1%
  • 0/10

قابلیت تشخیص سقوط در اپل واچ جان یک کوهنورد را نجات داد

قابلیت تشخیص سقوط در اپل واچ جان یک کوهنورد را نجات داد ۰ ۱۴ آذر ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
تشخیص سقوط اپل واچ

قابلیت تشخیص سقوط یا همان Fall Detection یکی از بهترین قابلیت‌های اپل واچ هاست که به تازگی جان یک کوهنورد زخمی را نجات داده است.

سری اپل واچ یکی از بهترین ساعت‌های هوشمند در جهان محسوب می‌شوند که اپل آن‌ها را با قابلیت‌های فراوان و بسیار جذابی هر سال راهی بازار می‌کند. شرکت آمریکایی در این ساعت‌ها امکانات گسترده‌ی زیادی را قرار می‌دهد تا اطمینان حاصل کند کاربران مختلف، از جوان گرفته تا مسن بتوانند از آن‌ها به بهترین شکل ممکن در جهت داشتن زندگی سالم و سلامت استفاده کنند.

یکی از جذاب‌ترین قابلتی‌های اپل واچ‌ها، امکان تشخیص افتادن است. این یعنی شما وقتی اپل واچ را در دست داشته باشید و ناگهان به زمین بیفتید، این تغییر ارتفاع سنسورهای آن را فعال می‌کند تا پیام اضطراری برای افراد مختلف ارسال کنند.

این قابلیت جذاب برای بسیاری از افراد مسن و بیمار که امکان مراقبت از خود را ندارند حیاتی است و می‌تواند آن‌ها را از خطر حتمی نجات دهد. اما فقط مسن‌ها نیستند که می‌توانند از آن بهره ببرند. بلکه افراد دیگر از جمله کوهنوردان هم که در معرض سقوط قرار دارند، آن را حیاتی خواهند دید.

یک فرد با نام مناند که به همراه دو سگ خود مشغول کوهنوردی بود، یک کایوتی را در دور دست دید. این سگ‌ها با مشاهده‌ی کایوتی، دویدند و مناند را به زمین زدند و او را به همراه خود روی زمین کشیدند. این اتفاق، قابلیت تشخیص افتادن را در اپل واچ او فعال کرد.

وقتی این قابلیت فعال شود (در اپل واچ SE و سری ۴ به بعد و اپل واچ اولترا امکان دسترسی به این قابلیت وجود دارد)، یک پیام به کاربر ارسال می‌کند مبنی بر اینکه آیا حالتان خوب است یا خیر. اگر کاربر پاسخ بدهد، هشدار غیرفعال می‌شود اما اگر پاسخی دریافت نشود، با سرویس‌های اضطراری تماس برقرار می‌کند.

مناند در پی این حادثه به شدت مجروح شد و تمی‌توانست حتی به گوشی خود دسترسی داشته باشد. او می‌گوید اصلا نمی‌توانست تکان بخورد، بلند شود یا راه برود چون درد زیادی را حس می‌کرد. اپل واچ اما کار خود را انجام داد و با 911 یا مرکز پلیس تماس گرفت. خدمات مورد نظر هم با مناند در تماس بودند تا یک تیم نجات برای او ارسال شد.

بعد از این اتفاق و نجات یافتن مناند، او یک نامه‌ی تشکر برای تیم کوک، مدیرعامل اپل ارسال کرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments