بازی Doom 64 شامل مراحل جدیدی خواهد شد

فریم‌ریت بهتر، فیزیک طبیعی‌تر و رفع بسیاری باگ

بازی Doom 64 شامل مراحل جدیدی خواهد شد نیکان صبوری ۰ ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ اخبار بازی
مراحل بازی Doom 64

نسخه‌ی پورت شده‌ی بازی Doom 64 برای کنسول‌های نسل حاضر شامل مراحل جدیدی می‌شود.

در حالی که تمام توجه‌ها این روز‌ها روی عرضه‌ی Doom Eternal متمرکز شده، بازی Doom 64 هم راه خودش را به کنسول‌های نسل جدید پیدا کرده و به‌زودی شاهد انتشار نسخه‌ی پورت شده و بهبود یافته‌ی این عنوان خواهیم بود. Doom 64 اورجینال در سال ۱۹۹۷ برای کنسول Nintendo 64 منتشر شد. برخلاف بسیاری از بازی‌های سری Doom، این اثر تاکنون برای هیچ کدام از پلتفرم‌های جدید پورت نشده و این اولین باری است که شاهد عرضه‌ی این اثر برای پلتفرم‌های روز هستیم.

James Haley یکی از توسعه دهندگان این اثر در مصاحبه‌ای گفت که Doom 64 تفاوت‌های بسیار زیادی با نسخه‌ی اصلی آن خواهد داشت که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اضافه شدن چند مرحله‌ی جدید و جذاب اشاره کرد. او در این باره گفت:

بعد از به اتمام رساندن بازی، بازیکن شاهد باز شدن مرحله‌ی جدیدی از روایت‌های Doomguy است. این قسمت‌‌های اضافه بعد از اتمام روایت بازی Doom 64 اورجینال رخ می‌دهد. زمانی که شما مادر شیاطین را در انتهای بازی می‌کشید، خواهر او که در جهنم سرگردان بوده و برای انتقام به دنبال شما خواهد آمد و این لحظه‌ای است که شما باید یک بار دیگر کشتار را شروع کنید. این بخش داستانی طوری طراحی شده که هم طرفداران قدیم و هم بازیکنان جدید از آن لذت ببرند.

سرپرست بخش موتور گرافیکی بازی هم در مصاحبه‌ای از قابلیت‌های جدید بازی صحبت کرد. در این اثر شاهد بهبود در بخش‌های مختلفی هستیم که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به انعطاف بیشتر فیزیک بازی و کوتاه‌تر شدن بارگذاری‌ها اشاره کرد. همچنین نسخه‌ی جدید از مانیتور‌های ۶۰ هرتز هم پشتیبانی می‌کند که بازیکن می‌تواند فریم‌ریت خود را از ۱۲۰ به ۱۰۰۰ افزایش دهد. در بخش دیگر حرف‌های او، به باگ‌های شایع و آزار دهنده در نسخه‌ی اصلی Doom 64 اشاره شد که بیشتر آن‌ها رفع شده و بازیکن می‌تواند به راحتی و با کم‌ترین مشکل به تجربه‌ی این اثر بپردازد.

Doom 64 اکنون به صورت جداگانه تنها با قیمت ۵ دلار قابل خرید است اما اگر بازی Doom Eternal را خریداری کرده باشید، این بازی را هم به عنوان هدیه دریافت خواهید کرد. Doom 64 همزمان با Doom Eternal در تاریخ ۱ فروردین ۱۳۹۹ (۲۰ مارس ۲۰۲۰) برای پلتفرم‌های ویندوز، نینتندو سوییچ، پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان عرضه می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا