#مهسا_امینی

آیا سریال Obi Wan Kenobi طرفداران جنگ ستارگان را ناامید خواهد کرد؟

بازیگر نقش اصلی پاسخ می‌دهد

کیفیت سریال Obi Wan Kenobi

ایوان مک گرگور بازیگر اسکاتلندی پس از دریافت جایزه امی یک سخنرانی انجام داد و در بخشی از آن به کیفیت سریال Obi Wan Kenobi پرداخت.

لوکاس‌ فیلم طی دو دهه گذشته از مدیوم انیمیشن برای گسترش دنیای جنگ ستارگان بهره برد تا اینکه The Mandalorian ثابت کرد فرنچایز مزبور می‌تواند در حوزه لایو اکشن هم عملکرد بسیار موفقیت‌آمیزی داشته باشد. استودیو آمریکایی حالا در کنار سریال‌های انیمیشنی، تمرکز ویژه‌ای روی ساخت سریال‌های لایو اکشن دارد. از پروژه‌هایی که هم اکنون مراحل آماده‎‌سازی را پشت سر می‌گذارند می‌توان به Obi Wan Kenobi و The Book of Boba Fett اشاره کرد.

طبق اندک اطلاعاتی که از Obi Wan Kenobi موجود است، داستان ۱۰ سال پس از Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith و با نمایش پروتاگونیست در سیاره تاتوئین آغاز می‌شود. در صورتی که حافظه‌تان یاری نمی‌کند، فرزندان آناکین اسکای واکر از یکدیگر جدا و یکی به اوبی وان و دیگری به سناتور بیل سپرده شد. اوبی وان، فرزند پسر را به تاتویین آورده و وظیفه سرپرستی‌اش را روی دوش‌های اوون می‌گذارد که عموی لوک اسکای واکر است. اوبی وان هم از فاصله دور و بدون اینکه جلب توجه کند، لوک را زیر نظر می‌گیرد. در ضمن، ایوان مک گرگور (Ewan McGregor) بازگشته و بار دیگر به عنوان استاد جدای جلوی دوربین رفته است.

ایوان مک گروگر یکی از نامزدهای رشته «بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در یک مینی سریال، سریال آنتالوژی یا فیلم تلویزیونی» در مراسم امی 2021 بود. به همین دلیل، شب گذشته در محل برگزاری مراسم یعنی مجتمع تفریحی L.A. Live حضور یافت. مک گرگور پس از اینکه جایزه را دریافت کرد، روی استیج رفت و سخنرانی‌ای را انجام داد. بازیگر اسکاتلندی در بخشی از صحبت‌های خود به کیفیت سریال Obi Wan Kenobi پرداخته است:

فیلمبرداری را [چندی پیش] به انتها رساندیم و روند ضبط صحنه‌ها تجربه خیلی خیلی جالبی بود. از کار با دلورا چو [کارگردان و یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی پروژه] لذت بردم و فکر نمی‌کنم این اثر [طرفداران] را ناامید کند.

تکنولوژی جدیدی که برای فیلمبرداری به کار گرفتیم، واقعا جالب بود. ضبط صحنه‌های سریال تجربه متفاوتی نسبت به سه‌گانه پیش درآمد بود.

بازیگر اسکاتلندی در بخش دیگری از سخنرانی درباره جایزه «بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در یک مینی سریال، سریال آنتالوژی یا فیلم تلویزیونی» و دلیل احساساتی شدنش حین دریافت آن صحبت کرد. او گفت بردن جایزه یک اتفاق غافل‌گیرکننده بود. ایوان مک گرگور همچنین فاش کرد حین دریافت جایزه تحت تاثیر صحبت‌های دیگران بود که جملاتی را پیرامون توانمندسازی زنان در داخل و خارج از صنعت سرگرمی به زبان آورده بودند:

امشب و در دیگر سخنرانی‌‌ها حرف‌های زیبایی گفته شد. من چهار دختر دارم و حضور در فضایی که درباره اهمیت حقوق زنان، برابری زن و مرد، حقوق برابر زن و مرد صحبت می‌شود واقعا عالی است.

ایوان مک گرگور تنها چهره مشهوری نیست که در سریال Obi Wan Kenobi حضور دارد. کمیل نانجیانی (Kumail Nanjiani)، روپرت فرند (Rupert Friend)، سانگ کانگ (Sung Kang) و هایدن کریستنسن (Hayden Christensen) هم نقش‌هایی را ایفا کرده‌اند. کریستنسن برای نقش دارث ویدر بازگشته اما اطلاعاتی از نقش‌های دیگران موجود نیست.

در انتها، بد نیست بدانید ایوان مک گرگور نخستین جایزه امی‌اش را به خاطر مینی سریال Halston دریافت کرد که محصول نتفلیکس بوده و درباره یک طراح مد مشهور است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا