#مهسا_امینی

عرضه‌ی Far Cry 6 و Rainbow Six: Quarantine با تاخیر مواجه شده است

قربانی‌های کووید-۱۹ تمامی ندارند!

عرضه‌ی Far Cry 6

شرکت فرانسوی یوبیسافت در بخشی از گزارش مالی خود که اخیرا منتشر شد، از تاخیر در عرضه‌ی Far Cry 6 و Rainbow Six: Quarantine خبر داده است.

یوبیسافت در سال ۲۰۱۸ میلادی پنجمین نسخه‌ی اصلی فار کرای را تحت عنوان Far Cry 5 روانه‌ی بازارهای جهانی کرد. اگرچه شخصیت‌پردازی برخی کاراکترها و همچنین تعدادی از المان‌های داستانی بازخوردهای منفی‌ای را دریافت کردند اما نقاط ضعف یاد شده زیر سایه‌ی طراحی کم‌نقص محیط، جلوه‌های بصری خیره‌کننده و موسیقی متن جذاب قرار گرفتند تا این محصول به موفقیت‌های بسیاری دست یابد. طبق آمارهای منتشر شده، نسخه‌ی جدید فار کرای طی هفته‌ی نخست انتشار بیش از ۳۱۰ میلیون دلار فروخت. با در نظر گرفتن این موارد، منطقی بود که ناشر فرانسوی برای ساخت نسخه‌ی بعدی برنامه‌ریزی کند. این عنوان جولای سال جاری میلادی معرفی شد و قرار بود اوایل سال ۲۰۲۱ عرضه شود.

یوبیسافت چندی پیش گزارش مالی خود را به اشتراک گذاشت که در بخشی از آن به تاخیر در عرضه‌ی Far Cry 6 و Rainbow Six: Quarantine اشاره شده است. نسخه‌های جدید فار کرای و رینبو سیکس برای انتشار در ۳ اسفند (مصادف با ۱۸ فوریه‌ی سال ۲۰۲۱ میلادی) و تاریخ نامشخصی از سال جاری میلادی برنامه‌ریزی شده بودند اما علاقه‌مندان اکنون باید تا سال مالی بعدی منتظر بمانند. بدین ترتیب، بازی‌های مزبور در بازه‌ی زمانی ۱۲ فروردین سال ۱۴۰۰ (مصادف با یک آوریل سال ۲۰۲۱) الی ۱۱ فروردین سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۳۱ مارس سال ۲۰۲۲) به بازار خواهند آمد. طبق آنچه در گزارش مالی آمده، همه‌گیری ویروس کرونا و دورکاری تعدادی از اعضای استودیوهای سازنده باعث شده تا پروژه‌ها مطابق برنامه‌ریزی‌ها پیش نرفته و در نتیجه، شاهد به تعویق افتادن انتشارشان باشیم.

داستان Far Cry 6 در جزیره‌ی یارا روایت می‌شود که به نوعی نسخه‌ی تخیلی کشور کوبا بوده و تحت کنترل یک فرد فاشیست به نام ال پرزیدنته قرار دارد. با توجه به اطلاعات موجود و نمایش‌های بازی، به نظر می‌رسد اقدامات او باعث نارضایتی مردم شده است. در نتیجه، آن‌ها گروه‌های کوچک نظامی تشکیل داده و سعی می‌کنند با حمله‌های چریکی کشور را به سمت انقلاب و تغییر حکومت سوق دهند. در چنین شرایطی، ال پرزیدنته نه تنها باید به مقابله با نیروهای شورشی بپردازد، بلکه باید به فرزند پسرش بیاموزد چطور یک رهبر مقتدر باشد. شباهت‌های ظاهری فرزند آنتاگونیست قصه و شخصیت واس در Far Cry 3 باعث به وجود آمدن یک تئوری بحث‌برانگیز شده است. عده‌ای از طرفداران عقیده دارند Far Cry 6 یک پیش‌ درآمد برای اتفاقات سومین نسخه‌ی فار کرای به شمار می‌رود.

دو سال پیش رویدادی تحت عنوان Outbreak در Tom Clancy’s Rainbow Six Siege برگزار شد که از قضا به محبوبیت بالایی دست یافت. در پی این اتفاق، یوبیسافت تصمیم گرفت ایده‌ی مربوط به Outbreak را به یک بازی جدید تبدیل کند؛ اقدامی که به توسعه و معرفی Rainbow Six: Quarantine منجر شده است. جنبه‌های تاکتیکی Siege حفظ شده اما خبری از دشمنان انسانی نیست. کاربران این بار باید در قالب گروه‌های سه نفره با موجوداتی ترسناک مبارزه کنند؛ موجوداتی که به یک ویروس بیگانه مبتلا شده‌اند. در ضمن، یوبیسافت تا به این لحظه هیچ ویدیویی را از گیم‌پلی به اشتراک نگذاشته است اما انتظار می‌رود طراحی مراحل مانند آنچه در Outbreak دیده بودیم، با الهام از مجموعه‌ی Left 4 Dead صورت بگیرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا