#مهسا_امینی

نمرات و نقدهای Far Cry 6 منتشر شدند؛ یک عقبگرد دیگر

روند نزولی ادامه دارد

نقدهای Far Cry 6

در شرایطی که تنها یک روز با انتشار در بازارهای جهانی فاصله داریم، نقدهای Far Cry 6 روی خروجی وب سایت‌های حوزه ویدیو گیم قرار گرفته‌اند.

جانکارلو اسپوزیتو (Giancarlo Esposito) یک بازیگر آمریکایی است که با ایفای نقش در Better Call Saul ،Breaking Bad و The Mandalorian به شهرت زیادی در میان علاقه‌مندان به سریال دست یافت. او در جولای سال ۲۰۲۰ میلادی از مشارکت خود در ساخت یک بازی ویدیویی بزرگ خبر داد. با گذشت مدت کوتاهی، شواهدی از وجود Far Cry 6 فاش شد تا گمانه‌زنی کاربران فضای مجازی مبنی بر موشن کپچر اسپوزیتو در نسخه جدید فار کرای عملا تایید شود. یوبیسافت نهایتا در اواسط همان بازی مزبور را به صورت کامل رونمایی کرد.

داستان Far Cry 6 در دنیایی مدرن و در کشور تخیلی یارا جریان دارد. یارا را به واسطه مناظر طبیعی و چشم‌نوازش می‌توان یک بهشت گرمسیری توصیف کرد که بخاطر دیکتایتوری آنتون کاستیو در زمان توقف کرده است؛ زیرا ارتباط کشور از سال‌ها پیش با تمام جهان قطع شده و مردم همچنان از لوازم قدیمی برای رفع نیازهای خود استفاده می‌کنند. دلیل چنین سیاست‌گذاری را باید در دیدگاه‌های کاستیو یافت. او عقیده دارد تمامی نیازهای مردم را می‌توان با تکیه بر توان داخلی رفع کرد. در ضمن، شخصیت اصلی داستان یک شورشی است که می‌خواهد با انجام اقدامات مختلف، مردم را به سمت سرنگونی دیکتاتور فاشیست سوق دهد.

در فاصله کوتاهی از انتشار در تمامی کشورهای جهان، نقدهای Far Cry 6 روی خروجی وب سایت‌های خبری-تحلیلی قرار گرفته است. تاکنون و با انتشار ۲۷ نقد مثبت، ۱۱ نقد متناقض و ۱ نقد منفی، نمره بازی در وب سایت متاکریتیک به رقم ۷۶/۱۰۰ رسیده است. برای مقایسه می‌توان به Far Cry 4 و Far Cry 5 اشاره کرد که به ترتیب متای ۸۵/۱۰۰ و ۸۱/۱۰۰ را کسب کرده بودند. در ادامه می‌توانید خلاصه تعدادی از نقدها را مطالعه کنید:

وب سایت Digital Chumps:

Far Cry 6 از لحاظ فنی، ساختاری و روایی بهترین نسخه مجموعه است. آنتاگونیست‌های دیوانه، آشوب‌های پر از انفجار و تخریب و آزادی عمل به بهترین سطح کیفی رسیده‌اند. تجربه‌ای که این بازی ارائه می‌دهد، پر از احتمالات مختلف بوده و باعث می‌شود دغدغه‌های جهان واقعی را به کلی فراموش کنید. می‌توانید به یک قاتل قراردادی تبدیل شوید، با راه انداختن حمام خون یک رژیم ظالم را ساقط کنید، خود را با ماموریت‌های فرعی سرگرم کنید یا با دوستانتان به خوشگذرانی بپردازید.

وب سایت Gamers Heroes:

Far Cry 6 سرگرم‌کننده‌ترین فارکرای‌ای است که طی سال‌ها بازی کرده‌ام. البته همه چنین تجربه‌ای نخواهند داشت. اگر از گیم پلی مشابه نسخه‌های اخیر فار کرای خسته شده‌اید، [باید بگویم] Far Cry 6 تلاشی برای ایجاد تنوع در این روند ندارد. با این حال، اگر راه انداختن حمام خون و نبردهای مسلحانه همچنان شما را به هیجان می‌آورد، تجربه‌ای دیوانه‌کننده، پر هرج و مرج و عالی ارائه می‌دهد.

وب سایت PlaySense:

یک بار دیگر، یوبیسافت همان چیزهای قدیمی را در فضایی جدید قرار داده است. به لطف نبردهایی که فار کرای با آن شناخته می‌شود، ارزش تجربه کردن را دارد. همچنین یک آنتاگونیست جدید با نقش‌آفرینی جانکارلو اسپوزیتو و نقشه‌ای به نام یارا داریم که به خوبی توانسته‌اند در ایجاد تنوع موفق عمل کنند. البته ششمین نسخه اصلی فار کرای مشکلاتی هم دارد: هوش مصنوعی احمقانه دشمنان، عدم وجود درخت مهارت و عدم بهینه‌سازی مناسب شاخص‌ترین‌هایشان هستند.

وب سایت Video Games Chronicle:

اگر به نسخه دیگری از فار کرای علاقه دارید که تجربه مشابهی با ۱۰ سال گذشته ارائه می‌دهد، احتمالا خوش می‌گذرانید اما اگر از گیم پلی مشابه خسته شده‌اید، Far Cry 6 اثبات این ادعا است که بازی‌های جهان باز شدیدا به یک انقلاب نیاز دارند.

محصول جدید یوبیسافت فردا برای نسل هشتم، نسل نهم، گوگل استادیا، آمازون لونا و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا