#مهسا_امینی

روند ساخت Doctor Strange 2 چگونه پیش می‌رود؟

محصول مشترک مارول و دیزنی با یک مشکل جدی روبرو شده است

روند ساخت Doctor Strange 2

الیزابت اولسن بازیگر نقش واندا ماکسیموف چندی پیش در برنامه‌ی Jimmy Kimmel Live حاضر شد و به صحبت درباره‌ی روند ساخت Doctor Strange 2 پرداخت.

طبق اطلاعاتی که تا به اینجای کار منتشر شده، فاز چهارم دنیای سینمایی مارول شامل فیلم‌ها و سریال‌های زیادی می‌شود اما سه مورد از آن‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند: سریال WandaVision، فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness و فیلم Spider-Man 3. اینطور که به نظر می‌رسد، واندا ماکسیموف در جریان سریال دست به اقداماتی می‌زند که باعث بهم ریختن نظم مولتی‌ورس خواهد شد؛ اقداماتی که طبعاتش را در قسمت دوم دکتر استرنج و قسمت سوم مرد عنکبوتی می‌بینیم.

در پی همه‌گیری ویروس کرونا در مارس سال گذشته، استودیوها مجبور شدند روند تولید فیلم‌ها و سریال‌های خود را متوقف کنند. با گذشت مدتی، سیاست‌های دولتی نتیجه داد و نرخ ابتلا در بسیاری از کشورهای جهان کاهش یافت. از همین رو، مجوزهای لازم برای از سر گیری تولید پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی داده شد. علی‌رغم توصیه‌های مقامات پزشکی و اجرای محدودیت‌های اجتماعی طی چند وقت اخیر، شیوع کووید-۱۹ در برخی مناطق از جمله لس آنجلس به میزان نگرانی‌کننده‌ای افزایش یافته است. به‌طوری که دست‌اندرکاران Brooklyn Nine-Nine مجبور شده‌اند روند ضبط را متوقف کنند؛ زیرا اتفاقات سریال در لس آنجلس رخ می‌دهد و نمی‌توانند برای فیلمبرداری به لوکیشن دیگری بروند.

الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen) چندی پیش در برنامه‌ی Jimmy Kimmel Live حاضر شد تا درباره‌ی موضوعات مختلف، به خصوص WandaVision صحبت کند؛ سریالی که فاصله‌ی زمانی چندانی با پخش آن نداریم. مطابق انتظار، در میانه‌ی گفتگو بحث به سمت روند ساخت Doctor Strange 2 کشیده شد. اولسن در این بخش از مصاحبه فاش کرد به دلیل افزایش نگران‌کننده‌ی شیوع ویروس کرونا در بریتانیا، روند فیلمبرداری متوقف شده است:

بیمارستان‌های اینجا پر شده‌اند و جای سوزن انداختن نیست. در نتیجه، تا زمانی که شرایط بهبود نیابد نمی‌توانیم به سر صحنه‌ی فیلمبرداری بازگردیم. فعلا در لندن می‌مانم و خطری مرا تهدید نمی‌کند. از والت دیزنی ممنون هستم که شرایط را فراهم کرده تا بار دیگر کار کنم. این شرکت باعث شد در دوران قرنطینه مشغول کار باشم.

معمولا با افزایش یافتن محدودیت‌های اجتماعی، نرخ شیوع ویروس کرونا کاهش می‌یابد. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توان امیدوار بود شرایط بریتانیا طی هفته‌های آتی بهبود یافته و تعطیلی پروژه‌ی Doctor Strange 2 چندان به طول نینجامد. در ضمن، روند فیلمبرداری The Batman علی‌رغم پر شدن بیمارستان‌های بریتانیا ادامه دارد. ظاهرا تعطیلی پروژه‌ی مارول یک اجبار از سوی مقامات دولتی نبوده و مدیران استودیو چنین تصمیمی اتخاذ کرده‌اند. با این حال، جای هیچ گونه نگرانی‌ای نیست؛ زیرا فاصله‌ی زیادی با اکران دومین اقتباس دکتر استرنج وجود داشته و توقف کوتاه مدت فیلمبرداری نمی‌تواند به تاخیر دوباره منجر شود.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness از تاریخ ۵ فروردین سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۲۵ مارس سال ۲۰۲۲ میلادی) به سینماهای ایالات متحده‌ی آمریکا خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا