برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

دنیس ویلنوو از نگارش فیلمنامه Dune: Part 3 می‌گوید

نگارش فیلم سوم نیز آغاز شد

دنیس ویلنوو از نگارش فیلمنامه Dune: Part 3 می‌گوید ۰ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ سینمای جهان کپی لینک
نگارش فیلمنامه Dune: Part 3

دنیس ویلنوو در جدیدترین صحبت‌های خود اظهار داشته که مشغول نگارش فیلمنامه Dune: Part 3 بوده و عجله‌ای برای انجام سریع آن ندارد.

عنوان سینمایی Dune: Part Two به کارگردانی دنیس ویلنوو (Denis Villeneuve) مدتی پیش در سال جاری منتشر شده و علاوه‌بر جذب نظر مثبت منتقدان و مخاطبین، یک موفقیت تمام و کمال در باکس آفیس به نام خود ثبت کرد. این فیلم در حال حاضر 93 درصد از امتیاز مثبت منتقدان و 95 درصد از امتیاز مثبت مخاطبین را در وبسایت راتن تومیتوز در اختیار داشته و از همین رو، بسیار منطقی بوده که طرفداران از هم‌اکنون منتظر باشند تا بدانند قسمت سوم این مجموعه بزرگ چه زمانی بر پرده سینماها اکران می‌شود. به خصوص وقتی این نکته را در نظر بگیریم که قسمت دوم، وقوع اتفاقات بسیار بیشتری را در آینده زمینه‌چینی می‌کند.

دنیس ویلنوو کارگردان این مجموعه که در اصل اقتباسی از رمان Dune نوشته فرانک هربرت (Frank Herbert) بوده، مدتی پیش صحبت‌هایی در خصوص قسمت بعدی این فیلم یعنی Dune: Messiah به اشتراک گذاشته بود و اظهار کرده بود که علاقه‌ای ندارد در وقوع حوادث فیلم عجله کند. با این حال در ابتدای ماه جاری بود که ساخت فیلم سوم مورد تایید واقع شد. اکنون در مصاحبه جدید صورت گرفته با نشریه نیویورک تایمز، ویلنوو تایید کرد که مشغول نگارش فیلمنامه Dune: Part 3 است.

ویلنوو این گونه توضیح می‌دهد “آن خشمی که شخصیت زندایا در پایان فیلم دوم از خود بروز می‌دهد دارای احساسات فراوانی است. من نمی‌خواهم فاش کنم که قصد انجام چه کاری را با فیلم سوم دارم. من دقیقا می‌دانم که می‌خواهم چه کاری انجام دهم. با این حال حوادث آتش افروزی در این مسیر وجود داشته و من از بابت چنین تصمیمی هیجان‌زده هستم.”

مدتی پیش پس از اکران فیلم دوم بود که ویلنوو اظهار داشت دو فیلم ابتدایی بلافاصله پس از یکدیگر ساخته شده و ایشان به مدت شش سال در صحرای آراکیس (فضای در جهان این مجموعه) به سر برده است و اکنون به منظور بازیابی قوا و سلامتی خود بهتر است مدتی از روند تولید آن فاصله بگیرد. با این حال موفقیت فیلم دوم به میزانی بوده که سبب شده دیلنوو سریع‌تر از آن چه تصور می‌شد تصمیم به آغاز نگارش فیلمنامه بخش سوم و پایانی این مجموعه بگیرد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments