#مهسا_امینی

جزئیات تازه‌ای از همکاری ناسا و تام کروز برای ساخت فیلم در فضا منتشر شد

یکی از فضانوردهای مشهور، خلبان این پرواز خواهد بود

همکاری ناسا و تام کروز

اکانت توییتری Space Shuttle Almanac که اخبار مربوط به فضا را پوشش می‌دهد، جزئیات تازه‌ای را از همکاری ناسا و تام کروز برای ساخت فیلم در خارج از زمین منتشر کرد.

وب سایت Deadline اواسط اردیبهشت با انتشار یک گزارش مدعی شد تام کروز (Tom Cruise)، ایلان ماسک (Elon Musk) و ناسا قرار است با همکاری یکدیگر فیلمی در فضا تولید کنند. کروز برخلاف بسیاری از نام‌های شناخته‌شده‌ی هالیوود تمامی بدلکاری‌های فیلم‌هایش را خودش انجام می‌دهد. او حتی برای فیلمبرداری صحنه‌ای از Mission Impossible: Ghost Protocol به بالای برج خلیفه رفت یا حتی در جریان فیلمبرداری Mission: Impossible – Rogue Nation مجبور شد خودش را به یک هواپیمای عظیم و در حال پرواز ببندد.

با وجود این‌ها، ضبط یک فیلم در فضا کمی دور از واقعیت به نظر می‌رسید تا اینکه جیم برایدنستاین (Jim Bridenstine) سیاستمدار آمریکایی و مسئول سازمان ملی هوا و فضا چنین پروژه‌ای را رسما تایید کرد. او در توییت خود گفت به محصولی نیاز است تا الهام‌بخش نسل جدیدی از مهندسان و دانشمندان برای تحقق بخشیدن به برنامه‌های جاه‌طلبانه باشد. حال و با گذشت چند ماه از انتشار گزارش Deadline و توییت برایدنستاین، اکانت توییتری Space Shuttle Almanac جزئیات تازه‌ای را از همکاری ناسا و تام کروز برای ساخت فیلم در خارج از زمین به اشتراک گذاشته است. این اکانت روی اخبار مربوط به فضا تمرکز دارد.

با توجه به توییت، ساخت یک فیلم در فضا از ایده فراتر رفته و اکنون چراغ سبز تمامی افراد و شرکت‌هایی که در ساختش مشارکت دارند را دریافت کرده است. در ادامه‌ی متن آمده تام کروز و داگ لیمان (Doug Liman) در اکتبر سال آینده‌ی میلادی سوار سفینه‌ی SpaceX Dragon شده و به خارج از جو زمین خواهند رفت. وظیفه‌ی خلبانی این سفینه بر دوش مایکل لوپز-آلریا (Michael Lopez-Alegria) قرار دارد. این فضانورد آمریکایی-اسپانیایی تاکنون در عملیات‌های مختلفی از جمله اس‌تی‌اس-۷۳، اس‌تی‌اس-۹۲ و اس‌تی‌اس-۱۱۳ حضور داشته و همین هم باعث شده در زمره‌ی افراد با تجربه قرار بگیرد. آلریا همچنین دو رکورد به نام خود ثبت کرده است: رتبه‌ی دوم طولانی‌ترین پیاده‌روی‌های فضایی و رتبه‌ی سوم طولانی‌ترین سفرهای فضایی.

اکانت Space Shuttle Almanac به توییت اخیر خود یک تصویر رسمی ضمیمه کرده که برنامه‌های ایستگاه فضایی بین‌المللی طی سه سال آینده را نشان می‌دهد. اگر این عکس را بزرگنمایی کنید، جزئیات مربوط به سفر تام کروز و داگ لیمان را مشاهده خواهید کرد. در ضمن، اگر دقت بیشتری به خرج دهید، متوجه می‌شوید سفینه‌ی SpaceX Dragon یک جای خالی دارد. احتمالا این جای خالی برای فیلمبردار در نظر گرفته شده اما تیم تولید هنوز نتوانسته فرد مناسبی را برای ضبط صحنه‌های مورد نظر در خارج از جو زمین پیدا کنند. به هر حال، هر کسی حاضر نیست ریسک خروج از زمین و فیلمبرداری در فضا را به جان بخرد.

در حال حاضر موارد مبهم زیادی پیرامون همکاری تام کروز، ایلان ماسک و ناسا وجود دارد. برای مثال، نام این فیلم هنوز مشخص نشده یا نمی‌دانیم داستانش حول محور چه چیزی می‌چرخد. بدون شک، با گذر زمان اطلاعات بیشتری منتشر خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا