این قابلیت جذاب در watchOS 10.2 به اپل واچ بر می‌گردد

اپل واچ watchOS 10.2

اینطور که به نظر می‌رسد، اپل واچ ها قرار است در آپدیت watchOS 10.2 پیش رو، قابلیتی را دریافت کنند که پیش‌تر از آن‌ها حذف شده بود.

یکی از قابلیت‌های بسیار جذابی که در اپل واچ‌ها وجود داشت و کاربران هم به خوبی از آن استقبال کرده بودند، امکان تغییر واچ‌فیس با سوایپ روی صفحه بود. این قابلیت بسیار کارآمد بنا به دلایلی نامشخص در سیستم‌عامل  watchOS 10 از روی ساعت‌های اپل حذف شد و ناراحتی زیادی را هم به دنبال داشت.

کاربران خشمگین اپل در فضاهای مختلف از شرکت آمریکایی از بابت حذف این قابلیت جذاب و کاربردی گله کردند تا اینکه اپل بالاخره تصمیم گرفت در watchOS 10.2 و در نسخه‌ی سوم بتای آن قابلیت یادشده را به اپل واچ های خود اضافه کند. این خبر را یکی از افشاگران در X (توییتر سابق) به اشتراک گذاشت و مدعی شد در کد مربوط به بتای watchOS 10.2، امکان سوایپ برای تغییر واچ‌فیس دیده شده است.

برای اینکه این قابلیت را استفاده کنید، باید در ابتدا بتای سوم watchOS 10.2 را روی اپل واچ خود نصب داشته باشید. یا اینکه منتظر بمانید تا طی چند هفته‌ی آتی اپل این نسخه را به صورت رسمی برای ساعت شما منتشر کند. سپس وارد تنظیمات شوید و در بخش Clock، مشخص کنید چه روشی برای تغییر واچ‌فیس بیشتر متناسب با نیاز شماست.

اگر نسخه‌ی سوم بتای watchOS 10.2 را روی اپل واچ خود داشته باشید قطعا می‌توانید این قابلیت را هم در بین گزینه‌های منوی یادشده در بالا مشاهده کنید. گفته می‌شود نسخه‌ی رسمی این سیستم‌عامل قرار است اواخر امسال از راه برسد و این یعنی در بیشترین حالت ۴۰ روز باید منتظر بمانید تا بتوانید به شکل قدیمی، واچ‌فیس اپل واچ خود را تغییر دهید.

هنوز مشخص نیست چرا اپل اصلا تصمیم به حذف این قابلیت گرفت اما هرچه که هست، متوجه این اشتباه شده و به زودی هم آن را جبران خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا