1%
  • 0/10

مدیر سابق پلی استیشن خواستار پایان جنگ کنسول‌ها است

برای نجات صنعت بازی‌ها

مدیر سابق پلی استیشن خواستار پایان جنگ کنسول‌ها است ۰ ۰۳ تیر ۱۴۰۳ کنسول‌های بازی کپی لینک
جنگ کنسول

مدیر سابق پلی استیشن خاطرنشان کرده که در صورت پایان جنگ کنسول ها، وضعیت صنعت بازی‌ها بهتر خواهد شد.

در حالی که مایکروسافت و سونی پیش‌تر از تمایل خود برای کاهش رقابت‌ها سخن گفته بودند، اما در نسل نهم این رقابت به اوج خود رسیده و هر یک از این دو کمپانی با تصاحب استودیوها و شرکت‌های بازی‌سازی، تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا پلتفرم خود را به بهترین مکان برای تجربه بازی‌ها تبدیل کنند.

با این حال، گزارش‌ها نشان می‌دهد صنعت بازی‌ها در طول سال‌های اخیر نه تنها رشد نکرده، بلکه تا حدودی ثابت نیز مانده و این موضوع دردسرهای زیادی را برای بازی‌سازها و صاحبان پلتفرم به وجود آورده است. بر این اساس، به نظر می‌رسد که تنها راه نجات این حوزه، تغییر اساسی برخی از رویکردها است.

شاون لیدن، مدیر سابق پلی استیشن، در تازه‌ترین گفت‌وگوی خود به این مسئله پرداخته و مدعی است که برای از بین بردن موانع و بهبود این صنعت، باید جنگ کنسول ها به کلی کنار گذاشته شود. بر اساس اظهارات او، اکنون زمان آن رسیده که یک پلتفرم به عنوان پلتفرم استاندارد و اصلی در بازار باشد و کنسول‌ها از یک اکوسیستم ثابت استفاده کنند.

شاون لیدن در این زمینه توضیح می‌دهد:

اگر بتوانیم یک کنسول خانگی استاندارد در اختیار داشته باشیم و به تمام جنگ کنسول‌ها خاتمه دهیم، در دنیای بهتری خواهیم بود.

یکی از مشکلاتی که گریبانگیر صنعت بازی‌ها شده، عرضه انحصاری بازی‌ها است که حسابی به جنگ کنسولی دامن می‌زند. هرچند که در طول چند سال اخیر سیاست‌های ایکس باکس و پلی استیشن در قبال عناوین انحصاری تا حدودی تغییر کرده و امروزه بسیاری از بازی‌ها در پلتفرم‌های مختلف در دسترس قرار دارند.

به طور کلی، آینده صنعت بازی‌ها همواره یکی از موضوعات داغ در میان توسعه‌دهندگان و بازیکن‌ها به شمار می‌رود. برخی‌ها مدعی هستند که کسب‌وکار این حوزه در نسل‌های آینده به کلی تغییر می‌کند و به‌‎جای کنسول‌های خانگی، همه چیز بر مبنای پلتفرم‌ها و بازی‌های ابری خواهد بود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments