نقدها و نمرات FIFA 21 منتشر شدند؛ در سراشیبی سقوط

جدیدترین محصول الکترونیک آرتز نمرات متوسطی

نقدهای FIFA 21

وب سایت‌های فعال در حوزه‌ی سرگرمی سرانجام اجازه یافتند نقدهای FIFA 21 را روی خروجی خود قرار دهند. محصول جدید الکترونیک آرتز نمرات خوبی را دریافت نکرده است.

علی‌رغم اینکه فیفا طی سال‌های گذشته بهبودهای قابل‌توجهی نداشته، الکترونیک آرتز نسخه‌های جدید این فرنچایز را با قیمت یک محصول کامل، یعنی ۵۹.۹۹ دلار به بازارهای جهانی فرستاده است. همین موضوع هم باعث نارضایتی تعداد زیادی از طرفداران و انتشار پست‌های انتقادی در شبکه‌های اجتماعی شد. این ناشر آمریکایی که علاقه‌ای به کاهش قیمت نداشت، تصمیم گرفت تغییرات قابل‌توجهی را در بخش‌های مختلف اعمال کرده و در کمپین تبلیغاتی روی آن‌ها مانور دهد. برای مثال، حالت Career پس از چندین سال بی‌توجهی سرانجام شاهد اضافه شدن ویژگی‌های جدید از جمله Interactive Match Simulation خواهد بود. اینطور که به نظر می‌رسد، تلاش‌های الکترونیک آرتز برای ارائه‌ی محصولی متفاوت نسبت به FIFA 20 چندان موفقیت‌آمیز نبوده است.

از جمله نقدها و نمرات بازی FIFA 21 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • Vandal: 85/100
  • Forbes: 83/100
  • GameSpot: 80/100
  • Game Informer: 78/100
  • IGN: 74/100
  • Screen Rant: 70/100
  • DualShockers: 65/100
  • Jeuxvideo: 65/100
  • Power Unlimited: 50/100

در شرایطی که سه روز تا عرضه‌ی رسمی فاصله داریم، نقدهای FIFA 21 روی خروجی وب سایت‌های فعال در حوزه‌ی سرگرمی قرار گرفته‌اند. تاکنون و با انتشار ۱۰ نقد مثبت و ۱۰ نقد متوسط، متای این بازی ورزشی به رقم نه چندان قابل‌قبول ۷۳ رسیده است؛ رقمی که نشان می‌دهد فیفا در سراشیبی سقوط بوده و قصد توقف ندارد. برای درک بهتر این موضوع به متای FIFA 20 و FIFA 19 اشاره می‌کنیم که به ترتیب ۷۹ و ۸۳ بوده است. در ضمن، تا به این لحظه هیچ کدام از کارشناسان نمره‌ی کامل را مناسب بازی ندانسته و بالاترین نمره‌ای که به آن اهدا شده، ۸۵ بوده است؛ نمره‌ای که از سوی وب سایت اسپانیایی زبان Vandal داده شد.

با توجه به نقدهای مثبتی که از FIFA 21 منتشر شده، تیم توسعه فرمول موفق سال‌های گذشته را در گیم‌پلی حفظ و تنها تغییرات کوچکی را در گیم‌پلی ایجاد کرده اما همین بهبودها باعث شده‌اند تا جذابیت رقابت‌ها افزایش یابند. این دسته از کارشناسان همچنین اعتقاد دارند جدیدترین محصول الکترونیک آرتز یک بازی کامل است که گزینه‌های زیادی را پیش روی کاربران خود قرار داده و به آن‌ها اجازه می‌دهد بسته به سلیقه‌ به تجربه‌ی یکی از حالت‌ها بپردازند. در این بین، تعدادی از کارشناسان به بهبودهای Career اشاره و اعلام کردند تغییرات اعمال شده حس تازگی را در مخاطب ایجاد می‌کنند.

کارشناسانی که نظر متوسطی نسبت به FIFA 21 دارند، در متن‌های خود به تاثیرگذاری بهبودهای صورت گرفته در گیم‌پلی اعتراف کردند. با این حال، معتقدند هوش مصنوعی با وجود وعده‌های سازندگان بهبود چندانی نداشته و سیستم دفاعی تیم‌ها هم به شدت ضعیف عمل می‌کند. از همین رو، احتمال اینکه یک رقابت به مسابقه‌ای پرگل تبدیل شود بسیار بالا است. آن‌ها همچنین به خاطر عدم وجود ویژگی بزرگ و جدیدی گله‌مند بوده و اعتقاد دارند تمرکز موجود روی چهره‌ی بازیکنان باید بیشتر از قبل شود. ظاهرا هنوز هم شبیه‌سازی چهره‌ها تنها به تیم‌های مشهور خلاصه شده و بازیکنان تیم‌های ناشناخته شباهت چندانی به چهره‌ی واقعی‌شان ندارند.

در انتها، لازم به ذکر است FIFA 21 در تاریخ ۱۸ مهر (مصادف با ۹ اکتبر) برای پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا