میانگین بازیکنان Dota 2 رو به افزایش است

افزایش تعداد بازیکنان آنلاین استیم

میانگین بازیکنان Dota 2 رو به افزایش است نیکان صبوری ۰ ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ اخبار بازی
میانگین بازیکنان Dota 2

طبق آمار و ارقام به دست آمده، میانگین بازیکنان Dota 2 در حال بازگشت به رقم ۴۰۰ هزار نفر است.

Dota 2 از زمان انتشارش تا به امروز شاهد فراز و نشیب‌های بسیار زیادی بود. به دلیل حمایت بسیار عالی Valve با به‌روزرسانی‌ها و اضافه کردن آیتم‌های بسیار زیبا، این عنوان همچنان جزو یکی از معروف‌ترین و پرمخاطب‌ترین عناوین بین بازی‌های آنلاین به‌شمار می‌رود.

همانطور که می‌دانید، چند ماهی است که ویروس کرونا باعث خانه‌نشینی مردم بسیاری از کشور‌ها شده و با لغو شدن رویداد‌های ورزشی بیشتر آن‎ها به فکر انجام بازی‌های ویدیویی افتاده‌اند. در کنار این موضوع، Dota 2 همیشه یک گزینه‌ی بسیار خوب برای بیشتر بازیکنان PC است. حال طبق آمار و ارقام‌هایی که سایت Steam Charts به دست آمده، بازی Dota 2 با در ماه فوریه میانگین ۴۰۵.۹۷۸ بازیکن داشت. این رقم ۷.۰۴ درصد از آخرین میزان اعلام شده که مربوط به ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ میلادی می‌شود، بیشتر است.

اما در ماه مارس که در آن قرار داریم، این میزان در حال افزایش بوده و میزان ۱.۴۸ درصد به آمار قبلی اضافه شده است. در حال حاضر میانگین بازیکنان عنوان Dota 2 به ۴۱۲ هزار نفر رسیده و با توجه به این آمار به نظر می‌رسد که این بازی بتواند میانگین ۴۵۰ بازیکن را هم رد کند. لازم به ذکر است که این میانگین آخرین بار در سال ۲۰۱۸ میلادی رویت شد و بعد از آن، Dota 2 تعداد بازیکنان افت محسوسی پیدا کرد.

Dota اولین بازی نیست که شامل چنین تغییر چشمگیری می‌شود؛ پیش از این بازی Counter-Strike: Global Offensive در چند روز گذشته رکورد تازه‌ای را برای خود ثبت کرد. طبق گزارش‌های همین سایت، میزان بازیکنان این اثر تیراندازی از مرز یک میلیون نفر گذشته که نسبت به ماه گذشته یعنی فوریه، رشد چشمگیری داشته است.

در کنار این موضوع میزان دارندگان اکانت استیم هم بسیار افزایش پیدا کرده است. طبق توییت Steam Charts، تعداد کسانی که در چند وقت گذشته آنلاین شده بودند از مرز ۲۰ میلیون نفر هم عبور کرده و ۶.۲ میلیون نفر هم به صورت همزمان در حال تجربه‌ی بازی بوده‌اند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا