نویسنده بازی Forspoken گفته که این بازی اصلا شبیه ایده او نبوده است!

مارولی‌ترین نویسندگی بازی در سال‌های اخیر؟

نویسنده بازی Forspoken گفته که این بازی اصلا شبیه ایده او نبوده است! نریمان هروی ۰ ۰۲ اسفند ۱۴۰۱ اخبار بازی
نویسنده بازی Forspoken

مجری پادکست Animal Talking که قبلا نویسنده بازی Forspoken بوده هم داستان ضعیف و عجیب و غریب این بازی را گردن نگرفته است!

بازی Forspoken قرار بود که یکی از شاخص‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ میلادی لقب بگیرد، اما داستان به شدت ضعیف و بچه‌گانه این بازی در کنار یک سری از مشکلات فنی باعث شدند که بسیاری از بازیکنان و کسانی که این بازی را پیش‌خرید کرده بودند، آن را «زباله» خطاب کنند.

با این که از نویسنده فیلم Rogue One یعنی آقای Gary Whitta در بخش Credits بازی Forspoken نام برده شده، اما او در پادکستی به خانم Alanah Pearce گفته که در واقع نقش بسیار کم و ناچیزی را در نوشتن داستان و دیالوگ‌های بازی داشته است. در این مصاحبه، او اذعان کرده که از طرف Square Enix و Luminous به منظور کار روی داستان بازی Forspoken با او تماس گرفته شد ولی او همچنین گفت که آنان ایده اولیه او را کاملا دور ریختند و این بازی حتی یک درصد هم شبیه ایده‌های او نیست.

آقای گری ویتا (Gary Whitta) نویسنده بازی Forspoken گفته که:

من در ساخت اولیه دنیای بازی Forspoken به سازندگان کمک کردم. کمپانی اسکوئر حدود پنج یا شش سال پیش سراغ من آمد و آنان از ایده‌های خود گفتند و از من پرسیدند که آیا مایلم که در ساخت دنیا و نوشتن داستان به آنان کمک کنم؟ من موافقت کردم ولی Luminous فکر می‌کرد که پورتال‌های بین بعدی جذاب‌تر هستند و در نهایت تغییرات بسیار زیادی را شامل حال Forspoken کرد. آن‌‌ها چند ماه بعد سراغ من آمدند و گفتند که مایلند تا داستان بازی به کل از اول نوشته شود ولی آن زمان من دیگر مایل به همکاری نبودم.

آقای Whitta نویسنده بازی Forspoken گفته تنها چیزی که در این بازی مبنی بر ایده اصلی او بود، فقط و فقط اسم سرزمین Athia است! دیالوگ‌ها و داستان بازی توسط یک تیم نویسندگان نوشته شده و آنان پس از آقای Whita و Amy Hennig کارگردان آنچارتد، با اسکوئر وارد همکاری شدند.

یکی از آخرین پچ‌های بازی Forspoken روی PC کلی مشکل برای این بازی ایجاد کرده و بسیاری از بازیکنان گفته‌اند که حتی نمی‌توانند کات‌سین‌های بازی را ببیند و بازی حین این کات‌سین‌ها اصطلاجا Crash می‌کند. اگر شما هم دوست دارید این بازی را تجربه کنید، پیشنهاد می‌شود که فعلا سراغ آن نروید و در آینده با قیمتی پایین‌تر و البته مشکلات فنی کم‌تری آن را بازی کنید.

نظر شما در مورد بازی Forspoken چیست؟ آیا آن را تجربه کرده‌اید؟ ممنون می‌شویم که نظر خودتان را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا