ارل کمرون بازیگر فیلم‌های Thunderball و Inception در سن ۱۰۲ سالگی درگذشت

او یکی از اولین سیاهپوست‌های سینمای بریتانیا بود

ارل کمرون فوت کرد

متاسفانه روز گذشته رسما به تایید رسید که ارل کمرون بازیگر مطرح بریتانیایی در سن ۱۰۲ سالگی در روز جمعه، دار فانی را وداع گفته است.

او در سال ۱۹۱۷ میلادی در برمودا و منطقه‌‎ی پرمبورک به دنیا آمد و در آغاز جوانیش در نیروی دریایی بریتانیا مشغول به کار شد. با این حال، اجرای یک تئاتر در دهه‌ی ۴۰ میلادی باعث شد که توجه برخی از فیلم‌سازها در بریتانیا به او جلب شود. اولین فیلمی که Earl Cameron در آن هنرنمایی کرد، Pool of London نام داشت و در آن فیلم هم به عنوان یکی از اعضای نیروی دریایی ظاهر شد! این فیلم که در سال ۱۹۵۱ میلادی اکران شده بود، ارل را در نقش جانی لمبرت قرار داد؛ یک سیاهپوست که عاشق زنی سفیدپوست (با بازیگری سوزان شاو) می‌شود تا داستانی عاشقانه در فضایی کاملا نوآر شکل بگیرد.

فیلم Pool of London توسط Basil Dearden کارگردانی شده بود و این کارگردان در سال ۱۹۵۹ یک بار دیگر پیشنهاد همکاری به ارل را ارسال کرد. دومین همکاری این دو نفر در فیلم جنایی و درام Sapphire اتفاق افتاد که در آن مقطع زمانی، توجه بسیاری را از سراسر جهان به خود جلب کرد و توانست به یکی از آثار کالت تبدیل شود. شاید جالب باشد که بدانید فیلم Sapphire موفق به کسب جایزه‌ی بهترین فیلم سال در مراسم BAFTA شد.

مسیر ارل کمرون در دنیای سینما کاملا صعودی بود و او بعدها توانست در فیلم‌های به نامی مانند Tarzan the Magnificent، قسمت چهارم جیمز باند تحت عنوان Thunderball، فیلم Cuba که ماجرای انقلاب کوبا را روایت می‌کرد نیز هنرنمایی کند. آخرین فیلمی که ارل در آن بازی کرده بود، یکی از شاهکارهای کریستوفر نولان یعنی Inception بود تا ثابت شود که این بازیگر همواره مورد توجه کارگردان‌های بزرگ سینما بوده است.

Earl Cameron در بسیاری از مصاحبه‌های خود همواره از سختی‌های بازیگران سیاهپوست برای گرفتن نقش‌های مهم در سینمای بریتانیا و هالیوود صحبت می‌کرد و معتقد بود رسالتش این است که ثابت کند بازیگران سیاهپوست می‌توانند نقش‌های بزرگی را ایفا کنند.

بعد از ۵۹ سال حضور در دنیای سینما و بازیگری، ارل کمرون در سن ۱۰۲ سالگی در تاریخ ۳ جولای، در کنیلورث بریتانیا درگذشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا