1%
  • 0/10

جایگاه فیلم هالووینی Werewolf By Night در دنیای سینمایی مارول مشخص شد

قطعه دیگری از پازل MCU سر جای خود قرار گرفت

جایگاه فیلم هالووینی Werewolf By Night در دنیای سینمایی مارول مشخص شد ۲ ۱۸ مهر ۱۴۰۱ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
فیلم هالووینی Werewolf By Night

تماشای فیلم هالووینی Werewolf By Night به مطرح شدن سوال‌های زیادی منجر شده که یکی از مهمترین آنها، جایگاه این پروژه ترسناک در خط زمانی دنیای سینمایی مارول است.

بخش قابل توجهی از کمپین تبلیغاتی فیلم Werewolf By Night به‌طور عمده در استفاده از پالت رنگی سیاه و سفید متمرکز شده بود که طبق صحبت‌های برایان گی (Brian Gay)، تولید کننده پروژه، این امکان را فراهم کرده بود تا با الهام گرفتن از فیلم‌های ترسناک دهه ۱۹۳۰ میلادی، داستان منحصر به‌فرد خود را به شیوه‌ای کاملا متفاوت نسبت به پروژه‌های پیشین دنیای سینمایی مارول روایت کرده و تجربه فراموش نشدنی را برای مخاطبین به ارمغان بیاورند. از طرفی، به‌لطف تریلر منتشر شده در ماه گذشته، بسیاری گمان می‌کردند که وقایع فیلم در گذشته‌های دور جریان دارد، در حالی که به‌روزرسانی جدید دیزنی رسما اولین حضور گرگینه گائل گارسیا برنال (Gael Garcia Bernal) را بعد از فیلم Thor: Love and Thunder قرار داده است.

در ادامه می‌توانید لیست کامل پروژه‌های سینمایی و سریالی دنیای سینمایی مارول را به ترتیب داستانی مشاهده کنید:

مایکل جیاکینو (Michael Giacchino) به‌تازگی در مصاحبه‌ای جدید ضمن صحبت درباره تفاوت‌های این پروژه لایو اکشن با کمیک‌های گرگرینه در شب، به بحث‌هایش با گائل گارسیا برنال در مورد استفاده از نام جک راسل نیز اشاره کرد.

خب می‌دانید، من در دوران کودکی عاشق کتاب‌های مصور بودم و هنوزم که هنوزه خیلی از آنها را پیش خودم نگه داشتم، مخصوصا مجموعه چند جلدی‌ گرگینه در شب. یادم می‌آید شخصیت جک راسل برای اولین بار در دهه هفتاد میلادی به‌عنوان جوانی ثروتمند که ساکن مالیبو است و مدام فراموش می‌کند که قدرت‌های ماورایی شگفت انگیزش هنگام کامل بودن ماه فعال می‌شود، به طرفداران کتاب‌های مصور معرفی شد. به‌خاطر ارتباط عمیقی که از دوران جوانی با این شخصیت خیالی برقرار کرده بودم، حساسیت زیادی حین انتخاب بازیگر نقش جک راسل به‌خرج دادم تا بالاخره گائل گارسیا برنال را پیدا کردم. من خیلی با گائل درباره این شخصیت صحبت می‌کردم و هرباری که از او می‌پرسیدم چه حسی درباره نام جک راسل داری؟ جوابش همیشه این بود، جک تنها یکی از نام‌های بی‌شماری است که در طول زندگی داشتم. جواب گائل شاید برای شما کمی عجیب به‌نظر برسد، اما در عوض گویای نکته‌ای کلیدی است. در واقع جک راسل شخصیتی است که دوره‌های تاریخی متعددی را پشت سر گذاشته و با نام‌های بی‌شماری بین مردم زندگی کرده است. بدون شک گرگینه‌ای که در فیلم من به تصویر کشیده شده تفاوت‌های با نسخه کمیکی دارد ولی خوشبختانه کوین فایگی (Kevin Feige) و سایر اعضای استودیو مارول هیچ مشکلی نسبت به این موضوع نداشتند و حتی از این تفاوت‌ها حمایت هم کردند.

جیاکینو در مصاحبه‌ای جداگانه با وب‌سایت Collider، بیشتر درباره جایگاه فیلم هالووینی Werewolf By Night در خط زمانی دنیای سینمایی مارول توضیح داد و خاطرنشان کرد که او هرگز درباره این موضوع با اعضای استودیو مارول صحبت نکرده است.

ما هرگز درباره این موضوع صحبت نکردیم. تنها چیزی که در مراحل پیش تولید با هم به توافق رسیدیم این بود که وقایع فیلم در دنیای سینمایی مارول اتفاق می‌افتد. فقط همین. حالا شاید بپرسین چرا؟ خب جوابش واضح است. کوین فایگی کارش را خوب بلده و طی گذشته توانسته به بهترین شکل ممکن قطعات پازل دنیای سینمایی مارول را کنار هم قرار بدهد. بنابراین تصمیم گرفتم روی روایت داستان تمرکز کنم و نحوه قرارگیری فیلم در خط زمانی دنیای سینمایی مارول را به عهده فایگی بگذارم.

اگرچه جریان داشتن وقایع فیلم Werewolf By Night در زمان حال کمی عجیب به‌نظر برسد، به‌خصوص با داشتن حال و هوای فیلم‌های ترسناک دهه ۱۹۳۰، اما این موضوع می‌تواند به نفع شخصیت‌های اصلی فیلم تموم شود، زیرا اکنون می‌توانند در کنار سایر ابرقهرمانان دنیای سینمایی مارول حضور داشته باشند. از طرفی شاید دیزنی رسما تایید کرده باشد که اولین فیلم جیاکینو پس از Thor: Love and Thunder تنظیم شده است، ولی اظهارات کارگردان هم حاکی از آن است که زمان دقیق وقایع فیلم هنوز به‌صورت رسمی فاش نشده است. در کل نکته قابل توجه این است که شخصیت‌های جک راسل، السا بلاداستون و من ثینگ نقش پررنگی در آینده ایفا خواهند کرد، زیرا طبق صحبت‌های اخیر کوین فایگی، بعد از کانسپت مولتی ورس قراره شاهد معرفی بخش سوپرنچرال به دنیای سینمایی مارول باشیم.

فیلم هالووینی Werewolf By Night هم اکنون از سرویس دیزنی پلاس پخش می‌شود. نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا گرگینه در پروژه‌های آینده فرانچایز حضور خواهد داشت؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments