اولین اطلاعات از بازی Far Cry 7 درز شد!

این مجموعه در مسیر جدیدی قدم می‌گذارد!

بازی بعدی Far Cry

شواهد امر گویای این موضوع است که شرکت یوبی‌سافت برنامه‌ی متفاوتی را برای بازی بعدی Far Cry در نظر گرفته و این عنوان با تمرکز بیشتر روی بخش آنلاین و چندنفره، مسیر جدیدی را در پیش خواهد داشت.

سری فارکرای یکی از پرطرفدارترین و ارزشمندترین مجموعه‌های شرکت فرانسوی یوبی‌سافت برشمرده می‌شود که تا به امروز نسخه‌های مختلفی از آن راهی بازار شده است. جدیدترین و در واقع ششمین بازی این فرنچایز چندی پیش برای پلتفرم‌های مقصد عرضه شد که اگرچه داستان مهیج و گیم‌پلی جذابی دارد، اما در مجموع فرمول همیشگی فارکرای را به طور کامل و بدون هیچگونه نوآوری حفظ کرده و تفاوت چندانی با نسخه‌های قبلی ندارد. این در حالی است که برخی از هواداران منتظر یک سری تغییر و تحول‌های عظیم در مجموعه هستند و آن‌طور که به نظر می‌رسد، زمان یک انقلاب اساسی فرا رسیده است.

در همین راستا، چندی پیش آقای جیسون شرایر، از ژورنالیست‌های معروف صنعت بازی‌های ویدیویی، در تازه‌ترین پادکست خود اعلام کرد که یوبی‌سافت به دنبال ایجاد یک سری تغییرهای بزرگ در سری فار کرای است و بر اساس شنیده‌ها، تمرکز اصلی بازی بعدی این مجموعه روی بخش آنلاین و چندنفره خواهد بود. این خبرنگار رسانه بلومبرگ مدعی است که سری فار کرای بعد از عرضه‌ی Far Cry 6 در مسیر جدیدی قدم می‌گذارد و بازی بعدی آن با وجود پایبندی به ریشه‌ها، تا حد زیادی متفاوت خواهد بود و تجربه‌ی جدیدی را برای گیمرها به ارمغان خواهد آورد.

جیسون شرایر در این خصوص توضیح می‌دهد:

بر اساس آنچه که شنیدم، اگر درست به خاطر داشته باشم، یوبی‌سافت مسیر کاملا جدید و متفاوتی را برای بازی بعدی فار کرای در نظر گرفته است. این عنوان به احتمال قوی روی بخش آنلاین و چندنفره تمرکز خواهد داشت.

اینکه بخش مولتی‌پلیر و آنلاین در بازی Far Cry 7 نقش پررنگ‌تری داشته باشد، چندان هم دور از انتظار و عجیب نیست، چرا که این روزها اغلب بازی‌ها شامل بخش چندنفره می‌شوند و گزارش‌ها از موفقیت و محوبیت آن‌ها حکایت دارند. اما باید این نکته را هم در نظر گرفت که فار کرای همیشه داستان‌های جالب و درگیرکننده‌ای را روایت می‌کند که باعث شده تا این سری بیشتر یک مجموعه تک‌نفره و داستانی باشد. باید منتظر ماند و دید که یوبی‌سافت به چه صورت یک بازی داستانی را با بخش آنلاین ادغام خواهد کرد.

گفتنی است که شرکت یوبی‌سافت هنوز واکنشی در خصوص ادعای جیسون شرایر از خود نشان نداده و هیچ کدام یک از منابع رسمی این گفته‌ها را تایید و یا تکذیب نکرده‌اند. از این رو، هنوز نمی‌توان با قاطعیت درباره تمرکز بازی بعدی فار کرای روی بخش مولتی پلیر اظهار نظر کنیم. ذکر این نکته مهم است که بازی جدید این مجموعه به تازگی راهی بازار شده و در صورتی که حتی هم‌اکنون پروسه‌ی ساخت اثر بعدی نیز آغاز شده باشد، نباید به این زودی‌ها منتظر عرضه‌ی آن باشید و حداقل چند سالی با این عنوان فاصله داریم.

بازی بعدی Far Cry

همان‌طور که در ابتدای خبر اشاره کردم، در حال حاضر بازی جدید Far Cry 6 برای کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس، پلی‌استیشن 4 و پلی‌استیشن 5 و همچنین پلتفرم ابری گوگل استادیا و رایانه‌ی شخصی در دسترس قرار دارد. نمرات و نقدهای منتشر شده از بازی نشان می‌دهد که این عنوان پیشرفت چشمگیری نسبت به آثار قبلی مجموعه نداشته و با تکرار همان گیم‌پلی همیشگی، تجربه‌ی سرگرم‌کننده و لذت‌بخشی را برای طرفداران و بازیکنان رقم می‌زند.

در این میان، بسیاری از هواداران پر و پا قرص فار کرای بر این باور هستند که بازی جدید مجموعه فارغ از داستان غنی، نوآوری خاصی ندارد و بیش از حد به آثار قبلی شباهت دارد. جالب‌تر اینکه این موضوع مختص اثر مزبور نیست و تقریبا تمامی عناوین فرنچایز از نظر کلیات، تفاوتی با یکدیگر ندارند. در پی این امر، تا به امروز نقدهای زیادی به بازی وارد شده و بازیکنان بیش از پیش خواستار تغییرهای مثبت از سوی تیم سازنده و شرکت فرانسوی یوبی‌سافت هستند.

داستان بازی این بار در دنیایی مدرن و در کشور تخیلی یارا جریان دارد. یارا را به واسطه مناظر طبیعی و چشم‌نوازش می‌توان یک بهشت گرمسیری توصیف کرد که بخاطر دیکتایتوری آنتون کاستیو در زمان توقف کرده است! او معتقد است که برای پیشبرد زندگی، نیازی به کمک‌های خارجی نیست و به همین خاطر، چند سالی است که ارتباط این کشور با سراسر جهان قطع شده و مردم همچنان از لوازم قدیمی برای رفع نیازهای خود استفاده می‌کنند. حال شما در نقش یک فرد شورشی قصد دارید که با انجام اقدامات مختلف، مردم را به سمت سرنگونی دیکتاتور فاشیست سوق دهید و انقلاب بزرگی را در تاریخ یارا به ثبت برسانید.

در صورتی که اطلاعات چندان زیادی در خصوص بازی ندارید و یا در خرید آن مردد هستید، پیشنهاد می‌کنم که نقد و بررسی بازی Far Cry 6 در رسانه سرگرمی را مطالعه کنید. خلاصه و جمع‌بندی این بررسی به شرح زیر است:

شما در بازی Far Cry 6 باید با به‌دست گرفتن کنترل دنی روخاس، برای به نتیجه رساندن انقلاب یارا همگام مردم این کشور شوید؛ هر قدر که اهداف این انقلاب قابل احترام است و اتمسفر بازی شما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، اما اصرار یوبی‌سافت به استفاده از فرمول موفقیت نسخه‌های قبلی فارکرای، باعث شده تا این بازی، به شکل چشمگیری طعم و بوی تکرار به خود بگیرد و ایده‌های خلاقانه‌ی آن، چندان به چشم نیاید.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با بازی بعدی Far Cry و تمرکز یوبی‌سافت روی بخش آنلاین و چندنفره چیست؟ به نظر شما، آیا این مجموعه می‌تواند در مسیر درست و کاملا جدیدی قدم بگذارد؟ شما چه انتظارهایی از این فرنچایز قدیمی و محبوب دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا