1%
  • 0/10

معرفی شخصیت دکتر دوم به MCU از طریق خط داستانی دکتر استرنج

با الهام از یکی از کامیک بوک‌ها

معرفی شخصیت دکتر دوم به MCU از طریق خط داستانی دکتر استرنج ۴ ۲۱ اسفند ۱۴۰۲ سینمای جهان کپی لینک
معرفی شخصیت دکتر دوم

احتمال معرفی شخصیت دکتر دوم به دنیای سینمایی مارول می‌تواند به پیشنهاد یکی از کاربران از طریق خط داستانی شخصیت دکتر استرنج صورت بگیرد.

دنیای سینمایی مارول یا همان MCU به‌زودی شاهد معرفی و حضور یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های شرور خود یعنی دکتر دوم (Doctor Doom) خواهد بود. با توجه به حضور شخصیت کنگ (Kang) که ایفای نقش آن توسط جانات میجر (Jonathan Majors) در فیلم Ant-Man 3 صورت گرفت و عملکرد ضعیف این فیلم، گمانه‌زنی طرفداران  به این موضوع اشاره دارد که احتمالا شخصیت دکتر دوم به عنوان شرور اصلی فیلم Avengers: Secret Wars تبدیل خواهد شد. این موضوع زمانی تشدید یافت که حضور یک شخصیت شبیه به دکتر دوم در تریلر اخیر فیلم Deadpool and Wolverine مشاهده شد که در یک لوکشین خرابه‌آباد حضور داشته و چهره‌اش به واسطه یک ماسک فلزی پوشیده شده بود.

یکی از کاربران وبسایت ردیت به نام oorza خط داستانی جذابی را پیشنهاد داده که به بهترین شکل سبب معرفی شخصیت دکتر دوم به MCU می‌شود. این پیشنهاد که برگرفته از داستان کامیک بوک Triumph and Torment بوده، هوش، حیله‌گری و پیچیدگی شخصیت دکتر دوم را به نمایش گذاشته بدون آن که بخواهد آن را به یک شخصیت کلیشه‌ای شرور تبدیل کند. در این داستان، شخصیت دکتر دوم لطفی در حق شخصیت دکتر استرنج به واسطه عمدا قرار گرفتن در جایگاه دوم  تورنمنت Sorcerer Supreme انجام می‌دهد. سپس دکتر دوم در ازای لطف خود، کمک دکتر استرنج را درخواست کرده تا به همراه یکدیگر به جهنم رفته و روح مادرش را از دست شخصیت Mephisto نجات دهد.

دکتر دوم  در این مسیر دکتر استرنج، مفیستو و حتی مادرش را فریب می‌دهد تا سرانجام روح مادرش را آزاد کرده و آن را به دنیای پس از مرگ بفرستد. این خط داستانی، پیچیدگی شخصیت دکتر دوم را به نمایش گذاشته و نشان می‌دهد انگیزه‌هایش از عشقی که به مادرش دارد سرچشمه می‌گیرد. خط داستانی اشاره شده به بهترین شکل می‌تواند زمینه‌چینی لازم را برای ادامه مسیر دکتر دوم ایجاد کند بدون آن که از او یک شخصیت کلیشه‌ای صرفا شرور بسازد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

4 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments