مسابقات المپیک AIMAG 2021 شامل ورزش‌های الکترونیک خواهد بود

بازگشت دوباره Esport به المپیک آسیایی

مسابقات المپیک AIMAG 2021 شامل ورزش‌های الکترونیک خواهد بود نیکان صبوری ۰ ۲۷ اسفند ۱۳۹۸
ورزش‌های الکترونیک AIMAG 2021

طبق گزارش به دست رسیده، فدراسیون المپیک آسیایی اعلام کرد که در مسابقات AIMAG 2021 به قهرمانان ورزش‌های الکترونیک مدال تعلق می‌گیرد.

بدون شک مسابقات المپیک یکی از مهم‌ترین رویداد‌های ورزشی جهان به حساب می‌آید، در کنار این موضوع ورزش‌های الکترونیک هر ساله قوی‌تر از سال گذشته‌ی خود عمل می‌کند و مخاطبان آن با درصد بسیار زیادی در حال افزایش است. در خبر بسیار خوبی ما شاهد حضور دوباره‌ی چند رشته‌ی ورزش الکترونیکی در مسابقات بازی‌های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی که به اختصار AIMAG شناخته می‌شود، هستیم و قرار است به قهرمانان رشته‌های ورزش الکترونیک مدال تعلق بگیرد.

چندی پیش، کمیته‌ی ورزش‌های الکترونیکی آسیا (AESF) با کمیته‌ی ورزش‌های الکترونیکی تایلند (TESF) و کمیته ملی المپیک تایلند در پشت در‌های بسته جلسه‌ای برگزار کرد. متاسفانه از جزئیات جلسه چیزی گفته نشد و ما تنها می‌دانیم که در کنار حضور برخی از بازی‌ها ویدیویی به عنوان ورزش، به برندگان و قهرمانان این رشته‌ها هم مدال تعلق می‌گیرد.

این اولین بار نیست که ورزش‌های الکترونیک به عنوان بخشی از مسابقات المپیک آسیایی شناخته می‌شود. در سال‌های ۲۰۰۵، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ میلادی در مسابقات Asian Indoor Games چندین رشته‌ی مختلف از بازی‌های ویدیویی در این مسابقات حضور داشتند که از ایران هم نماینده‌هایی فرستاده شد. لازم به ذکر است که المپیک آسیایی، در سال ۲۰۰۹ میلادی تصمیم گرفت که این دوره از مسابقات را با یک رویداد دیگر به اسم Asian Martial Arts Games ترکیب کند که نتیجه‌ی آن به معرفی AIMAG، ختم شد. به همین سبب احتمال حضور ورزش‌های الکترونیک در ادامه‌ی این مسابقات برای بسیاری مبهم شد ولی در سال ۲۰۱۳ میلادی در اولین رویداد AIMAG عناوینی چون FIFA 13 ،Need for Speed: Shift 2 Unleashed ،StarCraft II: Heart of the Swarm ،Tekken Tag Tournament 2 ،League of Legends و Special Force در این مسابقات حضور داشتند در ادامه هم در سال ۲۰۱۷ چند رشته از جمله Hearthstone ،StarCraft II: Legacy of the Void ،The King of Fighters XIV و Dota 2 جزو مسابقات این المپیک به حساب می‌آمدند.

هنوز هیچ اطلاعاتی در خصوص رشته‌های ورزشی که در مسابقات المپیک AIMAG 2021 حضور دارند، منتشر نشده است. همچنین سال گذشته ورزش‌های الکترونیک جزو دسته‌ی مسابقات نمایشی به حساب می‌آمد و برنده شدن در این رویداد تاثیری روی رتبه‌های نهایی کشورها در المپیک نداشت ولی در مورد امسال این موضوع هنوز تایید نشده و احتمال اینکه Esport از امسال روی رتبه‌بندی‌ها تاثیر بگذارد، زیاد است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا