فیلمبرداری Dune اواخر مرداد ماه از سر گرفته می‌شود

تیم تولید بوداپست را برای ضبط صحنه‌ها انتخاب کرده‌اند

فیلمبرداری Dune

اسکار آیزاک بازیگر نقش لوک لتو آترایدز در مصاحبه‌ی اخیر خود تایید کرد فیلمبرداری Dune اواخر مرداد ماه از سر گرفته می‌شود.

دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) که با ساخت دو فیلم Arrival و Blade Runner 2049 به شهرت بسیاری دست یافت، روی دومین اقتباس سینمایی از رمان Dune نوشته‌ی فرانک هربرت (Frank Herbert) کار می‌کند. اولین اقتباس سینمایی را دیوید لینچ (David Lynch) در سال ۱۹۸۴ ساخته بود. به سه دلیل، جدیدترین ساخته‌ی ویلنوو در لیست انتظار بسیاری از سینماروها قرار دارد: دلیل اول اینکه نسخه‌ی قدیمی از کیفیت مورد انتظار برخوردار نبود و طرفداران کتاب به شدت منتظر یک اقتباس سینمایی شاخص هستند؛ دلیل دوم به عملکرد ویلنوو در ساخت آثار علمی تخیلی طی سال‌های گذشته مربوط می‌شود. دلیل پایانی هم با لیست بازیگران مرتبط است که نام‌های شناخته‌شده‌ی بسیاری را در خود جای داده است.

داستان فیلم Dune حول محور پال یکی از اعضای خانواده‌ی سلطنتی آترایدز می‌چرخد. او فرد بااستعدادی بوده و برای رقم زدن اتفاقاتی بزرگ به دنیا آمده است؛ اتفاقاتی که ورای درک او هستند. پال باید به سیاره‌ی آراکیس بازگشته و مطمئن شود آینده‌ی روشنی در پیش روی اعضای خانواده و مردمانش قرار دارد. سیاره‌ی آراکیس سراسر بیابان‌های شنی است اما وجود یک ماده‌ی باارزش به نام ملانژ باعث شده تا مورد توجه‌ی دیگر گروه‌ها قرار بگیرد. این ماده می‌تواند طول عمر انسان را افزایش داده و قابلیت‌های ذهنی او را بهبود بخشد. برای مثال، قادر است به نقطه‌ای دور تلپورت شده یا از آینده خبردار شود. البته سرنوشت پال برای رقم زدن اتفاقات بزرگ قرار نیست طی یک فیلم روایت شود و دنی ویلنوو امیدوار است بتواند قسمت دوم را هم بسازد.

وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش مدعی شد فیلمبرداری Dune در اواسط ماه آگوست (۲۱ مرداد الی ۳۰ مرداد) از سر گرفته می‌شود. اینطور که به نظر می‌رسد، تیم تولید بوداپست را به عنوان لوکیشن صحنه‌های جدید انتخاب کرده است. البته روند فیلمبرداری چندی پیش به پایان رسیده و این فاز به ضبط صحنه‌های اضافی مربوط می‌شود؛ اتفاقی که در میان پروژه‌های بلاک‌باستر بسیار مرسوم است. اسکار آیزاک (Oscar Isaac) بازیگر نقش لوک لتو آترایدز در مصاحبه‌ی ویدیویی اخیر خود ادعای Deadline را تایید کرد. او در این باره گفت:

قصد داریم صحنه‌های اضافی را در اواسط آگوست ضبط کنیم. طبق گفته‌ی آن‌ها، به بوداپست در مجارستان می‌رویم. تعدادی از صحنه‌هایی که کنار هم قرار گرفته‌اند را دیدم و باید بگویم نتیجه‌ی کار شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد. دنی ویلنوو یک هنرمند واقعی است. دیدن اینکه صحنه‌ها چطور کنار هم قرار می‌گیرند واقعا هیجان‌انگیز است. فیلمبرداری مجدد آن هم در حالی که چند ماه تا اکران فاصله داریم شاید عجیب باشد اما این اتفاق موقع ساخت یکی از پروژه‌های مرتبط با جنگ ستارگان هم رخ داده بود.

فیلم سینمایی Dune در حال حاضر برای اکران از ۲۸ آذر (مصادف با ۱۸ دسامبر) برنامه‌ریزی شده است اما احتمال به تعویق افتادن آن وجود دارد؛ زیرا ممکن است بحران کرونا در مجارستان بار دیگر وخیم شده و ضبط صحنه‌های جدید را با مشکل مواجه کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا