دواین جانسون خواهان نقش جک ریچر در فیلم Jack Reacher بود

جزئیات تازه‌ای از پروژه‌ی Hobbs & Shaw 2 منتشر شد

دواین جانسون خواهان نقش جک ریچر در فیلم Jack Reacher بود سورنا رضایی ۰ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان
نقش جک ریچر در فیلم Jack Reacher

دواین جانسون در جریان یک لایو در فیسبوک فاش کرد سال‌ها قبل خواهان نقش جک ریچر در فیلم Jack Reacher بود؛ نقشی که نهایتا به تام کروز رسید.

هر بازیگری در طول فعالیت خود در سینما و تلویزیون خواهان ایفای یک نقش خاص بوده اما بنا به دلایلی هرگز به آن نرسیده است. این موضوع تقریبا برای تمامی بازیگران مرد و زن صدق می‌کند. در این میان، یک تفاوت بزرگ میان آن‌ها وجود دارد؛ عده‌ای از این بازیگران به تدریج با اتفاق رخ داده کنار آمده و به راحتی درباره‌ی آن صحبت می‌کنند اما عده‌ی دیگر ترجیح می‌دهند هرگز حرفی از آن به میان نیاید. دواین جانسون (Dwayne Johnson) هنرپیشه و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی در دسته‌ی اول قرار می‌گیرد.

بازیگر سری فیلم‌های سریع و خشن چندی پیش یک ویدیوی لایو در صفحه‌ی فیسبوک خود پخش کرد تا علاقه‌مندان بتوانند سوالاتی که در ذهن خود دارند را بپرسند. در این میان، یکی از کاربران پرسید آیا نقشی بوده که قصد ایفای آن را داشته اما هرگز این اتفاق رخ نداده است؟ دواین جانسون هم به محض دیدن سوال و بدون لحظه‌ای معطلی پاسخ داد: بله. این هنرپیشه‌ی آمریکایی در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت خواهان نقش جک ریچر در فیلم Jack Reacher بود و حتی امید بسیاری به دریافت این نقش داشت؛ زیرا از لحاظ فیزیکی به شخصیت جک ریچر شبیه بود:

برخی از بازیگران به دلیل چهره، رنگ پوست، فیزیک و غیره باید برای دریافت یک نقش خاص با دیگران به رقابت بپردازند. خوشبختانه من از آن دسته افرادی نیستم که آدم‌های زیادی از لحاظ ظاهری به من شبیه باشند. در نتیجه، تمامی نقش‌هایی که در طول فعالیتم به عنوان بازیگر دریافت کرده‌ام، نقش‌هایی بوده‌اند که از همان ابتدا برای من طراحی و ساخته شده بودند. البته به جز جک ریچر.

دواین جانسون به‌واسطه‌ی خوش‌اقبالی به جایگاه کنونی‌اش نرسیده و برای طی کردن پله‌های ترقی در هالیوود، تلاش بسیاری کرده است. او همچنین درک کاملی از نحوه‌ی انتخاب بازیگران برای ایفای نقش در آثار سینمایی و تلویزیونی دارد. همین مسئله به او کمک کرده تا دلیل انتخاب نشدنش برای ایفای نقش جک ریچر در نخستین اقتباس سینمایی آن را بفهمد. این نقش نهایتا به تام کروز (Tom Cruise) رسید. جانسون در این باره گفت:

۱۰ سال می‌گذرد و آن زمان در شرایط بسیار متفاوتی بودم. تام کروز در آن زمان بزرگ‌ترین ستاره‌ی سینما بود و من نبودم.

نقش جک ریچر در فیلم Jack Reacher
تام کروز در نقش جک ریچر

اگرچه عدم انتخاب برای ایفای نقش جک ریچر در ابتدا برای او بسیار ناراحت‌کننده بود اما در حال حاضر بسیار خوشحال است. دواین جانسون فکر می‌کند در صورت انتخاب، به دلیل شهرت شخصیت جک ریچر و رمان‌های او در سراسر جهان، آزادی عملی چندانی نداشت:

از آن‌جایی که جک ریچر یک شخصیت قدیمی، شناخته‌شده و پرطرفدار در سراسر جهان بود، آزادی عمل چندانی برای انجام کارهایی که می‌خواستم با این شخصیت انجام بدهم، نداشتم. در نتیجه، خوشحال هستم که که نقش جک ریچر به من نرسید.

دواین جانسون در بخش‌های پایانی لایو خود به روند ساخت Hobbs & Shaw 2 پرداخت که علی‌رغم بحران جهانی کرونا متوقف نشده است:

می‌خواهیم شخصیت‌های عالی‌ای خلق کنیم، نه از آن دسته شخصیت‌هایی که هابز دمار از روزگارشان درمی‌آورد، بلکه از آن دسته آنتاگونیست‌ها، قهرمان‌ها و ضدقهرمان‌هایی که فکر می‌کنم عاشقشان خواهید شد.

حدودا دو هفته پیش بود که ساخت قسمت دوم Hobbs & Shaw رسما تایید شد. متاسفانه از آن زمان تاکنون هیچ گونه جزئیاتی منتشر نشده و طرفداران نمی‌دانند در جدیدترین اسپین‌آف فرنچایز سریع و خشن چه چیزی انتظارشان را می‌کشد. با این حال، می‌توان انتظار داشت که دواین جانسون، جیسون استاتهام (Jason Statham)، ونسا کربی (Vanessa Kirby) و ایزا گونزالس (Eiza González) برای ایفای نقش بازگردند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا