هشدار اسپویل! آیا شخصیت ام جی واقعا پیتر پارکر را در No Way Home فراموش کرد؟!

آینده پیتر و ام جی چیست؟

شخصیت ام جی و پیتر پارکر در در فیلم No Way Home

شخصیت ام جی (MJ) پیتر پارکر (Peter Parker) را در فیلم Spider-Man: No Way Home پس از اتفاقاتی که افتاد ظاهرا فراموش کرد؛ اما آیا واقعا چنین چیزی رخ داد؟ زیرا متن فیلمنامه به جزئیات دقیق‌تری اشاره دارند که شاید برای مخفی کردن آن‌ها، در محصول نهایی قرار داده نشده بود.

فیلم Spider-Man: No Way Home قطعا یکی از بزرگ‌ترین آثار سینمایی تاریخ خوانده می‌شود که محصول جمع شدن داستان سه نسل از سه سری متفاوت مرد عنکبوتی است؛ فیلم‌هایی که مردم با بازیگران، شخصیت‌های و داستان‌های آن‌ها کلی خاطره داشته و دیدن آن‌ها در کنار یکدیگر را فوق‌العاده هیجان‌انگیز می‌دانند.

در این اثر سینمایی، توبی مگوایر (Tobey Maguire) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) درست همانطور که پیش‌تر هم داستان فیلم لو رفته بود، در No Way Home ظاهر شدند تا نقش شخصیتی که طی دو دهه گذشته بازی کرده بودند را یکبار دیگر و اینبار در کنار همدیگر ایفا کنند. در واقع، وقتی که ابرشرورهای جهان‌های آن‌ها با خطا رفتن یک ورد جادویی به دنیای سینمایی مارول آمدند، دو اسپایدرمن قبلی نیز به عنوان افرادی که خود پیتر پارکر هستند و از هویت مرد عنکبوتی خبر دارند، در این جهان ظاهر شدند. لحظه ورود آن‌ها به شدت حماسی بود و داستان را به شدت بهتر از دقایقی که تا به آن صحنه دیده بودیم تبدیل کرد.

با این حساب، پس از دیدن این دو اسپایدرمن و همچنین روایت بخشی از داستان زندگی آن‌ها طی سالیان گذشته (در قالب دیالوگ)، افراد بیشتر بدین سمت کشانده شدند که تمرکز داستان حال به جای یک اسپایدرمن، روی دو شخصیت قبلی رفته و آن‌ها حتی بیشتر توجه بیننده را به خود جلب می‌کنند. اما در صحنه‌های پایانی، یکبار دیگر نشان داده شد که فیلم Spider-Man: No Way Home بیشتر از همه درباره پیتر پارکر تام هالند (Tom Holland) است.

بدین ترتیب پس از پایان کار و درمان کردن همه ابرشرورها، نهایتا پیتر پارکر تام هالند خود را به نحوی فدا کرد و باعث شد تا دکتر استرنج (Doctor Strange) برای جلوگیری از آمدن شخصیت‌های دیگر جهان‌ها به خط زمانی اصلی MCU، یک ورد جدید بخواند؛ طوری که اینبار، واقعا همه فراموش کنند پیتر پارکر واقعا کیست! این اقدام حتی باعث شد تا ند (Ned) و ام جی که دوست و معشوقه او بودند هم دیگر پیتر را نشناسند. این در حالی بود که پیتر قصد داشت تا همه چیز را برای ام جی توضیح دهد، اما با دیدن زخم روی سر او منصرف شد.

با این وجود، طبق فیلمنامه اصلی No Way Home و دیالوگ‌هایی که بازیگران داشتند، این امکان وجود دارد که شخصیت ام جی کاملا هم پیتر را فراموش نکرده باشد؛ بخصوص وقتی که دیدیم او هنوز هم گردنبندی که از پیتر هدیه گرفته بود را به گردن دارد. در حقیقت انگار ورد استرنج اینطور کار می‌کند که پس از خوانده شدن، هیچکس به هیچ‌وجه خاطره‌ای از فرد یا حادثه مورد نظر را به خاطر نخواهد داشت. اما درست مثل درد فراموشی، اگر یک یادگار، دست نوشته یا هرچیزی وجود داشته باشد که آن فرد را به یاد حادثه یا کسی که با جادو فراموش کرده بیندازد، شاید با توضیح بیشتر متوجه واقعیت شود!

در متن فیلمنامه هم مورد مشابهی توضیح داده شده، طوری که نوشته است پس از خروج پیتر از مغازه، شخصیت ام جی به او نگاه می‌کند و پس از کمی تعجب از رفتار، «با یک حالتی که انگار پیتر را می‌شناسد» به او نگاه می‌کند! این یعنی عملا ما می‌توانیم در فیلم‌های بعدی سری مرد عنکبوتی با بازی تام هالند، شاهد رابطه دوباره او با ام جی باشیم. شاید هم درست مثل ام جی دنیای اسپایدرمن سم ریمی (Sam Raimi)، این ام جی هم بعد از جدایی از پیتر چند بار در دام عشق دیگران گرفتار شود! موضوعی که باعث می‌شود تا پیتر حتی با لباس اسپایدرمن هم توجهش بیشتر به او جلب شده و به جای معرفی خود، سعی کند تا فقط از کسی که دوستش دارد مراقبت کند.

4.5 2 آراء
امتیاز مطلب

guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا