چهار شگفت انگیز در دنیای سینمایی مارول نقش کلیدی خواهند داشت

این داستان از چهارشگفت انگیز متفاوت خواهد بود

چهار شگفت انگیز در دنیای سینمایی مارول

شخصیت‌های چهار شگفت انگیز در دنیای سینمایی مارول اهمیت بسیار زیادی خواهند داشت و کوین فایگی (Kevin Feige) به تازگی جزئیاتی را درباره آن داده است.

پس از آنکه در سال ۲۰۲۰ خرید سهام استودیو فاکس (20th Century Fox) توسط دیزنی (Disney) نهایی شد، حق استفاده از شخصیت‌های مردان ایکس (X-Men) و چهار شگفت انگیز (Fantastic Four) به استودیو مارول (Marvel Studios) داده شد. به همین دلیل است که فیلمی مانند Deadpool 3 قرار است تا در دنیای سینمایی مارول روایت شود و از طرفی،‌ یک اثر سینمایی با عنوان Fantastic Four برای اکران در فاز ششم MCU در نظر گرفته شده است.

با این وجود گرچه می‌دانیم که در هر صورت چهار شگفت انگیز بالاخره در دنیای سینمایی مارول حاضر می‌شوند، اما درباره داستان آن‌ها و همچنین اینکه کدام بازیگران نقش آن‌ها را بازی می‌کنند، مشخص نیست. در واقع کمترین اطلاعات درباره فیلم‌های فاز ششم MCU داده شده، به همین دلیل نیز سوال‌های بسیاری درباره دو فیلم انتقام جویان 5 و 6 و همچنین Fantastic Four می‌شود؛ در حالی که اخیر کوین فایگی، مدیر استودیو مارول، جزئیاتی را درباره این موضوع ارائه داده است.

کوین فایگی چهار شگفت انگیز را مهره‌های مهم در دنیای سینمایی مارول می‌داند

در واقع دنیای سینمایی مارول در فاز چهارم سعی داشت تا شخصیت‌های تازه‌ای را معرفی کند که پیش‌تر هرگز در MCU ندیده بودیم؛‌ ترندی که در فاز پنجم هم به نحوی تکرار خواهد شد، اما بسیاری از این شخصیت‌های جدید همگی افرادی هستند که تازه در MCU به قدرت رسیده‌اند، در حالی که امکان ندارد چهار شگفت انگیز پس از تمامی وقایع سه فاز گذشته، تازه سر و کله‌شان پیدا شود!

به گفته فایگی، تیم چهار شگفت انگیز در دنیای سینمایی مارول خیلی خیلی مهم هستند و به نحوی قرار است تا طوری معرفی شوند که انگار مدت‌هاست در این جهان حضور داشته‌اند، اما نقش آن‌ها در سایه‌ها رفته و عملا دیده نشده است. این یعنی احتمالا اعضای این تیم طی فازهای گذشته هم در MCU حاضر بوده‌اند، اما هنوز به هویت فنتستیک فور نرسیده بودند و در فیلم مورد انتظار آن قرار است تا لقب‌های خاص خود مانند هیومن تورچ (Human Torch) و مستر فنتستیک (Mr. Fantastic) را انتخاب کرده و به اصطلاح، تیم شوند.

ما تا امروز توی آثار MCU جزئیاتی رو درباره میوتنت‌ها گفتیم و جنبه اون رو تا حدودی بررسی کردیم، اما این موضوع برای تیم چهار شگفت انگیز فرق می‌کنه. در واقع چهار شگفت انگیز یه پایه خیلی مهم برای دنیای مارول محسوب میشه و ما برای معرفی کردنشون توی MCU واقعا هیجان‌زده‌ایم. تا حالا نسخه‌های مختلفی از این شخصیت‌ها توی دنیای سینما داشتیم، اما داستان اونا هیچوقت توی داستانی مثل دنیای سینمایی مارول روایت نشده بود. ما قصد داریم تا این گروه رو به عنوان یه المان خیلی خیلی مهم توی دنیای سینمایی مارول معرفی کنیم؛ همونطور که حدود ۶۰ ساله توی جهان کمیک هم به همین قدر مهم بودن.

در حال حاضر تاریخ اکران فیلم چهار شگفت انگیز در دنیای سینمایی مارول برای سال ۱۴۰۴ (۲۰۲۵) در نظر گرفته شده و انتظار می‌رود که در سال آینده شاهد شروع فیلمبرداری آن باشیم. همچنین خود کوین فایگی اظهار کرده که به زودی قرار است تا جزئیات بیشتری را درباره آن بشنویم که احتمالا شامل معرفی تیم بازیگران آن خواهد شد.

تنها نسخه از چهار شگفت انگیز که در دنیای سینمایی مارول مشاهده کرده‌ایم، با بازی جان کرازینسکی (John Krasinski) از زمین 838 بوده است که البته تنها برای چند سکانس بود و سپس توسط اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) رشته رشته شد! بعد از این اتفاق در فیلم Doctor Strange 2 هنوز هیچ اطلاعاتی از بازیگران گروه چهار شگفت انگیز در MCU داده نشده است. همچنین هنوز مشخص نیست که آيا تیم فنتستیک فور که قرار است تا در فاز ششم ببینیم، همان نسخه زمین ۶۱۶ خواهند بود یا اینکه متعلق به جهان دیگری هستند.

با این حال یک مورد درباره این گروه توسط خود کوین فایگی تایید شده است؛‌ اینکه داستان فیلم Fantastic Four درباره پیشینه این شخصیت‌ها نخواهد بود. این یعنی کاراکترهای چهار شگفت انگیز در این فیلم زمانی به تصویر کشیده می‌شوند که قدرت‌های خود را دارند و تیم مختص به خود را تشکیل داده‌اند. چیزی مشابه با نحوه معرفی شخصیت مرد عنکبوتی به دنیای سینمایی مارول، در فیلم Captain America: Civil War.

3.2 5 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا