1%
  • 0/10

فیسبوک تبلیغات درباره درمان ویروس کرونا را ممنوع کرد

خرید و فروش دارو برای بیماری کرونا در فیسبوک ممنوع شد

فیسبوک تبلیغات درباره درمان ویروس کرونا را ممنوع کرد ۰ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ اخبار فناوری کپی لینک
فیسبوک کرونا

فیسبوک در تلاش است تا اطلاعات نادرست درباره‌ی بیماری کرونا را مهار کند از این رو تبلیغات مربوط به درمان این ویروس را ممنوع کرد.

فیسبوک با سخت‌تر کردن قوانین مربوط به آگهی‌ در این شبکه‌ی اجتماعی در مورد ویروس کرونا، مانع انتشار اطلاعات نادرست و سواستفاده‌ی افراد سودجو می‌شود. به این ترتیب، این شبکه‌ی اجتماعی به طور خاص تبلیغاتی را که در آن یک روش درمانی یا اقدامات پیشگیرانه در رابطه با این بیماری باشد را ممنوع کرده است.

سخنگوی فیسبوک در این باره گفت: اخیراً سیاستی را برای ممنوعیت تبلیغاتی مرتبط با ویروس کرونا در پیش گرفته‌ایم که از انتشار اخبار جعلی و نیز خرید و فروش داروهای تقلبی برای درمان این ویروس مهلت جلوگیری کنیم. به گفته‌ی وی، فیس‌بوک همچنین در حال تدوین قوانین مشابهی در رابطه با فروشگاه‌های مارکت‌پلیس خود است تا از عرضه و خرید و فروش محصولات تقلبی جلوگیری شود.

اقدامات جدید در ادامه فعالیت‌های این شبکه‌ی اجتماعی در سال 2019 برای جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط در مورد روش‌های درمانی و داروها صورت می‌گیرد. فیسبوک همچنین تبلیغاتی را که شامل اطلاعات نادرست در مورد داروها است، حذف می‌کند و به تبلیغ کنندگان اجازه نخواهد داد تا کاربران علاقمند به موضوعاتی مانند “بحث و گفتگو در مورد پزشکی و بهداشتی” را هدف قرار دهند.

خاستگاه ویروس کرونا ووهان چین است و مواردی در ایالات متحده، اروپا، آسیا، خاورمیانه، آفریقا و استرالیا تأیید شده است. حالا نگرانی‌ها در مورد شیوع جهانی ویروس افزایش یافته زیرا وجود بیش از ۶۰۰ مورد ابتلا در کره‌جنوبی و نیز در ایتالیا گزارش شده، همچنین سرعت شیوع این بیماری در ایران بیش از سایر کشورها است.

در پی نگرانی از شیوع این بیماری، فیسبوک اجلاس بازاریابی ماه آینده خود در سان فرانسیسکو را که قرار بود بیش از چهار هزار نفر در آن شرکت کنند، لغو کرد. همچنین کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۰ که قرار بود طی این روزها در شهر بارسلون اسپانیا برگزار شود، لغو شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments