#مهسا_امینی

قسمت دوم Demolition Man در دست ساخت قرار دارد

متاسفانه هیچ گونه جزئیاتی از این فیلم اکشن و علمی تخیلی موجود نیست

قسمت دوم Demolition Man در دست ساخت قرار دارد سورنا رضایی ۰ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ سینمای جهان
قسمت دوم Demolition Man

سیلوستر استالونه بازیگر، فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی در جریان یک پرسش و پاسخ در اینستاگرام فاش کرد قسمت دوم Demolition Man ساخته می‌شود.

مارکو برامبیلا (Marco Brambilla) که در دهه‌ی ۹۰ میلادی فردی بی‌تجربه در صنعت سینما محسوب می‌شد، برای نخستین فیلم بلند خود از ترکیب سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone)، وسلی اسنایپس (Wesley Snipes) و ساندرا بولاک (Sandra Bullock) استفاده کرد و نتیجه هم گرفت. Demolition Man در سال ۱۹۹۳ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و علی‌رغم بازخوردهای منفی منتقدان موفق شد در سراسر جهان ۱۵۹ میلیون دلار بفروشد، در حالی که هزینه‌ی نهایی تولیدش ۷۷ میلیون دلار بود. حال و با گذشت حدودا ۳۰ سال از آن زمان، نخستین تجربه‌ی کارگردانی برامبیلا یکی از آثار کلاسیک اکشن محسوب می‌شود و طرفداران خودش را دارد.

بخش‌های ابتدایی Demolition Man در سال ۱۹۹۳ میلادی جریان دارد. افسری به نام جان اسپارتان پروتکل‌های نیروهای پلیس را نادیده گرفته و بدون مجوز عملیات دستگیری یک جنایتکار سایکوپات (به افرادی گفته می‌شود که از فقدان ترس، بی‌قیدی و بی‌مسئولیتی رنج برده و رفتارهای ضد اجتماعی نشان می‌دهند) به نام سایمون فونیکس را اجرا می‌کند. جان موفق می‌شود هدف خود را دستگیر کند اما به‌خاطر نادیده گرفتن قوانین و تلفات به جا مانده از عملیات، به زندان می‌افتد. هر دوی آن‌ها چند سال بعد به خواب مصنوعی می‌روند اما حدودا سه دهه‌ی بعد سایمون فرار می‌کند. از آن‌جایی که جرم و جنایت به تدریج از بین رفت، مقابله با خشونت از آموزش‌های نیروهای پلیس حذف شد. در نتیجه، تنها فردی که می‌تواند جلوی آنتاگونیست قصه را بگیرد، جان است.

اینطور که به نظر می‌رسد، طرفداران آثار کلاسیک اکشن باید خود را برای قسمت دوم Demolition Man آماده کنند؛ سیلوستر استالونه چندی پیش از کاربران اینستاگرام خواست تا سوالات مد نظر خود را ارسال کرده و او هم تا جای ممکن به آن‌ها پاسخ خواهد داد. این بازیگر، فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی به قول خود عمل کرد و با ضبط یک ویدیوی حدودا ۱۵ دقیقه‌ای به تعدادی از سوالات پاسخ داد. یکی از سوال‌ها به دنباله‌ی Demolition Man مربوط می‌شد. ظاهرا کاربری پرسیده بود آیا احتمال ساخت چنین فیلمی وجود دارد یا خیر. استالونه هم در پاسخ گفت چنین احتمالی وجود دارد و در حال حاضر با همکاری استودیوی برادران وارنر مشغول کار روی آن است. این ستاره‌ی فیلم‌های اکشن در ادامه نوشت قسمت دوم ساخته می‌شود و اثری «خارق‌العاده» خواهد بود.

اگرچه سیلوستر استالونه جزئیات بیشتری را به اشتراک نگذاشت و نمی‌دانیم دنباله‌ی Demolition Man در چه مرحله‌ای از ساخت قرار دارد اما با اطمینان می‌توان گفت زمان بسیار مناسبی برای ساخت قسمت دوم یک اثر کلاسیک و قدیمی انتخاب  شده است. استودیوهای هالیوودی طی سال‌های گذشته تمایل بسیاری به بازسازی یا ساخت یک دنباله برای آثار کلاسیک و قدیمی خود پیدا کرده‌اند. برای مثال، می‌توان به Star Wars: The Force Awakens اشاره کرد که دنباله‌ی مستقیمی برای Star Wars: Episode VI – Return of the Jedi است. دیگر مثال‌ها هم شامل Top Gun: Maverick و Space Jam: A New Legacy می‌شود.

Rambo: Last Blood، جدیدترین فیلمی است که سیلوستر استالونه در آن به نقش‌آفرینی پرداخت. با وجود نام رمبو، این اثر چندان مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفت.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا