کاربران از اضافه شدن نرم‌افزار ضدتقلب به بازی Doom Eternal شاکی هستند

نقدهای منفی بازی در استیم بیشتر و بیشتر می‌شود

کاربران از اضافه شدن نرم‌افزار ضدتقلب به بازی Doom Eternal شاکی هستند سید مجتبی محمودی ۰ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
نرم‌افزار ضدتقلب بازی Doom Eternal

اضافه شدن نرم‌افزار ضدتقلب به بازی Doom Eternal در پچ اخیر آن، اصلا بازخورد خوبی از سوی کاربران دریافت نکرده است و بسیاری از آن‌ها به این اقدام سازندگان اعتراض دارند.

بازی Doom Eternal که حدود دو ماه پیش عرضه شد، از سوی هر دو قشر منتقدان و مخاطبان با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و هنوز هم افراد بسیاری هستند که ترجیح می‌دهند وقت خود را با سلاخی کردن شیاطین جهنمی در این بازی بگذرانند. تازه‌ترین آپدیت بازی علاوه بر یک سری تغییرات و المان‌های تازه، یک نرم‌افزار ضدتقلب هم به آن اضافه کرده است، اما این کار باعث شد تا حجم عظیمی از کاربران معترض شوند.

استودیوی id Software در آپدیت جدید بازی برای رایانه‌های شخصی، نرم‌افزار Denuvo Anti-Cheat را به بازی اضافه می‌کند؛ نرم‌افزاری از سوی شرکتی که قفل امنیتی‌اش برای کرک نشدن بازی‌های مختلف، قطعا معرف حضورتان هست. اما این اقدام به نظر می‌رسد که خیلی هم مطمئن نیست و به‌علاوه، صدای بسیاری از مخاطبان را درآورده است. در حال حاضر و از زمان عرضه‌ی این آپدیت، حداقل ۳۶۰۰ نفر در فروشگاه استیم برای بازی نقد منفی ثبت کرده‌اند. بازی از زمان انتشار تا قبل آپدیت حدود ۴ هزار نقد منفی داشت.

کاربران به دلایل مختلفی از جمله به‌وجود آوردن ریسک امنیتی در سیستم، جمع‌آوری اطلاعات از کاربر و همچنین کاهش عملکرد فنی بازی، از این آپدیت جدید ناراضی هستند و خواستارند تا استودیوی سازنده این نرم‌افزار ضدتقلب را از بازی حذف کند. البته شرکت Irdeto خالق این نرم‌افزار در این باره پستی در بلاگ خود منتشر و اعلام کرد که خبری از جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران در آن نیست و از این بابت نگرانی‌ای وجود ندارد.

اما باز هم دلیل کافی برای شکایت مخاطبان و کاربران بازی Doom Eternal از Denuvo Anti-Cheat وجود دارد. باید دید شرکت بتزدا و استودیوی id Software در روزهای آینده چه واکنشی نشان می‌دهند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا