پشتیبانی از کنترلر در نسخه‌ی پی‌سی Diablo IV وجود خواهد داشت

بلیزارد در اولین آپدیت خبری روند توسعه، به برخی جزئیات نسخه‌ی PC بازی پرداخته است

نسخه‌ی پی‌سی Diablo IV

شرکت بلیزارد در اولین آپدیت خبری روند توسعه‌ی بازی Diablo IV اعلام کرد که در نسخه‌ی پی‌سی قابلیت استفاده از کنترلر را خواهید داشت.

شرکت بلیزارد از این پس هر سه ماه یک بار، یک پست در بلاگ خود منتشر خواهد کرد که به شرح روند توسعه‌ی عنوان Diablo IV می‌پردازد. در اولین قسمت، بیشتر به جزئیاتی همچون تنظیمات نسخه‌ی رایانه‌های شخصی اشاره شده است. نسخه‌ی پی‌سی Diablo IV برای اولین بار در این سری از کنترلر هم پشتیبانی می‌کند و دیگر محدود به استفاده از موس و کیبورد نخواهید بود. همچنین می‌توانید کلیدهای مربوط به تمام فرمان‌ها و مکانیک‌ها را شخصی‌سازی کنید. آزادی عمل در این مورد تا حدی‌ست که بازی به شما اجازه‌ی تغییر فرمان کلیک چپ را هم می‌دهد. در قسمت چهارم حتی آزاد خواهید بود تا دکمه‌ی اجرای مهارت‌ها را هم عوض کنید تا بدین ترتیب شخصی‌سازی در بالاترین حد ممکن باشد.

از موارد دیگری که در این آپدیت به آن پرداخته شده، رابط کاربری بازی است. قسمت چهارم دیابلو اولین قسمت در این سری خواهد بود که به طور همزمان برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها ساخته می‌شود. این مسئله چالشی را برای تیم سازنده ایجاد کرد تا بهترین رابط کاربری را برای هر دو قشر طراحی کنند. بازی در نسخه‌ی PC قابلیت جابه‌جایی رابط بین دو حالت را خواهد داشت؛ حالت اول که حالت کلاسیک است، اطلاعات در مرکز و پایین صفحه نمایش می‌دهد و حالت دوم که بیشتر باب کنسول‌بازهاست، این موارد را به گوشه‌ی چپ پایین صفحه منتقل می‌کند.

در ابتدا قرار بود که برای هر دو نسخه یک رابط کاربری واحد طراحی شود، اما تیم سازنده پس از تست‌های متعدد به این نتیجه رسید که رابط کاربری در گوشه‌ی پایین چپ زمانی جواب می‌دهد که بازیکن یک صفحه‌ی بزرگ در مقابل خود داشته باشد و در فاصله‌ی نسبتا زیادی از آن قرار بگیرد، بر عکس رایانه‌های شخصی که معمولا بازیکن در فاصله‌ای نهایتا یک متری از مانتیور حضور دارد.

اولین آپدیت خبری دیابلو 4 به همین‌جا ختم نمی‌شود، بلکه به جزئیاتی از دشمنان هم می‌پردازد. در این بازی دشمنان به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که Families نام دارند. هر خانواده از دشمنان خصوصیات ظاهری و ویژگی‌های خاصی دارند که آن‌ها را از دیگر انواع دشمنان متمایز می‌کند. یکی از خانواده‌های جدید بازی Cannibals نام دارد که در توضیحات‌شان اشاره شده است که در گذشته، قبیله‌ای از بربرها بوده‌اند. این خانواده خود شامل چهار مدل دشمن است که همگی روی سلاح‌های Melee تمرکز دارند و در کنار آن از قدرت‌های فراطبیعی بهره می‌برند.

نسخه‌ی پی‌سی Diablo IV
طراحی کنونی خانواده‌ی Cannibals

این موارد تنها اطلاعات منتشر شده نیستند. اگر علاقه‌مند به اطلاع کامل از اولین آپدیت روند توسعه‌ی Diablo 4 هستید، می‌توانید به این پست بروید و جزئیات را از قول Angela Del Priore طراح ارشد رابط کاربری و Candace Thomas از طراحان ارشد بازی بخوانید.

بازی Diablo IV هنوز تاریخ انتشار مشخصی ندارد و تنها می‌دانیم که برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا