به زودی دیسکورد در پلی استیشن 5 در دسترس قرار خواهد بود

بازی و گفتگوی همزمان در پلی استیشن

به زودی دیسکورد در پلی استیشن 5 در دسترس قرار خواهد بود گلناز کیانی ۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی
دیسکورد در پلی استیشن 5

گزارش جدیدی ادعا می‌کند که پیاده سازی نرم‌افزار دیسکورد (Discord) به زودی به عنوان بخشی از یک به‌روزرسانی بزرگ به پلتفرم های پلی استیشن اضافه خواهد شد و بازیکنان می‌توانند از دیسکورد در پلی استیشن 5 استفاده کنند.

دیسکورد به یک برنامه غالب برای برقراری ارتباط بر روی رایانه شخصی تبدیل شده است و بازیکنان می‌توانند هم از عملکرد متنی و هم از عملکرد صوتی آن برای صحبت با دوستان خود استفاده کنند. این نرم‌افزار به قدری ضروری شده است که حتی کنسول‌ها اجازه پیاده‌سازی آن را برای ارتباطات بین پلتفرهای خود داده‌اند. البته پلتفرم‌های پلی‌استیشن، مانند روندی که به طور کلی در اجرای همزمان بازی‌ها در چند پلتفرم متفاوت داشته‌اند، در برداشتن این گام به جلو کمی کند بوده‌اند. به هر حال ممکن است این امر به زودی تغییر کند. چرا که گزارش‌ها نشان می‌دهند دیسکورد بیش از هر زمان دیگری به عرضه بر روی پلتفرم‌های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 نزدیک شده است.

گزارشی از سایت خبرگزاری بازی‌های ویدیویی به نام اکسپیوتر (Exputer) بیان کرده است که منابع متعدد ادعا می‌کنند پیاده‌سازی دیسکورد بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن به ‌زودی ارائه خواهد شد. اگرچه برنامه آزمایشی اجرای این نرم‌افزار بدون ذکر تاریخ انتشار مشخصی برای اکران در ماه‌های آینده برنامه‌ریزی شده است. این بدان معناست که بازیکنان پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 می‌توانند تا پایان سال ۲۰۲۲، و یا زودتر، با بازیکنان دیگر بر روی پلتفرم‌های رایانه شخصی یا حتی ایکس باکس از طریق ارتباط صوتی تعامل داشته باشند.

به نظر می‌آید دلیل اینکه تاریخ انتشار مشخص‌تری در دسترس نیست این باشد که توسعه دیسکورد برای کنسول‌های پلی استیشن همچنان در حال آزمایش است. طبق گزارشات از طرف تیم مامور این پروژه، روند اضافه شدن دیسکورد خیلی خوب توصیف شده است با اینکه مطمئناً تمام نشده. همچنین گفته می‌شود که اضافه شدن این نرم‌افزار در به‌روزرسانی جدید نسخه ۷.۰۰ پلی‌استیشن 5 گنجانده شده است و ورود دیسکورد احتمالاً وابسته به سایر ویژگی‌های برنامه‌ریزی ‌شده برای بسته پلی استیشن 5 خواهد بود که قبل از انتشار آن به پایان می‌رسند.

برای کسانی که مطلع نیستند سیستم عامل پلی استیشن 5 در حال حاضر بر روی نسخه ۵.۵۰ است که در اواخر ماه ژوئیه منتشر شد. گزارش مذکور ادعا کرده است که به‌روزرسانی نسخه ۶.۰۰ در اواسط سپتامبر ارائه می شود، با توجه به سرعت روند پیش گرفته شده بسته به‌روزرسانی نسخه ۷.۰۰ با اضافه شدن دیسکورد در آن در اواخر ماه اکتبر یا نوامبر ارائه خواهد شد. مسئله‌ای که با توجه به تعطیلات کریسمس که یک بازه زمانی مهم و مناسب برای انتشار بازی‌های بزرگ است، منطقی به نظر می‌رسد. بنابراین در دسترس بودن دیسکورد بین پلتفرمی برای عرضه Call of Duty: Modern Warfare 2 در اواخر اکتبر یا عرضه Call of Duty: Warzone 2 پس از آن مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

در دسترس نبودن دیسکورد بر روی کنسول‌های پلی استیشن برای کاربران این پلتفرم خسته کننده شده است. این اوضاع برای کاربران ایکس باکس نیز تقریبا به یک شکل است. چرا که دیسکور برای ایکس باکس به طور کامل ارائه نشده و تنها نسخه اولیه آن برای برنامه ایکس باکس اینسایدر (Xbox Insiders) منتشر شده است تا نحوه اجرای آن تا قبل از عرضه کامل آزمایش شود. به این ترتیب، این امکان وجود دارد که نسخه پلی استیشن دیسکورد همزمان با نسخه ایکس باکس آن باشد.

کاربران پلی‌استیشن می‌توانند با ساخت و اتصال حساب‌های خود، برای عرضه کامل دیسکورد در پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 آماده شوند. برای اینکار کاربران می‌توانند به تنظیمات کاربری و سپس اتصالات بروند، جایی که می‌توانند شبکه پلی‌استیشن را انتخاب کرده و وارد سیستم شوند. با اینکار بازیکنان می‌توانند ببینند کاربران دیگر چه بازی پلی‌ استیشنی را در صفحه شخصی دیسکورد خود بر روی رایانه شخصی انجام می‌دهند. انجام اینکار می‌تواند برای استفاده از دیسکورد در پلی استیشن در اواخر امسال نیز یک مرحله ضروری باشد.

نظر شما درباره نرم‌افزار دیسکورد چیست؟ آیا تا به حال از آن برای ارتباط با دوستانتان استفاده کرده‌اید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا