کنفرانس جهانی بازاریابی فیسبوک به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد

دعوت‌نامه ۴۰۰۰ نفر کنسل شد

فیسبوک

ویروس کرونا روزانه علاوه بر گرفتن جان ده‌ها انسان، آسیب‌های زیادی هم به دنیای فناوری می‌زند. حالا کنفرانس جهانی بازاریابی فیسبوک هم قربانی شیوع این ویروس شد.

براساس گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت فیسبوک کنفرانس جهانی بازاریابی خود را که قرار بود در ماه مارس با حضور بیش از ۴۰۰۰ نفر در سان فرانسیسکو برگزار شود لغو کرده است. علت چنین تصمیمی، نگرانی از شیوع ویروس کرونا و تهدید سلامت شرکت‌کنندگان اعلام شده و یکی از سخنگوهای این شرکت در پاسخ به سوال The Verge هم این موضوع را تایید کرده است:

اولویت ما سلامت و امنیت تیم‌هایمان است، بنابراین به دلیل افزایش ملاحظات احتیاطی و رشد تهدید سلامت عمومی ناشی از [شیوع] ویروس کرونا، ما اجلاس جهانی بازاریابی خود را لغو کردیم.

بدین ترتیب یک رویداد فناوری بزرگ دیگر، قربانی شیوع کرونا شد. پیش از این لغو کنگره‌ی جهانی موبایل (MWC 2020) در بارسلون به همین علت بسیار خبرساز شده بود. در روزهای منتهی به این کنگره، چندین شرکت بزرگ از جمله ال‌جی، انویدیا، اینتل، اریکسون، سونی، آمازون و سیسکو حضور خود را لغو کردند تا خطری جان کارمندان و شرکت‌کنندگان را تهدید نکند. با این وجود شرکت‌های سامسونگ، شیائومی، هواوی، اوپو و موتورولا همچنان تصمیم به شرکت در این رویداد داشتند. در نهایت سازمان GSMA برگزارکننده MWC تصمیم به لغو آن گرفت، حتی با وجود ضررهای مالی بسیار هنگفتی که متحمل شد. بیش از صد هزار نفر قرار بود که برای شرکت در MWC به بارسلون سفر کنند.

ویروس کرونا تاکنون حدود ۷۵ هزار نفر را مبتلا کرده و جان بیش از ۲۰۰۰ نفر را گرفته است. پیامدهای زیان‌بار شیوع این ویروس بخش‌های مختلف اقتصاد کشورهای دنیا از جمله فناوری را به‌شدت درگیر خود کرده است. لغو شدن رویداد‌هایی چون MWC و کنفرانس جهانی بازاریابی فیسبوک تنها گوشه‌ای از این پیامدها هستند. بسته شدن فروشگاه‌ها، کاهش شدید عرضه و تاخیر در تولید محصولات ضررهای زیادی به شرکت‌های درگیر زده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا