1%
  • 0/10

به گفته کارگردان Dune: Part Two مخاطبین مجبور به تماشای فیلم اول نیستند

فیلم دوم به نوعی مستقل است

به گفته کارگردان Dune: Part Two مخاطبین مجبور به تماشای فیلم اول نیستند ۰ ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
کارگردان Dune: Part Two

کارگردان Dune: Part Two دنیس ویلنوو در صحبت‌های اخیر خود توضیح می‌دهد که چرا مخاطبین محبور به تماشای فیلم اول برای لذت بردن و متوجه شدن داستان فیلم دوم نیستند.

پس از موفقیت صورت گرفته با قسمت اول فیلم Dune که اقتباسی از رمانی با همین عنوان نوشته فرانک هربرت (Frank Herbert) به شمار می‌رود، دنیس ویلنوو (Denis Villeneuve) باری دیگر با قسمت دوم فیلم به صحرای آراکیس بازگشته تا ادامه داستان شخصیت اصلی آن یعنی پائول را روایت کند که که ایفای نقش آن توسط تیموتی شالامه (Timothée Chalamet) صورت می‌گیرد.

در جریان گفتگویی با نشریه Moviefone، ویلنوو کارگردان فیلم Dune: Part Two توضیح می‌دهد که چرا معتقد است مخاطبین بدون آن که نیاز باشد قسمت اول فیلم را مشاهده کرده باشند، می‌توانند به تماشای قسمت دوم نشسته و از تماشای آن لذت ببرند. حال آن که ویلنوو هم‌چنان توصیه می‌کند، مخاطبین تا جایی که می‌توانند ابتدا فیلم اول را مشاهده کنند:

“به نظر من این سوال بسیار خوبی محسوب می‌شود. در ابتدا ذکر این موضوع توسط من بسیار مهم است که فیلم دوم به نوعی مستقل است و روی پای خود می‌ایستد. بدین معنی که اگر کسی فیلم اول را تماشا نکرده باشد می‌تواند هم‌چنان از تماشای فیلم دوم لذت ببرد. بنابراین ما اشارات فراوانی در ابتدای داستان قرار دادیم تا کسی که فیلم اول را نیز مشاهده نکرده بتواند از آن سر در بیاورد و متوجه اتفاقات داستانی شود و به همین دلیل فیلم دوم به نوعی مستقل محسوب می‌شود. البته بسیار بهتر خواهد بود اگر پیش از تماشای قسمت دوم، ابتدا به تماشای قسمت اول آن بنشینید.”

با این حال شکی وجود ندارد چنان‌چه مخاطبین از تماشای قسمت اول Dune صرف نظر کرده و به تماشای فیلم دوم بنشینند، خود را در میان داستان پیدا کرده و مدتی طول خواهد کشید تا بتوانند سر از جزئیات داستانی و اتفاقاتی که در حال وقوع است در بیاورند. فیلم دوم هم‌اکنون در حال اکران در سینماها بوده و تاکنون با استقبال بسیار خوب منتقدان و مخاطبین همراه شده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments