برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

بازسازی قلعه Doom – دوم در ماینکرفت توسط یکی از طرفداران

قلعه دوم مکعبی!

بازسازی قلعه Doom – دوم در ماینکرفت توسط یکی از طرفداران ۱ ۰۳ اسفند ۱۴۰۱ اخبار بازی کپی لینک
بازسازی قلعه دوم در ماینکرفت توسط یکی از طرفداران

گاها بازیکنان بازی Minecraft سعی می‌کنند تا مکان‌های جالبی را از بازی‌های مختلف در این بازی طراحی کنند. به تازگی یکی از طرفداران، قلعه دوم را در ماینکرفت بازسازی کرد.

مجموعه بازی Doom با تاریخچه‌ی طولانی در زمینه‌ی بازی‌های تیراندازی اول شخص، تاثیرات زیادی را روی این سبک ایجاد کرد. طرفداران این بازی با گذر زمان افزایش یافتند و ریبوت این مجموعه در سال 2016 و در ادامه انتشار بازی Doom Eternal در سال 2020، این مجموعه را وارد دنیای مدرن کرد. پس دور از ذهن نیست که طرفداران این بازی، حالا قلعه دوم را در ماینکرفت بازسازی کرده‌اند.

بازی Minecraft با قرار دادن امکانات متنوع در بازی، به بازیکن اجازه می‌دهد تا هر چیزی که فکر کنید را در آن پیاده کند. یکی از طرفداران بازی DOOM با استفاده از این امکانات، قلعه دوم را در ماینکرفت بازسازی کرد. این اولین باری نیست که طرفداران بازی‌های مختلف سعی می‌کنند تا شخصیت‌ها، آیتم‌ها و مکان‌های بازی‌های مورد علاقه‌شان را در Minecraft بازسازی کنند.

قلعه‌ی دوم در بازی Doom Eternal، آخرین نسخه‌ از این مجموعه، به عنوان هاب اصلی در کمپین معرفی شد. همان‌طور که می‌توان از بازی Doom انتظار داشت، این قلعه در بازی در آسمان معلق است و بیشتر از سنگ و فلز تشکیل می‌شود. اتاق‌های متعددی در این قلعه وجود دارند که می‌توان با استفاده از باتری‌های Sentinel به آن‌ها دسترسی پیدا کرد. این باتری‌ها در مراحل بازی قابل یافت هستند و به بازیکن در کسب پاداش‌های مختلف برای پیشرفت در بازی کمک می‌کنند. برخی از اتاق‌ها به جای پاداش‌هایی برای ارتقای قدرت، پوسته‌هایی را برای شخصی سازی ارائه می‌دهند. برای مثال پوسته‌ی Classic Marine که در اولین بازی Doom در سال 1993 بر تن دوم‌گای (Doomguy) بود، در بازی Doom Eternal هم حضور دارد.

قلعه دوم در ماینکرفت

با توجه به نحوه‌ی چیدمان و طراحی این قلعه، یکی از بازیکنان بازی Minecraft تصمیم گرفت تا قلعه دوم را در ماینکرفت طراحی کند. کاربری در ردیت با نام Blood_Reaper8 پستی را به اشتراک گذاشت که تصویری از قلعه دوم در ماینکرفت را نمایش می‌دهد. این پروژه هنوز تکمیل نیست اما در همین تصویر متوجه می‌شویم که این کاربر در بازسازی قلعه‌ی دوم موفق است. در این تصویر شاهد قلعه‌ی دوم با مکعب‌ و شیشه‌های آبی رنگ و هولوگرام کره‌ی زمین در وسط آن هستیم. بازسازی امکانات مختلف قلعه دوم در ماینکرفت کار بسیار زمان‌بری است. مخصوصا اگر این کاربر قصد داشته باشد تا آسانسوری که به ریپاتوریوم می‌رود را هم طراحی کند.

اگر چه قلعه دوم نقش بسیار مهمی را در بازی Doom Eternal ایفا می‌کند، اما در بسته‌ی الحاقی Ancient Gods خبری از آن نیست. بازسازی قلعه دوم در ماینکرفت ثابت می‌کند که طرفداران، علاقه‌ی خاصی به آن دارند. هنوز در مورد آینده‌ی مجموعه‌ی Doom اطلاعاتی در دست نداریم. اما انتظار می‌رود تا شاهد بازگشت این قلعه در بازی‌های آینده‌ی مجموعه باشیم.

به روزرسانی نسخه‌ی 1.20 بازی Minecraft که هنوز نام آن نامشخص است، نوید اضافه شدن قطعات تزئینی جدید را به بازی می‌دهد که بیش از پیش دست بازیکنان را برای طراحی باز می‌کند. تاریخ انتشار این به‌روزرسانی هنوز نامشخص است. اما طرفداران می‌توانند برخی از ویژگی‌های جدید را در آخرین نسخه‌ی اسنپ‌شات تجربه کنند. در ادامه حتما نظرات‌تان را با ما به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments