آیا دواین جانسون در سریع و خشن 10 حضور دارد؟

لوک هابز برگشته؟

آیا دواین جانسون در سریع و خشن 10 حضور دارد؟ آیدا امشاسفند ۰ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ سینمای جهان
دواین جانسون در سریع و خشن 10

برخلاف انتظارات طرفداران و منتقدان، بازگشت دواین جانسون در سریع و خشن 10 در پایان بندی فیلم تایید شد. بر اساس گزارش‌های رسانه TheWrap، دواین جانسون (Dwayne Johnson) در صحنه پس از تیتراژ سریع و خشن 10 دیده شده و قرار است The Rock باز هم به این فرانچایز برگردد. چیزی که بازگشت او را بسیار عجیب می‌کند این است که جانسون چقدر در مورد عدم بازگشت به فرنچایز سرسخت بود. 

در نوامبر ۲۰۲۱ وین دیزل (Vin Diesel)، ستاره و تهیه کننده فرنچایز «سریع و خشن» به اینستاگرام رفت و اساساً به جانسون التماس کرد که به فرانچایز اصلی بازگردد. البته در سال ۲۰۱۹، جانسون در «هابز و شاو» بازی کرد که یک اسپین آف از سری اصلی با جیسون استاتهام (Jason Statham) بود. یک ماه بعد از پست دیزل، دواین جانسون در مصاحبه‌ایی با شبکه CNN گفت:

من مستقیم به دیزل گفته بودم که دیگه به فرنچایز برنمی‌گردم. قاطعانه بهش گفتم که من همیشه پشت بازیگرا و موفقیت سری می‌مونم، ولی شانسی برای برگشتن من نیست ولی پست جدید وین کار درستی نبود. دوست نداشتم که بچه‌هاش بیان توی ماجرا و همچنین مرگ پاول واکر. اونا باید از این قضیه بیرون می‌موندن. چندماه پیش با هم صحبت کردیم و فکر کردم به یه تفاهم مشترک رسیدیم.

اینکه آیا این مسئله، به معنی پایان رسمی یک کشمکش عمومی شش ساله بین دیزل و جانسون باشد یا نه، مشخص شده که همه متوجه ارزش جانسون برای فرنچایز سریع و خشن هستند. در حالی که این سری با دیزل و واکر فقید شروع شد، اوج فروش تجاری او در سال‌های ۲۰۱۰ به دلیل حضور دواین جانسون بود و مطمئنا این سری با لوک هابز (Luke Hobbs) خیلی معروف‌تر و پرفروش‌تر خواهد شد. 

«Fast Five» در سال ۲۰۱۱ نقدهای مثبتی به دست آورد و ۶۲۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت، عملکردی قوی که این مجموعه را از یک سری مسابقات خیابانی سطح B به یک فرنچایز اکشن سطح A تبدیل کرد. «سریع و خشن 6» بر اساس همین مسئله ساخته شد و در تابستان ۲۰۱۳ به فروش ۷۸۸ میلیون دلاری دست یافت. «سریع و خشن 7»، اکران شد و به دلیل استقبالی که به دلیل مرگ غم انگیز پل واکر بود به فروش ۳۵۳ میلیون دلار داخلی و ۱.۵۲ میلیارد دلاری در سراسر جهان به دست یافت.

در مورد دیزل، غلاف کردن ظاهری چاقوها نشان می‌دهد که او حاضر است با هر بازیگری کار کند، البته اگر این کار به فرانچایزی که بسیار به آن اهمیت می دهد، کمک کند. در حالی که جانسون درخواست‌های دیزل برای بازگشت را در نوامبر ۲۰۲۱ رد کرد، تغییر ذهن او شاید نشان دهنده این باشد که کمی کوتاه آمده، و می‌تواند در یک گروه بهترین عملکرد را داشته باشد و همچنین می تواند یک بازیکن تیم باشد.

دواین جانسون بعد از بازی در فیلم‌های Jumanji و Rampage در کنار Red Notice توانست به موفقیت‌های بزرگی و دست پیدا کند، ولی بالاخره به نظر می‌رسد جانسون کوتاه آمده و باز هم به یکی از سودآورترین و محبوب ترین فرنچایزهای تاریخ پیوست – این سریال هشتمین فرنچایز پردرآمد در تاریخ هالیوود است که مجموعاً بیش از ۶ میلیارد دلار درآمد داشته است.

سریع و خشن 10 در تاریخ ۱۹ می (۲۹ اردیبهشت) در سرتاسر جهان اکران می‌شود.

2.7 3 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا