کارگردان سری بازی Uncharted، سازنده بازی جدید دنیای مارول شد

امی هنیگ و مارول در مسیر موفقیت

بازی جدید مارول و Skydance New Media

سال‌های اخیر روزی نبوده که نام مارول در آن نباشد و امروز نیز استثنا نیست. شرکت مارول با همکاری استودیو جدید نویسنده و کارگردان سابق سری بازی Uncharted در حال توسعه بازی جدید هستند.

بازی جدید استودیو مارول توسط کارگردان و نویسنده سابق سری بازی Uncharted، یعنی امی هنیگ (Amy Hennig) در استودیو تازه تاسیس Skydance New Media در دست توسعه است. این استودیو تازه کار در حقیقت بخشی از دنیای هالیوود بوده و در اوایل سال ۲۰۲۱ تاسیس شده است. امی هنیگ پس از ترک کردن سونی و البته استودیو موفق ناتی داگ طی دوره توسعه بازی Uncharted 4: A Thief’s End، به تیم الکترونیک آرتز پیوست تا روی پروژه‌ای وابسته به فرنچایز Star Wars که لغو شد فعالیت کند. او از الکترونیک آرتز فاصله گرفت و حال اینگونه به‌نظر می‌رسد که آن‌ها وارد دنیای دیزنی شده و اولین بازی آن‌ها مربوط به مارول است.

طی سال‌های اخیر، کیفیت و البته سطح توقع کاربران از بازی‌های ویدیویی وابسته به دنیای مارول به شدت افزایش یافته است. استودیو Insomniac Games به نحوی سر دسته توسعه دهندگان بازی‌های مارول بوده و با انتشار عناوین Spider-Man محبوبیت خیره کننده‌ای به‌دست آورده است. در سوی دیگر استودیو Eidos Montreal در حال توسعه عنوان Guardians of the Galaxy بوده و آن‌ها قصد دارند ثابت کنند تنها استودیوهای سونی قادر به انتشار بازی‌های خوب از دنیای مارول نبوده و دیگر استودیوها نیز می‌توانند در این امر موفق شوند و دل کاربران را به‌دست بیاورند. استودیو Insomniac طی سال جاری از دو بازی جدید خود یعنی  Spider-Man 2 با حضور کریون و ونوم و همینطور بازی Wolverine رونمایی کرد که هنوز اطلاعات چندانی از آن در دسترس نیست.

پس از انتشار بازی Guardians of the Galaxy در تاریخ ۲۶ اکتبر، برابر با ۴ آبان ماه، مارول و استودیو Skydance New Media از آغاز همکاری خود برای توسعه عنوانی AAA وابسته به دنیای مارول سخن گفتند. درحال حاضر نمی‌دانیم این بازی مربوط به کدام ابرقهرمان یا ابرقهرمان‌ها بوده، ولی استودیو مارول به‌نظر از همکاری با هنیگ و استودیو او بسیار رضایت داشته و از رویاها و آرزوهایی که در مسیر ساخت دنبالش هستند سخن می‌گوید. در سوی دیگر امی هنیگ نیز از عشق و علاقه خود به مارول برای ما گفت و از فرصت پیش آمده در اولین پروژه استودیو خود بسیار خشنود است. او در همین راستا گفت:

دنیای مارول عصاره اکشن، معما و ترس سبک ماجراجویانه‌ایست که می‌پرستم و این دنیا به‌طور کامل و عالی خود را فدای تجربه تعاملی می‌کند. برای ما تعریف داستانی نو به همراه انسانیت، پیچیدگی و شوخ طبعی که شخصیت‌های مارول را ماندگار ساخته و به کاربران اجازه می‌دهد به آن‌ها عشق بورزند مایه افتخار است.

نویسنده و کارگردان سابق سری بازی Uncharted وجود یک بازی در دست توسعه را طی اوایل سال جاری میلادی در استودیو خود تایید کرده بود، بااین حال اطلاعات بیشتری در اختیار ما قرار نداد. از آنجایی که استودیو Skydance New Media تازه شکل گرفته، بدون شک بازی وابسته به دنیای مارول آن‌ها نیز در اولین مراحل توسعه بوده و احتمالا طی یک یا دو سال آینده، اطلاعات چندانی از آن منتشر نشود. متاسفانه هنیگ طی دهه اخیر بازی‌های لغو شده بسیاری در کارنامه خود داشته، ولی حال که او رئیس استودیو بوده و این بازی تحت نام قدرتمند مارول در دست ساخت است، احتمال لغو شدن آن به‌دلیل مشکلات فنی بسیار کم تلقی می‌شود.

همانطور که همه ما شاهد هستیم، بازی‌های دنیای مارول جای خود را در دنیای بازی‌های ویدیویی یافته و چندین بازی AAA تحت نام آن‌ها، برای مثال Spider-Man 2، Wolverine و Midnight Suns در راه هستند. مانند دنیای سینمایی مارول (MCU)، تیم مارول در دنیای بازی‌های ویدیویی نیز به جذب استعدادهای این صنعت چون امی هنیگ و استودیو Insomniac Games روی آورده است. اینگونه به‌نظر می‌رسد که مارول راه درست بازی سازی و کلید قلب طرفداران را پیدا کرده و به خوبی پیش می‌رود، بااین حال عناصر بسیاری در دنیای بازی‌های ویدیویی تغییر کرده و باید منتظر گذر زمان برای مشاهده محبوبیت یا افول تیم‌های متفاوت در این صنعت باشیم. نظر شما چیست؟ شما دوست دارید ورود کدام ابرقهرمان دنیای مارول به بازی‌های ویدیویی را ببینید؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا