قسمت دوم Edge Of Tomorrow در چه صورتی ساخته می‌شود؟

کارگردان پاسخ می‌دهد

ساخت قسمت دوم Edge Of Tomorrow

داگ لیمان کارگردان و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی در مصاحبه‌ی اخیر خود با وب سایت Collider از شرط ساخت قسمت دوم Edge Of Tomorrow گفت.

Edge of Tomorrow که با نام Live Die Repeat: Edge of Tomorrow هم شناخته می‌شود، یک فیلم علمی-تخیلی و اکشن است که بر اساس رمان ژاپنی All You Need Is Kill ساخته شد. محصول مشترک وارنر و ویلیج ردشو پروداکشنز در زمینه‌ی مالی موفقیت چندانی نداشت و در مقابل بودجه‌ی ۱۷۸ میلیون دلار خود، ۳۷۰ میلیون دلار فروخت. با این حال، بازخوردهای منتقدان و مخاطبان مثبت بود. علاوه بر این، هشتمین ساخته‌ی داگ لیمان (Doug Liman) در مقام کارگردان در سینمای خانگی مورد استقبال قرار گرفت و نزدیک به ۳۰ میلیون دلار فروخت؛ اتفاقی که باعث شد در بلند مدت تقاضای زیادی برای ساخت قسمت دوم به وجود بیاید.

طی هفت سالی که از اکران Edge of Tomorrow می‌گذرد، تیم تولید علاقه‌ی بسیاری داشته تا قسمت دوم را جلوی دوربین ببرد اما تداخل برنامه‌های داگ لیمان، تام کروز (Tom Cruise) و امیلی بلانت (Emily Blunt) جلوی رخ دادن چنین اتفاقی را گرفته است. به هر حال، هر سه‌ی آن‌ها از نام‌های مشهور هالیوود بوده و فعالان پرکاری به شمار می‌روند. لیمان، کروز و بلانت طی سال‌های گذشته به ترتیب در ساخت ۴، ۶ و ۱۲ اثر مشارکت داشته‌اند. در ضمن، فیلمنامه‌ی قسمت دوم کاملا آماده بوده و حتی بلانت آن را خوانده است. اینطور که به نظر می‌رسد، بازیگر A Quiet Place نظر بسیار مثبتی نسبت به داستان داشت.

وب سایت Collider چندی پیش به مناسبت انتشار Locked Down مصاحبه‌ای را با کارگردان این فیلم، یعنی داگ لیمان انجام داد. مطابق انتظار، در میانه‌ی گفتگو بحث به سمت قسمت دوم Edge Of Tomorrow کشیده شد. کارگردان و تهیه‌کننده‌ی مشهور آمریکایی فاش کرد در صورتی که تام کروز و امیلی بلانت بازگشته و قرارداد را به امضا برسانند، دنباله ساخته خواهد شد و در غیر این صورت، خبری از فیلم نخواهد بود. لیمان همچنین اطلاعاتی را درباره‌ی فیلمنامه به اشتراک گذاشت که خواندنشان خالی از لطف نیست:

همیشه طرفدار این ایده بودم که قسمت دوم در مقایسه با قسمت اول تمرکز بیشتری روی کاراکترها و شخصیت‌پردازی داشته باشد. می‌دانم دنباله‌ها معمولا انفجارها و درگیری‌های مسلحانه‌ی بیشتری دارند اما وقتی تام کروز و امیلی بلانت جلوی دوربین قرار دارند، هیچ گونه جلوه‌ی بصری‌ای قادر نیست توجه‌ها را به خود جلب کند.

تام کروز و امیلی بلانت بازیگران شگفت‌انگیزی هستند.

امیلی بلانت در حال حاضر هیچ فیلم در حال ساختی ندارد اما تام کروز هم اکنون فاز فیلمبرداری قسمت‌های هفتم و هشتم ماموریت غیرممکن را پشت سر می‌گذارد. او سپس به پروژه‌ی SpaceX می‌پیوندد که در فضا فیلمبرداری خواهد شد. داگ لیمان کارگردانی اثر مزبور را بر عهده دارد. با در نظر گرفتن این نکته، دور از ذهن نیست که لیمان در جریان ساخت SpaceX با کروز مذاکره کرده و نظرش را برای ساخت قسمت دوم Edge Of Tomorrow جلب کند.

داستان Edge Of Tomorrow حول محور سرگرد ویلیام کیج می‌چرخد. او به واسطه‌ی کشتن یک نوع خاص از بیگانگان قادر است به زمان مشخصی از گذشته بازگردد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا