در آپدیت جدید ایکس‌باکس وان می‌توانید دیسک را ساده‌تر از دستگاه خارج کنید

دکمه X را فشار دهید

ایکس‌باکس وان

به‌تازگی شرکت مایکروسافت برای کنسول ایکس‌باکس وان به‌روزرسانی قرار داده تا کاربران تنها با فشردن یک دکمه بتوانند دیسک را از دستگاه خود خارج کنند.

نزدیک به شش سال از عرضه ایکس‌باکس وان می‌گذرد و این در حالی است که برخی از ویژگی‌های مورد انتظار کاربران این کنسول به تازگی به این سیستم اضافه شده؛ ویژگی‌هایی که گیمرها از همان ابتدا می‌خواستند. کاربران سرویس Xbox Insider در Reddit گزارش داده‌اند که در آخرین به روزرسانی این کنسول، امکان خروج دیسک با فشار دادن دکمه X به‌ وجود آمده است. در واقع از این پس می‌توانید تنها با یک فشردن یک دکمه، دیسک را از دستگاه ایکس‌باکس وان خود بیرون بیاورید.

البته با وجود تعداد زیادی بازیکن که معمولا از نسخه‌های دیجیتال بازی‌ها استفاده می‌کنند، به ویژه کاربران ایکس‌باکس گیم‌پس، شاید این ویژگی چندان کاربردی نباشد. از طرفی دیگر، کلکسیونرها و کسانی که از کنسول خود به‌عنوان دی‌وی‌دی پلیر استفاده می‌کنند، می‌توانند با به‌روز رسانی دستگاه خود از این ویژگی کاربردی استفاده کنند. جالب است بدانید در این مورد ایکس‌باکس 360 از ایکس‌باکس وان جلوتر بوده و قابلیت خروج دیسک با کنترلر برای کنسول 360 وجود داشته، البته ناگفته نماند این ویژگی مدت‌هاست برای پلی‌استیشن 4 هم وجود دارد.

شرکت Xbox برنامه‌های زیادی برای سال ۲۰۲۰ دارد. علاوه بر انتشار کنسول جدید، پس از مدت‌ها انتظار Halo Infinite هم امسال منتشر می‌شود و اگر نسخه فیزیکی آن را خریداری کنید، می‌توانید به سادگی آن‌را از دستگاهتان خارج کنید. فقط با فشردن یک دکمه!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا