برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

اولین اطلاعات از قسمت جدید DOOM فاش شد!

کشتن اهل جهنم در یک پورت جدید

اولین اطلاعات از قسمت جدید DOOM فاش شد! ۰ ۰۹ تیر ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
بازی جدید DOOM

طبق اعلام وبسایت‌های استرالیا در لیست کردن عناوین جدید، نام بازی جدید DOOM با عنوان پروژه 2021B در رده سنی بزرگسال درج شده و در این فهرست قرار گرفته است.

استودیو id Software معمولا به دلیل آوردن سبک شوتر اول شخص به دنیای بازی‌های ویدیویی با عنوان Catacomb 3-D که در سال ۱۹۹۱ عرضه شده بود، شناخته می‌شود. با این حال امروزه دلیل آشنایی بسیاری از کاربران با این استودیو معروف، سری بازی DOOM است که سبکی نوین در قتل عام بی رحمانه دشمنان فلک‌زده را برای کاربران تمامی پلتفرم‌ها ارائه می‌کند. با این حال لازم به ذکر است که استودیو id Software در حال حاضر متعلق به شرکت ZeniMax است که مدتی پیش شاهد خریداری شدن آن توسط مایکروسافت بودیم. در نتیجه، این احتمال وجود دارد که عناوین بعدی این سری دیگر در انحصار ایکس باکس بوده و شاهد اضافه شدن آن به PlayStation Store نباشیم.

به هر حال اینکه سیاست‌های مایکروسافت درباره عناوین آینده این استودیو به چه شکل خواهد بود فعلا مشخص نیست، اما حداقل باید ابتدا بدانیم که آیا اصلا ساخت عنوان جدیدی از سوی id Software در سری DOOM در دست کار قرار گرفته یا که نه. برای مثال در مراسم E3 2021 که کنفرانس ویژه استودیوهای ZeniMax را هم به همراه داشت، هرگز حرفی از بازی جدید DOOM زده نشد تا طرفداران همچنان به تجربه بسته‌های الحاقی DOOM Eternal بپردازند. با این وجود، یک لیست لو رفته از کشور استرالیا درباره رده‌بندی سنی بازی‌های ویدیویی، پروژه‌ای تحت عنوان 2021B را نشان می‌دهد که احتمالا نسخه جدیدی از DOOM خواهد بود.

بازی جدید DOOM هرگز یک دنباله نیست

این لیست نشان می‌دهد که پروژه 2021B توسط id Software طراحی شده و رتبه سنی بزرگسال را دارد. با این حال دلیل اینکه این عنوان ناشناس را بازی جدید DOOM می‌دانیم، توضیحاتی خواهد بود که درباره آن ارائه شده تا کاربران بدانند که چرا این رده سنی انتخاب شده است. در این جزئیات مربوطه، آمده است که بازی دارای سطح خشونت فوق‌العاده بالا و همچنین زبان نامناسب برای کودکان خواهد بود که هر دو اشاره به حرکات وحشیانه و همچنین سخنان گهربار شخصیت‌های DOOM دارند. همچنین اعلام شده که هیچ صحنه مربوط به روابط جنسی در این عنوان وجود ندارد که باز هم با توجه به زمینه خشن و برداشته شدن این مورد به عنوان یک دلیل برای انتخاب رده بزرگسال، می‌توان اظهار کرد که یک بازی جدید از سری DOOM یا حداقل یک بسته الحاقی تازه برای عنوان Eternal در دست ساخت قرار دارد.

حال جالب است بدانید که پیش‌تر نیز در لیستی مشابه نام پروژه 2021A برای یکی دیگر از عناوین مورد انتظار استودیو id Software منتشر شده بود که پس از گذشت مدتی، به نظر می‌رسد که یک پورت واقعیت مجازی از یکی از عناوین قدیمی DOOM باشد. به همین روال نیز ممکن است که 2021B هم DOOM 3: VR Edition بوده و اصلا هیچ بازی جدید از این سری در دست ساخت نباشد! به علاوه، اگر آمار بسته‌های الحاقی عرضه شده برای عنوان Eternal را داشته باشید، قاعدتا می‌دانید که DLC جدیدی به نام The Ancient Gods Part Two به تازگی منتشر شده و به همین منظور، عرضه یک دنباله شاید حداقل تا یک یا دو سال بعد انجام خواهد شد.

به هر حال id Software برای ساخت یک بازی کاملا جدید از سری DOOM چندان وقت زیادی در اختیار نداشته و انتظار می‌رود که تنها گزینه این استودیو طراحی یک پورت از عناوین قدیمی باشد. البته این مورد را هم باید در نظر داشت که دو مجموعه Quake و Rage نیز در لیست احتمالات هستند و هیچ بعید نیست که به روزرسانی یا نسخه جدیدی برای آن‌ها در دست طراحی بوده باشد. اما از آنجا که سازنده این دو فرنچایز و همچنین سری DOOM در حال حاضر به استودیو Arkane برای به پایان رساندن هدف خود در طراحی بازی Redfall کمک می‌کند، کمترین توجه به سایر فرنچایزهای خود id Software، بخصوص طراحی یک بازی جدید می‌شود. به هر حال ساخت Redfall حدودا چهار سال است که ادامه داشته و به حدی طول کشیده که سازندگان آن از طراحان این استودیو درخواست کمک کرده‌اند.

همچنین لازم به ذکر است که استودیو Arkane در حال حاضر وظیفه طراحی و عرضه بازی مورد انتظار Deathloop را هم بر عهده دارد که برای انتشار در تاریخ ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) در نظر گرفته شده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments