#مهسا_امینی

مجموعه‌ی والت دیزنی ورلد ۴۳ هزار کارمند خود را به مرخصی می‌فرستد

تنها ۲۰۰ کارمند به کار خود در پارک ادامه می‌دهند

مجموعه‌ی والت دیزنی ورلد ۴۳ هزار کارمند خود را به مرخصی می‌فرستد سورنا رضایی ۰ ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ سینمای جهان
مجموعه‌ی والت دیزنی ورلد

مجموعه‌ی والت دیزنی ورلد قصد دارد طی روزهای آینده ۴۳ هزار کارمند خود را به دلیل بحران جهانی کرونا به مرخصی اجباری بفرستد.

اوایل ماه آوریل بود که شرکت والت دیزنی از مرخصی اجباری کارکنان استودیوهای فیلمسازی خود از جمله مارول، لوکاس‌فیلم و سرچ‌لایت پروداکشنز خبر داد. در بیانیه‌ی ارسالی برای رسانه‌ها تاکید شده بود تنها کارمندانی که برای انجام وظایف خود باید در محل کار حضور یابند، به مرخصی اجباری فرستاده می‌شوند. برای مثال، می‌توان به دپارتمان بازاریابی و پخش اشاره کرد. بدین ترتیب، افرادی که می‌توانند وظایف خود را به صورت دورکاری انجام دهند، همچنان مشغول به کار باقی می‌مانند. این‌طور که به نظر می‌رسد، حالا نوبت مجموعه‌ی والت دیزنی ورلد است تا کارمندان خود را به مرخصی بفرستد.

سندیکای Unite Here با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی در فیسبوک از مرخصی اجباری ۴۳ هزار کارمند والت دیزنی ورلد در شرایط بحران جهانی کرونا خبر داد. در متن بیانیه تاکید شد اتحادیه به هیچ وجه موافق اتخاذ چنین تصمیمی از سوی مدیران پارک تفریحی نیست اما قوانین این اجازه را به آن‌ها می‌دهد تا کارمندان خود را در شرایط اضطراری اخراج کرده یا به مرخصی بفرستند. در بخش دیگر بیانیه گفته شد آن دسته از کارمندانی که شغل خود را به‌طور موقت از دست داده‌اند، می‌توانند بلافاصله برای دریافت مزایای بیکاری در ایالت فلوریدا اقدام کنند. کارمندانی هم که بیمه بوده‌اند، به مدت یک سال خدمات بیمه‌ی درمانی، دندانپزشکی و عمر را دریافت خواهند کرد.

در حال حاضر کمتر از ۲۰۰ نفر از کارمندان والت دیزنی ورلد در شغل‌های خود باقی مانده‌اند تا کارهای ضروری مانند مراقبت از تجهیزات و حفاظت از اموال را انجام دهند. اگرچه مدت زمان بسته ماندن این پارک تفریحی مشخص نیست اما طبق ادعای Unite Here، دیزنی تضمین کرده است تمامی افرادی که به مرخصی اجباری رفته‌اند، به محض بازگشایی می‌توانند کار خود را از سر بگیرند. همچنین هیچ تغییری در شغل، مرتبه‌ی شغلی، میزان درآمد و مزایایشان به وجود نخواهد آمد. آن دسته از کارمندانی هم که به دلایلی می‌خواهند پس از بازگشایی مجدد، برای مدت بیشتری در مرخصی بمانند، قادر به انجام این کار خواهند بود. شرکت والت دیزنی ادعاهای مطرح شده در بیانیه‌ی Unite Here را تایید کرده است. در ضمن، مرخصی اجباری از تاریخ ۳۱ فروردین (مصادف با ۱۹ آوریل) آغاز می‌شود.

والت دیزنی ورلد ۱۰۱ کیلومتر مربع مساحت داشته و ۴ پارک تفریحی، ۲ پارک آبی، ۲۷ هتل الهام ‌گرفته شده از محصولات دیزنی، ۹ هتل معمولی، چندین زمین گلف، یک اردوگاه تفریحی و دیگر امکانات از جمله یک مرکز خرید روباز را شامل می‌شود. شرکت والت دیزنی اواسط ماه مارس دستور تعطیلی این مجموعه را به دلیل بحران جهانی کرونا صادر کرد. در ابتدا قرار بود این تعطیلی تنها چند هفته طول بکشد اما والت دیزنی اواخر همین ماه یک بیانیه‌ی جدید منتشر و اعلام کرد تمامی پارک‌های تفریحی تا اطلاع ثانوی بسته می‌مانند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا