برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

دیزنی ظاهرا مشغول زمینه‌چینی برای معرفی مردان ایکس در MCU‌ است

فیلم‌های ابرقهرمانی و غیرمارولی حالا در دسته‌بندی جداگانه‌ای قرار می‌گیرند

دیزنی ظاهرا مشغول زمینه‌چینی برای معرفی مردان ایکس در MCU‌ است ۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۹ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
معرفی مردان ایکس در MCU‌

اگر گمانه‌زنی‌های صورت گرفته پیرامون اقدام اخیر والت دیزنی درست باشد، استودیوی آمریکایی مشغول زمینه‌چینی برای معرفی مردان ایکس در MCU‌ است.

شرکت والت دیزنی اواسط نوامبر سال گذشته‌ی میلادی دیزنی پلاس را رسما راه اندازی کرد. مطابق انتظار، این سرویس استریم تمامی فیلم‌های دنیای سینمایی مارول را در خود جای داده است. در گذشته تمامی فیلم‌های ساخته شده بر اساس کمیک بوک‌های مارول بدون هیچ گونه نظم و ترتیبی کنار هم قرار گرفته بودند اما چندی پیش تغییراتی در دسته‌بندی‌ها به وجود آمد. مشترکان اکنون می‌توانند فیلم‌های MCU را بر اساس فاز یا بر اساس جایگاهشان در خط داستانی مشاهده کنند. در ضمن، دیزنی پلاس شامل دیگر فیلم‌های ابرقهرمانی از جمله مردان ایکس و چهار شگفت‌انگیز هم می‌شود؛ آثاری که فاکس قرن بیستم طی سال‌های گذشته تولید کرده و روی پرده‌ی نقره‌ای برده بود.

والت دیزنی اواخر مارس سال گذشته‌ی میلادی رسما فاکس قرن بیستم را خرید و در نتیجه، امتیاز تمامی فرنچایزهایش را به دست آورد. به همین دلیل، مشترکان دیزنی پلاس بدون هیچ چالش خاصی می‌توانند به تماشای ماجراجویی‌های ولورین و همراهانش روی این سرویس استریم بپردازند. قبلا فیلم‌های ابرقهرمانی‌ای که توسط فاکس ساخته شده بودند در دسته‌بندی Marvel قرار داشته اما در نتیجه‌ی تغییرات اخیر، شاهد یک دسته‌بندی مستقل برای آن‌ها هستیم. در حال حاضر اگر فردی به بخش دسته‌بندی‌ها مراجعه کنید، با عبارت Marvel Legacy Movies روبرو می‌شود. این دسته‌بندی فعلا دو فیلم از فرنچایز Fantastic Four و پنج فیلم از فرنچایز X-Men را در خود جای داده است. انتظار می‌رود با انتقال امتیاز‌ها فیلم‌ها به دیزنی، دیگر فیلم‌های ساخته شده بر اساس این دو فرنچایز هم اضافه شوند.

در نگاه اول، دیزنی پلاس دسته‌بندی‌های فیلم‌های ابرقهرمانی خود را تغییر داده تا دسترسی مخاطبان به فیلم‌های ساخته شده توسط مارول و فاکس قرن بیستم بسیار ساده و در سریع‌ترین زمان ممکن امکانپذیر باشد اما واقعیت چیز دیگری است. با توجه به اطلاعاتی که طی ماه‌های گذشته در فضای مجازی منتشر شده‌اند، می‌دانیم شخصیت‌های مردان ایکس و چهار شگفت‌انگیز به طور حتم به دنیای سینمایی مارول آمده و به احتمال بسیار شاهد تغییر بازیگر بسیاری از نقش‌های کلیدی مانند پروفسور ایکس و ولورین خواهیم بود. حال تصور کنید یک مخاطب عام که اطلاعات چندانی درباره‌ی فیلم‌های ابرقهرمانی ندارد، بر اساس دسته‌بندی قدیمی به تماشای آن‌ها می‌نشست. بدون شک حضور دو نسخه‌ی مختلف از ولورین یا هر شخصیت دیگری در فیلم‌ها می‌توانست باعث سردگمی‌اش شود، به خصوص اینکه اگر فرق میانشان را نمی‌دانست. تفکیک فیلم‌‌های مارول و فاکس قرن بیستم به مخاطب می‌فهماند آن‌ها با یکدیگر تفاوت داشته و هیچ ارتباطی میانشان نیست.

تفکیک فیلم‌ها در دیزنی پلاس نه تنها به معرفی مردان ایکس در MCU‌ اشاره دارد، بلکه به گمانه‌زنی‌ها مبنی بر تغییر بازیگران قوت بخشیده است؛ زیرا سردرگمی زمانی رخ می‌دهد که یک نقش توسط دو بازیگر متفاوت ایفا شده باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments