#مهسا_امینی

سیستم ضد تقلب دنوو در آینده‌ی نزدیک از Doom Eternal حذف می‌شود

به ادعای کاربران، این سیستم عملکرد فنی بازی را دچار مشکل کرده است

سیستم ضد تقلب دنوو در آینده‌ی نزدیک از Doom Eternal حذف می‌شود سورنا رضایی ۰ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
سیستم ضد تقلب دنوو

استودیوی اید سافتور در پی بازخوردهای منفی کاربران تصمیم گرفته است سیستم ضد تقلب دنوو را از بازی Doom Eternal حذف کند.

شرکت دنوو سافتور با معرفی و ارائه‌ی نرم افزار امنیتی که در حوزه‌ی مدیریت حقوق دیجیتال ساخته بود، به شرکتی بدنام در میان کاربران رایانه‌های شخصی تبدیل شد؛ زیرا آن نرم افزار کاربران را مجبور می‌کند در هنگام تجربه‌ی بازی به اینترنت متصل باشند. این شرکت یک سیستم ضد تقلب هم دارد که چندی پیش و با اولین به‌روزرسانی به Doom Eternal اضافه شد. مدت زیادی از این اتفاق نمی‌گذشت که کاربران استیم یکی پس از دیگری نقدهای منفی خود را ثبت کرده و خواستار حذف سیستم شدند.

دلیل نقدهای منفی کاربران را باید در نحوه‌ی عملکرد سیستم ضد تقلب دنوو جستجو کرد. این نرم افزار بر پایه‌ی کرنل عمل می‌کند. به بیان دیگر، نه تنها فایل‌های Doom Eternal را بررسی می‌کند تا هر گونه تغییر را بیابد، بلکه روی نحوه‌ی تعامل سیستم عامل با بازی هم نظارت دارد. خود نرم افزار قادر به بررسی اطلاعات جمع‌آوری شده نیست. در نتیجه، آن‌ها را برای بررسی به سرورهای آمازون ارسال می‌کند. در ضمن، شرکت سازنده به کاربران اطمینان خاطر داده است نرم افزار به سراغ اطلاعات شخصی آن‌ها نمی‌رود.

مدتی پس از انتشار اولین به‌روزرسانی و اضافه شدن سیستم جدید دنوو به Doom Eternal، تعدادی از کاربران ادعا کردند عملکرد فنی به میزان قابل‌توجهی افت پیدا کرده است. در این میان، تعدادی دیگر هم گفتند قادر به اجرای بازی نیستند. با شدت گرفتن بحث‌ها پیرامون این موضوع، شرکت بتزدا مجبور به واکنش شد و با انتشار یک توییت اعلام کرد تیم سازنده روند بررسی گزارش‌های مربوط به کرش و عملکرد ضعیف پس از نصب به‌روزرسانی ۱.۰ را آغاز کرده و اطلاعات تکمیلی را در سریع‌ترین زمان ممکن با کاربران به اشتراک خواهد گذاشت.

اید سافتور نهایتا با انتشار یک بیانیه‌ی نسبتا طولانی در فروم ردیت، توضیحاتی را برای دارندگان Doom Eternal روی رایانه‌های شخصی ارائه داد. اعضای این استودیو در بخشی از متن گفتند اگر چه حسن نیت داشتند اما بازخوردهای اخیر کاربران آن‌ها را به این نتیجه رساند که باید رویکردشان را برای مبارزه با تقلب مورد ارزیابی قرار دهند. از همین رو، تصمیم گرفته‌اند سیستم ضد تقلب دنوو را با به‌روزرسانی ۱.۱ که مختص رایانه‌های شخصی است حذف کنند. تاریخ انتشار این آپدیت فعلا مشخص نیست اما سازندگان امیدوار هستند طی یک هفته‌ی آینده آماده شود.

اعضای اید سافتور در ادامه‌ی بیانیه‌ی خود نوشتند در جریان بررسی با کدهایی مواجه شدند که باعث به وجود آمدن مشکلات مختلف از جمله کرش شده‌اند. به‌روزرسانی ۱.۱ مشکل مربوط به آن کدها را هم برطرف کرده و نهایتا باعث می‌شود عملکرد فنی بازی بهبود یابد. Doom Eternal تنها روی رایانه‌های شخصی در دسترس نیست و می‌توانید به تجربه‌ی آن روی پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و گوگل استادیا بپردازید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا