ساخت بازی Diablo 5 ده سال طول نخواهد کشید

نسخه بعدی Diablo زودتر در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد

ساخت بازی Diablo 5 ده سال طول نخواهد کشید عرفان بدری ۰ ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ اخبار بازی
بازی Diablo 5

مایک ایبارا (Mike Ybarra)، رئیس شرکت بلیزارد (Blizzard) به تازگی اعلام کرده که ساخت بازی Diablo 5 به اندازه ده سال طول نخواهد کشید و لازم نیست بازیکنان اندازه بازی Diablo 4 برای تجربه آن منتظر بمانند.

مجموعه Diablo یکی از محبوب‌ترین سری بازی‌های شرکت بلیزارد است که طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد، با این حال یکی از مواردی که این مجموعه به آن مشهور است، فاصله بسیار زیاد زمانی بین انتشار نسخه‌های مختلف آن است. در حال که نسخه اول بازی Diablo در سال ۱۹۹۷ منتشر شد، دنباله آن با نام Diablo 2 نیز در سال ۲۰۰۰ در دسترس قرار گرفت، اما در ادامه این سری کار خود را به شکل عجیبی ادامه داد.

سومین نسخه از بازی Diablo پس از سال ۱۲ سال انتظار در سال ۲۰۱۲ منتشر شد و دنباله آن یعنی بازی Diablo 4 نیز پس از ۱۱ سال، مدتی پیش به دست بازیکنان رسید. با توجه به این توضیحات بسیاری از بازیکنان فکر می‌کنند که برای تجربه بازی Diablo 5 دست کم باید تا سال ۲۰۳۴ منتظر بمانند، اما آیا بلیزارد نیز همین را می‌خواهد؟

به تازگی یکی از نویسندگان رسانه آی‌جی‌ان (IGN) در حساب کاربری توییتر خود از تجربه خود از کمپین بازی Diablo 4 نوشت و گفت که به نظر او کمپین این نسخه، بهترین کمپین این سری است. در ادامه رئیس شرکت بلیزارد، مایک ایبارا در پاسخی از او تشکر کرد و گفت که چیزهای زیادی برای بازی Diablo 4 و حتی فراتر از آن در راه هستند. او همچنین تائید کرد که ساخت نسخه بعدی Diablo به اندازه دو نسخه اخیر آن طولانی نخواهد شد و بنابراین بازیکنان لازم نیست تا ده سال دیگر منتظر بمانند.

بازی‌های Diablo 3 و Diablo 4 یکی از طولانی‌ترین مسیرهای توسعه را در تاریخ صنعت بازی‌های ویدئویی داشتند و سازندگان هر بار به دلایل مختلفی مجبور به عقب انداختن عرضه آن می‌شدند. اکنون باید منتظر بمانیم تا ببینیم بلیزارد می‌تواند در ادامه بر این مشکلات غلبه کند و Diablo 5 را زودتر در دسترس قرار دهد یا خیر.

4 1 رأی
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا