انفجار، مگنت و فضا در تریلر جدید سریع و خشن 9

برادر در برابر برادر

انفجار، مگنت و فضا در تریلر جدید سریع و خشن 9 عرفان خورسند ۳ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ سینمای جهان

مجموعه‌ی Fast and Furious با هر قسمت عجیب و غریب‌تر از قبل می‌شود و حالا که تریلر جدید سریع و خشن 9 منتشر شده، به یقین رسیده‌ایم که نویسندگان این مجموعه دیوانه‌اند!

اولین قانون در مورد سری محبوب سریع و خشن این است که هیچ قانونی وجود ندارد. مجموعه‌ای که در قسمت‌های ابتدایی بیشتر حول محور مسابقات خیابانی می‌چرخید و برای ماشین‌دوستان جذابیت خاصی داشت، در چند سال اخیر تبدیل به ملغمه‌ای از آشوب، اکشن‌های بی‌مغز و اتفاقات محیر العقول شده که نقض قوانین فیزیک برایش تفریح است و با هر قسمت سعی می‌کند ایده‌ای افراطی‌تر از قبل رو کند. در نهمین فیلم سریع و خشن، سازندگان علاوه‌بر حقه‌های قدیمی همچون بازگرداندن مردگان، سراغ دو تردستی نو هم رفته‌اند: مگنت و فضا!

کاراکتر «هان لیو» (Han Lue) در کنار «لِتی اورتیز»، دومین نفری است که از دنیای مردگان به آغوش خانواده بازمی‌گردد. پیش‌تر در قسمت سوم (Tokyo Drift) دیده بودیم که هان در اثر تصادف و انفجار ماشینش می‌میرد، هر چند که در ادامه مشخص شد مرگ او تصادفی نبوده و در واقع توسط دکارد شاو انجام شده است. حالا هم کاشف به عمل آمده که هان اصلا نمرده بوده و اکنون با مدل موی جدید و بسیار خفن‌تر از قبل برگشته تا دام را در نبرد با برادرش – که تا حالا هیچ خبری ازش نبوده – یاری کند (خانم‌ها و آقایان: سریع و خشن!)

اما احیای اموات تنها حقه‌ی داخل آستین نویسندگان نبوده؛ در تریلر می‌بینیم که خانواده‌ی تورتو اسباب بازی جدیدی برای نابود کرن خیابان‌های شهر پیدا کرده: مگنت! این آهنرباها ظاهرا آنقدر قوی هستند که می‌توانند ماشین‌ها و حتی کامیون‌های زره‌پوش را به این طرف و آن طرف پرتاب کنند و سطح تخیلی بودن سریع و خشن را به عرش اعلا برسانند. این تازه پایان کار نیست و در ثانیه‌های پایانی تریلر می‌بینیم که کاراکترهای «رومن» و «تج» ظاهرا قصد دارند با لباس‌های فضانوردی دست‌ساز و یک ماشین-راکت، به فضا بروند!

از نکات شاخص تریلر جدید سریع و خشن 9 حضور کاراکترهای اصلی فیلم توکیو دریفت همچون شان بازِول و و تویینکی است؛ یاران هان در توکیو ظاهرا نقش مهمی در نبرد دام در برابر جیکوب (برادر دام با بازی جان سینا) خواهند داشت. علاوه بر آنها، سایفر با بازی شارلیز ترون هم در فیلم حضور داشته و به نظر با نقشه‌های پلیدانه‌اش، کلید درگیری دو برادر را می‌زند.

سریع و خشن ۹ که با عنوان F9: The Fast Saga شناخته می‌شود، در تاریخ ۴ تیر ۱۴۰۰ (۲۵ ژوئن) روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا