#مهسا_امینی
بازیگران حاضر در بازی Death Stranding 2

کدام بازیگران سینما باید در بازی Death Stranding 2 با کوجیما همکاری کنند؟

علاقه کوجیما به سینما می‌تواند بازی‌هایی زیبا را خلق کند

شاید هنوز هیچ خبر رسمی درباره توسعه بازی Death Stranding 2 منتشر نشده باشد، ولی ما تقریبا از ساخت این بازی اطمینان داریم و از همین رو قصد داریم نگاهی به بازیگرانی که پتانسیل حضور در این بازی را دارند داشته باشیم.

از زمان انتشار اولین بازی به کارگردانی هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) یعنی بازی Metal Gear در سال ۱۹۸۷، او عشق و علاقه بیش از حد خود به سینما را به طور مستقیم وارد بازی‌های خود کرد و این موضوع در آخرین بازی او یعنی Death Stranding نیز به طور واضح مشهود بود و بدون شک شاهد همین رویه در نسخه بعدی این بازی نیز خواهیم بود. ما شاهد حضور چندین بازیگر معروف از جمله نورمن ریدس (Norman Reedus)، مدس میکلسن (Mads Mikkelsen) و همینطور لئا سیدو (Lea Seydoux) در این بازی بودیم.

در همین حال کوجیما با برخی دیگر از بزرگان سینما، برای مثال گیرمو دل تورو (Guillermo Del Toro) و نیکولاس ویندینگ رفن (Nicolas Winding Refn) که توسط کوجیما بارها تحسین شده‌اند همکاری کرده است و اینگونه به نظر می‌رسد که کوجیما به دنبال چند شخص دیگر برای ایفای نقش در بازی خود بوده و می‌توان به کیانو ریوز (Keanu Reeves) اشاره داشت که احتمال حضور او در بازی Death Stranding 2 را بسیار بالا می‌برد.

بازی Death Stranding اولین عنوان به کارگردانی کوجیما بعد از جدایی از شرکت کونامی بود و به وضوح می‌توان تغییرات ایجاد شده در سبک او را تماشا کرد و به عبارت دیگر این بازی را مانند فیلم جدید کارگردانی کهنه کار که به تازگی از محدودیت‌های پیشین رها شده دانست. سرعت پایین بازی و تاکید بر رساندن محموله با پای پیاده کاملا فکر شده بود که البته با نقدهای مثبت و منفی بسیاری روبه‌رو شد، ولی در انتها طرفداران بسیاری به دست آورد. کوجیما خود اشاره داشته که به ساخت دنباله این بازی علاقه دارد، با این حال هیچ خبر رسمی انتشار نیافته است.

بدون شک هیچکس نمی‌داند کدام بازیگر محبوب کوجیما وارد دنیای Death Stranding خواهد شد، با این حال چندین بازیگر هستند که به شدت با ستینگ این دنیای عجیب سازگار هستند. در ادامه قصد داریم نگاهی به بازیگرانی که کوجیما پیش‌تر با آن همکاری کرده و همچنین بازیگرانی که تا به حال با او همکاری نداشته، ولی برای بازی Death Stranding 2 مناسب به نظر می‌رسند داشته باشیم.

کیانو ریوز (Keanu Reeves)

کوجیما پیش‌تر اشاره داشت که او قصد داشته کیانور ریوز را برای نقش شخصیت منفی بازی Death Stranding یعنی کلیف دعوت کند، با این حال این نقش به مدس میکلسن رسید. نزدیکی کوجیما و میکلسن کاملا مشهود و سابقه دار است، با این حال ما فکر می‌کنیم فضای زیادی برای حضور ریوز در دنیای بازی کوجیما وجود دارد. همه می‌دانیم که ریوز با بازی‌های ویدیویی و بیش از هر چیز با دنیای بازی‌های علمی تخیلی به طور کامل آشناست و او را تبدیل به شخصی مناسب برای ایفای در نقش در بازی Death Stranding 2 می‌کند.

به لطف بازگشت پر شکوه او به دنیای سینما با شخصیت جان ویک، ریوز حالا یکی از محبوب‌ترین بازیگران سینما محسوب می‌شود. او اواخر در بازی مورد انتظار و انقلابی Cyberpunk 2077 در قالب جانی سیلورهند ایفای نقش کرد و در حین نا امیدی طرفداران از ضعف کلی بازی، نمایش ریوز را بارها و بارها تحسین کردند.

دیوید هیتر (David Hayter)

دیوید هیتر دورانی موفق در بازیگری و داستان نویسی داشته و دنیای گیم او را با صداگذاری شخصیت سالید اسنیک در سری بازی Metal Gear Solid به کارگردانی کوجیما می‌شناسد. صدای هیتر همیشه در گوش گیمرها باقی خواهد ماند. او وظیفه صداگذاری سالید اسنیک را تا پیش تعویض با کیفر سادرلند (Kiefer Sutherland) در بازی Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain بر عهده داشت. کوجیما اشاره داشت که تعویض او صرفا برای دریافت عملکرد بهتر بوده است و در سوی دیگر هیتر از دست داشتن این کاراکتر را به شدت نا امید کننده خوانده است.

مطمئنا ملحق نشدن دوباره کوجیما و هیتر بسیار ناراحت کننده خواهد بود و شکی نیست که حضور هیتر در بازی Death Stranding 2 راهی فوق‌العاده برای بازگرداندن این بازیگر به دنیای کوجیماست. علاوه بر آن، بازی Death Stranding ستینگی بسیار جدی‌تر نسبت به سری بازی Metal Gear Solid داشته و حضور در نسخه دوم بازی Death Stranding می‌تواند روی دیگر و مهارت‌های بیشتری از هیتر را برای کاربران روی صحنه آورد.

کیفر سادرلند (Kiefer Sutherland)

انتخاب سادرلند به عنوان بیگ باس در بازی MGS5: The Phantom Pain بحث برانگیز بود و بسیاری از طرفداران از غیبت هیتر ناراضی بودند. پس از آن کوجیما بخش Ground Zeroes را منتشر کرد و طرفداران متوجه شدند که نسخه جدید اسنیک به شدت کم صحبت‌تر از نسخه‌های پیشین که هیتر صداگذاری کرده خواهد بود. گرچه طرفداران متوجه شدند که کوجیما و سادرلند موفقیت بزرگی به دست آورده‌اند، علاقه به تعامل بیشتر با سادرلند داشتند و از همین رو ما فکر می‌کنیم که حضور سادرلند در نسخه جدید بازی Death Stranding به طرفداران و کوجیما این فرصت را داده تا از پتانسیل کامل بازیگر فیلم‌های Lost Boys و 24 بهره مند شوند.

استفانی جوستن (Stefanie Joosten)

جوستن، بازیگر و خواننده‌ای که پس از حضور در قالب شخصیت کووایت (Quiet) در بازی MGS5: The Phantom Pain به شهرتی بی سابقه رسید، وظیفه صداگذاری و البته موشن کپچر این شخصیت را بر عهده داشت و برای همیشه خود را در دل گیمرها جا کرد. گرچه ما دیالوگ‌های چندانی از او در بازی MGS5: The Phantom Pain نشنیده‌ایم، حضور به عنوان شخصیت کووایت مسیر ورود او به دنیای بازی‌های ویدیویی را هموار کرد و طرفداران امیدوارند شاهد همکاری دوباره او و کوجیما باشند. جوستن اشاره داشته که کوجیما ابتدا او را برای ایفای نقش فرجایل (Fragile) در بازی Death Stranding در نظر داشته، با این حال این نقش در پایان به لئا سیدو رسیده است. گرچه کوجیما از او در بازی اخیر خود بهره نبرده است، احتمال حضور او در بازی Death Stranding 2 بسیار بالاست.

ران پرلمن (Ron Perlman)

ستاره فیلم Hellboy و سریال Sons of Anarchy گرچه به طور مستقیم به کوجیما لینک نشده است، با این حال آن‌ها دوست مشترک و بسیار مهمی به نام گیرمو دل تورو دارند. دل تورو در توسعه بازی‌های P.T. و پروژه ناتمام Silent Hill با کوجیما همکاری داشته و در سوی دیگر ران پرلمن یکی از بازیگران اولین فیلم مهم دل تورو یعنی Cronos بوده است. پرلمن در دیگر فیلم‌های دل تورو از جمله Blade 2، Pacific Rim و فیلم‌های Hellboy ایفای نقش کرده است. پرلمن به دور از همکاری با دل تورو، با سبک علمی تخیلی آشنایی داشته و او را شخصی مناسب برای حضور در بازی Death Stranding 2 می‌کند.

ناگفته نماند که پرلمن با بازی‌های ویدیویی غریبه نبوده و وظیفه صداگذاری برخی شخصیت‌ها در بازی‌های Halo 3، Call of Duty: Black Ops 3 و همچنین The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay را بر عهده داشته است، با این حال او بیش از هر چیز دیگر در دنیای بازی‌های ویدیویی به راوی داستان بسیاری از نسخه‌های سری Fallout معروف است. با توجه به قدرت سخنوری بسیار بالای او در سری بازی Fallout و رابطه با دل تورو، ما فکر می‌کنیم که پرلمن شخصی بسیار عالی برای ایفای نقش در Death Stranding 2 است.

چارلیز ترون (Charlize Theron)

برنده جایزه اسکار، چارلیز ترون، سال‌های گذشته را صرف رزومه‌ای پر بار در فیلم‌های سبک اکشن از جمله Atomic Blonde، The Old Guard و سری فیلم The Fast and Furious کرده و در سوی دیگر بازی Aeon Flux تنها تجربه او در دنیای بازی‌های ویدیویی‌ست. درست مانند پرلمن او به طور مستقیم با کوجیما در ارتباط نیست، با این حال او در فیلم Mad Max: Fury Road که جایگاه ویژه‌ای در قلب کارگردان سری بازی Metal Gear دارد ایفای نقش کرده است. کوجیما همیشه از علاقه بسیار زیاد خود به سری فیلم Mad Max و همچنین تاثیرات این فیلم‌ها بر بازی‌های خود سخن گفته است. ستینگ پساآخرالزمانی بازی Death Stranding را می‌توان یکی از تاثیرات این فیلم بر کوجیما دانست و در سوی دیگر جورج میلر (George Miller) کارگردان فیلم Mad Max چندین مرتبه به تحسین کوجیما و بازی Death Stranding پرداخته است.

شخصیت فوریوزا در فیلم Mad Max: Fury Road قدرت بازیگری ترون را به خوبی به ما نشان داد و از همین رو ما او را مناسب برای حضور در بازی‌های ویدیویی می‌دانیم و حضور در بازی Death Stranding 2 می‌تواند سیل عظیم طرفداران ترون را بیش از پیش با دنیای بازی‌های ویدیویی و هیدئو کوجیما آشنا کند.

اشخاص زیاد و مهمی در این لیست حضور دارند که پتانسیل بسیاری برای حضور در صحنه دنیای گیم و بازی‌های کوجیما دارند، با این حال ما اطمینان داریم که بازیگران بسیاری هستند که به آن‌ها اشاره نشده و در عین حال پتانسیل بسیاری برای ایفای نقش در بازی Death Stranding 2 دارند. نظر شما درباره بازیگران معرفی شده چیست؟ شما فکر می‌کنید کدام بازیگران مستحق حضور در بازی‌های هیدئو کوجیما هستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا