اولین رنگین پوست به ریاست آکادمی بفتا منصوب شد

مسئولان آکادمی پس از ۷۳ سال بالاخره به فکر افتادند!

ریاست آکادمی بفتا

ریاست آکادمی بفتا به کریشنندو مجومدار تهیه‌کننده‌ی هندی رسید. او اولین رنگین پوستی است که طی ۷۳ سال عمر این مجموعه، چنین مقامی را دریافت می‌کند.

آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا یا به اختصار بفتا یک سازمان مستقل و خیریه است که در سال ۱۹۴۷ میلادی با هدف توسعه و ترویج فیلمسازی تاسیس شد. از دیگر اهدافی که این مجموعه دنبال می‌کند شناسایی و حمایت از اشخاصی است که خدمات قابل‌توجهی به صنعت فیلمسازی انگلیس کرده‌اند. بفتا از سال ۱۹۴۸، برگزاری مراسم سالانه اهدای جایزه به فیلم‌های مختلف را آغاز کرد. با گسترش صنعت بازی‌های ویدیویی، از سال ۱۹۹۸ چند جایزه برای این نوع محصولات در نظر گرفته شد. حال و با گذشت ۷۳ سال از تاسیس این آکادمی، اولین فرد رنگین پوست روی صندلی ریاست آن می‌نشیند.

بفتا ساعاتی قبل کنفرانس عمومی و سالانه‌ی خود را برگزار کرد که در جریان آن کریشنندو مجومدار (Krishnendu Majumdar) تهیه‌کننده‌ی هندی به عنوان ریاست جدید این آکادمی انتخاب شد. او که ۳۵ سال سن دارد، جوان‌ترین و همچنین اولین فرد رنگین پوستی است که روی صندلی ریاست بفتا می‌نشیند. البته این اتفاق چندان غیرمنتظره نبوده است. در گذشته مشاهده شده بود که پس از اتمام دوره‌ی ریاست یک شخص، معاون او به عنوان رئیس جدید انتخاب می‌شود. از آن‌جایی که مجومدار طی سال‌های گذشته به عنوان معاون رئیس مشغول فعالیت بود، پیش‌بینی می‌شد که چنین اتفاقی رخ دهد. این تهیه‌کننده‌ی هندی به مدت سه سال در این پست باقی خواهد ماند. پیش از این، پیپا هریس (Pippa Harris) تهیه‌کننده‌ی فیلم 1917 وظیفه‌ی ریاست را بر دوش می‌کشید. در ادامه می‌توانید بخشی از بیانیه‌ی مجومدار را مطالعه کنید:

افتخار بسیار بزرگی است که به عنوان رئیس آکادمی بفتا انتخاب شوید. همچنین بسیار خوش‌شانس هستم که پس از پیپا هریس روی صندلی ریاست می‌نشینم. احترام زیادی برای مدیریت ارتجاعی و پویایی که هریس از خود نشان داده قائل هستم. سالی سخت و دوره‌ای آشفته برای بسیاری از فعالان صنعت ما بود. می‌خواهم با همکاری پیپا و کارمندان متعهد و بااستعداد بفتا، این آکادمی را به قلب بازسازی صنعت در دوران پساکرونا تبدیل کنم.

حمایت از تمامی افراد با هر پیشینه، نژاد و جنسیتی یک موضوع بسیار حائز اهمیت است. همچنین تنوع و مشمولیت برای بقای بفتا حیاتی هستند. می‌خواهیم همچنان به عنوان پیشروی تغییرات در بخش‌های مختلف صنعت باقی بمانیم.

کریشنندو مجومدار به همراه ریچارد یی (Richard Yee) در سال ۲۰۱۲ میلادی شرکت مستقل می اند یو پروداکشنز را تاسیس کرد که از محصولاتش می‌توان دو سریال I Am و Hoff the Record را نام برد. مجومدار به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی در روند ساخت سریال درام و کمدی Sick of It و مستند The Moaning of Life حضور داشته است. او همچنین شورانر سریال An Idiot Abroad بود. در ضمن، این تهیه‌کننده‌ی هندی پیش از این که به عنوان ریاست بفتا انتخاب شود، به مدت ۱۴ سال با این آکادمی فعالیت می‌کرده است.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا انتخاب اولین رنگین پوست به ریاست آکادمی بفتا آن هم پس از ۷۳ سال دیر نبوده است؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا