1%
  • 0/10

میانگین نمرات بازی Final Fantasy 7: Rebirth منتشر شد

بوی شاهکار به مشام می‌رسد

میانگین نمرات بازی Final Fantasy 7: Rebirth منتشر شد ۰ ۰۵ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک

نقد‌ها نمرات بازی Final Fantasy 7: Rebirth از سوی رسانه‌های مطرح در وب سایت Metacritic منتشر شد و ظاهرا با یکی از نامزد‌های بهترین سال طرف هستیم.

اولین انحصاری بزرگ Third Party سونی در سال 2024 قرا است در تاریخ 29 فوریه منتشر شود، نقد‌ها و نمرات ساخته جدید Square Enix نوید یکی دیگر از شاهکار‌های دنیای فانتزی را می‌دهد. با توجه به میانگین نمرات بقیه نسخه‌های این سری، نسخه جدید Final Fantasy 7 اکنون در رتبه دوم بهترین بازی این سری قرار می‌گیرد؛ رتبه نخست متعلق به Final Fantasy9 است که با متای 94 در صدر جدول خوش می‌درخشد. در تبه دوم آخرین ساخته این استودیو ژاپنی را داریم که با میانگین نمرات (متا) 92 در این رتبه با قدرت جا خوش کرده.

اگر بخواهیم رتبه‌بندی‌های بعدی این سری را در جایگاه دوم بر اساس میانگین نمرات دست بندی کنیم، Final Fantasy6، Final Fanasy7 OG، Final Fantasy X و Final Fantasy 12 همه با متای 92 در ادامه رتبه دوم قرار می‌گیرند، رتبه سوم هم متعلق به بسته‌های الحاقی و اکسپنشن‌های قوی برای شماره‌های مختلف است. نسخه جدید فاینال فانتزی، در مقایسه با دیگر نسخه‌ها از شمار هفتم این سری، از کیفیت بسیار بهتری برخوردار است؛ نسخه ریمیک موفق به کسب میانگین 87 شد که با توجه به نمره 93 با خیال راحت می‌توانیم بگوییم که با نسخه به شدت بهبود یافته‌ای طرف هستیم.

اکنون نگاهی به میانگین نمرات بازی Final Fantasy 7: Rebirth می‌اندازیم.

زدن برچسب «بهترین بازی سال ۲۰۲۴» شاید تا حدودی یک کم‌خِرَدی و قضاوت زودهنگام باشد، چرا که تنها در ماه فوریه قرار داریم. برایم مهم نیست، این را می‌گویم. من باور دارم Final Fantasy VII Rebirth بهترین بازی سال ۲۰۲۴ خواهد بود و باعث می‌شود که به آیندۀ سری امید داشته باشم.
Score: 100

Final Fantasy 7 Rebirth به مانند رویایی است که به حقیقت پیوسته. عظمت دنیای این اثر، لایق یک بهبود و اعتلای تکنیکال به لطف کنسول‌های نسل کنونی بود تا بتواند عدالت را در حق کاراکتر‌ها، تم و داستان‌هایی که در دل آن جای دارند، به جا آورد. خوشبختانه، نتیجۀ به ارمغان آمده از سوی اسکوئر انیکس، فراتر از انتظارات است.
Score: 95

یک کلاس درس برای این که چگونه عنوانی قدیمی و کلاسیک را به یک بازی مدرن شاهکار تبدیل کنیم که حتی از نظر طرفداران قدیمی و جدید، فراتر از Final Fantasy 7 Remake برود.
Score: 92

Final Fantasy VII Rebirth به شکلی خیره‌کننده چه از حیث ارائۀ یکی از بهترین بازی‌های اکشن نقش‌آفرینی با عمق و چالش‌های هیجان‌انگیز و چه از نظر بازیابی یک دنیای تحسین‌برانگیز، بر پایۀ ریمیک (پارت اول) خود را گسترش می‌دهد. بعد از ۸۲ ساعت تجربۀ خطی اصلی و بخش قابل توجه‌ای از ماموریت‌ها و فعالیت‌های جانبی، همچنان محتوای زیادی وجود دارد. اما بیش از هر چیز، Rebirth به شکل قدرتمندی بهترین لحظات بازی اورجینال را یادآوری می‌کند. البته، نحوۀ اعمال پایان‌بندی تا حدودی با جمع وسیعی از تایم‌لاین‌ها تودرتو گره می‌خورد، اما لحظات جدید و سفر فراگیری که پلیر تجربه می‌کند، می‌تواند جلوه‌ای عمیق از آن را خلق کند. بنابراین، هر چقدر هم یک سری مشکلات در این بازیابی وجود داشته باشد، Rebirth همچنان به عنوان یک بازی جذاب و تاثیرگذار ظاهر می‌شود.
Score: 90

خوشبختانه، Final Fantasy Rebirth در مواردی موفق عمل می‌کند، که بسیار مهم هستند. گیم‌پلی به خوبی طراحی شدۀ بازی باعث می‌شود تا حس آزادی به خوبی القاء و در عین حال اکتشاف و پاداش معنادار شود. گیم‌پلی اصلاح و بهبود یافته باعث می‌شود هم‌افزایی میان کاراکترها اهمیت ویژه‌ای در دل مبارزات ارضاء کنندۀ آن پیدا کند. تمامی این‌ها با تم و داستان خارق‌العادۀ اثر همراه و همگام می‌شوند. به عنوان بازی‌ای که ماموریتی سخت حول رسیدن به سطوح کیفی یک اثر افسانه‌ای با میراثی غیرقابل توصیف را برعهده گرفته، باید بگویم که این یک فصل دوم ارزشمند است. این که اسکوئر انیکس می‌تواند این روایت را در پارت سوم به یک جمع‌بندی و نقطۀ مطلوب برساند هنوز مشخص نیست.
Score: 80

نظر شما درباره میانگین نمرات بازی Final Fantasy 7: Rebirth چیست؟ آیا قرار است که این بازی به بزرگترین انحصاری پلی استیشن در امسال تبدیل شود؟
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments