابتدای ماه فراخوان خود را به دنبال حاصل نشدن نتایج مطلوب در مذاکرات برای دستمزدهای سالیانه اعلام داشته بود:

“علیرغم تلاش‌های صورت گرفته توسط اتحادیه به منظور یافتن توافقی قابل قبول، مذاکرات با بن بست مواجه شد. به منظور کاهش هزینه‌های خود، مدیریت شرکت برای دومین سال متوالی، بودجه اختصاص داده شده را به میزانی افزایش داد که این میزان کمتر از نرخ تورم موجود به شمار می‌رود. شرکتی که به افزایش درآمدزایی و سود خود ادامه می‌دهد.”

این اتحادیه در بیانیه خود به گزارش مالی اخیر شرکت یوبیسافت نیز اشاره داشته بود که طی آن این شرکت فرانسوی از عملکرد بالاتر از سطح انتظار خود خبر داده بود. کارمندان فرانسوی یوبیسافت در صحبت با نشریه فرانسوی Gamekult جزئیات بیشتری به اشتراک گذاشتند و طی آن یکی از سازندگان این چنین توضیح داد که:

“استراتژی در پیش گرفته شده توسط مدیریت در نظر دارد به میزان 200 میلیون یورو طی دو سال آینده در هزینه‌های تولید خود صرفه‌جویی کند. ما سعی داریم با این استراتژی مقابله کنیم.

وقتی شما یک استودیو ساخت بازی هستید، بهترین راه برای درآمدزایی، ساخت و توسعه بازی در بهترین شرایط ممکن است تا بدین شکل محصول مورد نظر کیفیت مطلوبی داشته باشد. این موضوع با صرف نظر کردن از حقوق افرادی که این بازی‌ها را می‌سازند و یا ذخیره هزینه روی ابزارهایی که از آن‌ها استفاده می‌کنند حاصل نمی‌شود. توسعه‌دهندگان می‌خواهند به محصولی که عرضه می‌کنند افتخار نمایند و این موضوع به صورت کلی زمانی که کارمندان دغدعه اجاره‌های خود را داشته باشند و یا در شرایط کاری نامطلوبی قرار داشته باشند به وقوع نمی‌پیوندد.”

طی به‌روزرسانی منتشر شده از سوی اتحادیه، تعداد 700 نفر از افراد و سازندگان مختلف به این اعتصاب پیوستند تا صدای صورت گرفته با شدت بیشتری به گوش مدیران بالا رتبه برسد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments