برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
دومین تریلر فیلم Deadpool 3
1%
  • 10/10

بررسی و موشکافی دومین تریلر فیلم Deadpool 3

مورد انتظارترین فیلم مارول!!

بررسی و موشکافی دومین تریلر فیلم Deadpool 3 ۸۰ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

بالاخره بعد از مدت‌ها انتظار دومین تریلر فیلم Deadpool 3 از راه رسید و با سورپرایزهای شوکه‌کننده‌اش، هیجان طرفداران مارول را دوچندان کرد. درست مثل همیشه این تریلر جذاب هم دارای ایستراگ و نکات پنهان بی‌شماری است که در ادامه مطلب به بررسی تک تک آنها خواهیم پرداخت.

به‌دنبال برگزاری پنلی اختصاصی در همایش سینما کان و ارائه نگاهی ویژه پشت درب‌های بسته، استودیو مارول دومین تریلر فیلم Deadpool 3 را با طرفداران به اشتراک گذاشت. این فیلم به‌شدت مورد انتظار که کمتر از سه ماه به پرده نقره‌ای راه پیدا می‌کند، به‌معنای واقعی کلمه مهمترین پروژه ژانر ابرقهرمانی محسوب می‌شود، زیرا یک موجود نکسوسی که قادر به دیدن واقعیت یا فریم سینمایی است را برای اولین بار به فرانچایز پانزده ساله دنیای سینمایی مارول معرفی می‌کند. برای کسانی که نمی‌دانند، موجودات نکسوسی مانند ددپول و شی هالک به‌خاطر توانایی شکستن دیوار چهارم، شخصیت‌های خاصی محسوب می‌شوند، زیرا قادر به تغییر دادن واقعیت و حل کردن مشکلاتی هستند که هیچکس نمی‌تواند حل کند.

اولین تیزر تریلر این فیلم به‌شدت مورد انتظار دو ماه پیش منتشر شد و با دستیابی به ۳۵۶ میلیون بازدید در ۲۴ ساعت اول، رسما پربازدیدترین تریلر سینمایی تاریخ نام گرفت. جالب است بدانید که این رکورد قبلا در تصاحب رویداد کراس اوری Spider-Man: No Way Home با بازدید ۳۵۵.۵ میلیونی بوده است. استودیو مارول سپس در اقدامی غیرمنتظره نسخه متفاوتی از همان تیزر تریلر را با طرفداران به اشتراک گذاشت که به اصطلاح “Green Band” نام دارد و شامل هیچگونه سکانس‌ خشن و الفاظ رکیک نمی‌شود. همین موضوع هم باعث شد تا گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر اکران شدن دو نسخه متفاوت ” R-Rated” و “PG-13” در سینماها مطرح شود. البته تا امروز هیچ منبع خبری موثقی در این رابطه صحبت نکرده، بنابراین فعلا نمی‌توان نسبت به صحت داشتن آن مطمئن بود.

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، دو هفته پیش هم تریلری اختصاصی پشت درب‌های بسته در همایش سینماکان به نمایش گذاشته شد که طبق تایید رسمی شان لوی (Shawn Levy)، کارگردان پروژه، انحصارا برای سینماکان بوده و متاسفانه قرار نیست برای عموم منتشر شود. به‌همین خاطر استودیو مارول به‌منظور جبران کردن این موضوع تصمیم گرفت از دومین تریلر رسمی که مملو از ایستراگ و نکات شوکه‌کننده است پرده بردارد.

بررسی و موشکافی دومین تریلر فیلم Deadpool 3

هیچکس از ولورین خوشش نمی‌آید

برخلاف تیزر قبلی که حتی یک صحنه هم از ولورین نداشت، دومین تریلر به‌طرز عجیبی روی جهش‌یافته نامیرای محبوب داستان متمرکز شده که صحبت‌های آقای شان لوی را تایید می‌کند. او در همایش سینماکان تاکید داشت که نباید اثر جدیدش را Deadpool 3 نامید چون این فیلم یک ماجراجویی دو نفره است و داستان مولتی‌ورسی روی هر دو شخصیت به یک اندازه تمرکز می‌کند. نکته جالب صحنه آغازین تریلر این است که هیچکس از ولورین خوشش نمی‌آید، حتی بارتندر. او با لحنی بد به لوگان می‌گوید که بار را ترک کند چون هیچکس تحمل دیدنش را ندارد.

در حال حاضر نمی‌دانیم دلیل نفرت همه از او چیست، ولی اینطور که به‌نظر می‌رسد اتفاق خیلی بدی رخ داده، زیرا وقتی ددپول اسلحه خود را بیرون می‌آورد، ولورین با لبخندی تلخ سر خود را به لوله تنفگ می‌چسباند. ظاهرا اتفاق رخ داده به‌قدری ناراحت‌کننده بوده که باعث شده ولورین آروزی مرگ بکند. شاید هم صرفا به‌خاطر نامیرا بودنش از هیچ چیزی نمی‌ترسد. یکی از نکات ریز و به‌شدت خنده‌دار این صحنه، جمله‌ “بخند و منتظر فلش باش” است که خیلی ریز جلوی اسلحه ددپول نوشته شده و به نظرم بهترین جمله‌ای است که یک نفر قبل از شلیک به سر طرف مقابل می‌تواند بگوید.

مبارزه دو جهش‌یافته نامیرا در لوکیشنی آشنا

سپس ددپول و ولورین را در لوکیشنی آشنا از شاهکار تلویزیونی لوکی می‌بینیم. بله درست حدس زدید، دو جهش‌یافته نامیرای داستان به خط زمانی ووید (The Void) سفر می‌کنند. برای کسانی که نمی‌دانند، ووید یک تایم لاین در انتهای زمان است که توسط نسخه مولتی‌ورسی کانگ فاتح (He Who Remains) خلق شده و به‌نوعی زباله‌دان سازمان تناقظات زمانی محسوب می‌شود. چطور؟ سازمان TVA طبق دستورات کانگ، خطوط زمانی منشعب شده یا به اصطلاح از کنترل خارج شده را هرس کرده و هر چیزی که در آن خط زمانی بوده را به ووید منتقل می‌کنند تا بدست هیولایی ابر مانند به‌نام الیوث (Alioth) خورده شوند. 

از آنجایی که سازمان TVA خطوط زمانی بی‌شماری را هرس کرده، انتظار می‌رود سکانس‌های ووید شامل ایستراگ و نکات شوکه‌کننده زیادی باشد. یکی از این ایستراگ‌ها لوگوی نابود شده فاکس قرن بیستم است که ثابت می‌کند سازمان TVA بنا به‌دلایلی نامشخص خط زمانی مردان ایکس فاکس را هرس کرده است. در حال حاضر از چیزی مطمئن نیستیم ولی این موضوع می‌تواند بازگشت شخصیت پایرو (همان چهره‌ ناآشنایی که در اولین تیزر دیدیم) و سایر ایتسراگ‌ها را توضیح بدهد.

ددپول برای نجات دنیای خود به کمک ولورین نیاز دارد

بدون شک یکی از بزرگترین و شوکه‌کننده‌ترین نکات دومین تریلر فیلم Deadpool 3 زمانی بود که ددپول درباره نابودی دنیای ولورین صحبت می‌کند. ظاهرا کاساندرا نوا مسئول نابودی دنیای لوگان است و قصد دارد دنیای ددپول را نیز به سرنوشتی مشابه دچار کند، زیرا وقتی ددپول به خطر نابودی دنیای خود اشاره می‌کند، نظر ولورین جلب می‌شود. تئوری من این است که کاساندرا نوا با استفاده از یک ابرسنتینال، دنیای ولورین را نابود کرده (چیزی مشابه نابودی جزیره جنوشا در قسمت پنجم سریال X-Men 97) و حالا خط زمانی ددپول را هدف گرفته است. برای کسانی که نمی‌دانند، در کمیک‌ E is for Extinction، کاساندرا نوا کنترل یک ابرسنتینال را در دست گرفت و با حمله‌ای غیرمنتظره، ملت جهش‌یافته جزیره جنوشا را قتل عام کرد. در حالی که هنوز جزئیات رسمی از داستان به بیرون درز نکرده، اما به نظر می‌رسد که ابرشرور فیلم Deadpool & Wolverine قراره آشوبی مشابه آنچه در قسمت پنجم سریال مردان ایکس دیدم، به پا کند.

لباس بدون آستین ولورین یادآور ظاهر کمیکی کلاسیک اوست

از زمانی که فرانچایز مردان ایکس فاکس راه اندازی شد، یکی از بزرگترین آرزوی طرفداران، به‌خصوص طرفداران دنیای کمیک، دیدن هیو جکمن (Hugh Jackman) در لباس نمادین زرد و آبی کمیک‌ها بود. متاسفانه استودیو فاکس قرن بیستم طی نوزده سالی که مشغول گسترش فرانچایز مردان ایکس بود، هیچگاه در جهت تحقق این رویا گامی برنداشت و بنا به دلایلی نامشخص، سکانس پایانی فیلم انفرادی ولورین که برای اولین بار لباس نمادین لوگان در دنیای لایو اکشن را نشان می‌داد نیز حذف کرد.

وقتی هیو جکمن با ایفای نقش در شاهکار جیمز منگولد (James Mangold) به‌نام لوگان، با نقش ولورین خداحافظی کرد، طرفداران به اجبار با این واقعیت تلخ که دیگر هیچوقت قرار نیست هیو جکمن را در لباس کمیکی ولورین ببینند، کنار آمدند تا اینکه او سال گذشته با انتشار یک تصویر پشت صحنه‌ در صفحه اینستاگرام خود، رسما تایید کرد که بعد از گذشت سه دهه قراره برای اولین بار لباس کمیکی ولورین را به تن کند. سپس افشاگران در گزارش‌های متعدد مدعی شدند که ظاهر کمیکی لوگان شامل ماسکی با لنزهای سفید می‌شود و در مقطعی او آستین لباس‌ خود را پاره می‌کند. این موضوع تا امروز در حد یک شایعه بود اما خوشبختانه تریلر جدید رسما صحت داشتن آنها را تایید کرده است.

اولین نگاه رسمی به کاساندرا نوا

از زمان انتشار اولین تیزر تریلر، شایعه شده بود که کاساندرا نوا، خواهر دوقلوی شرور پروفسور ایکس، آنتاگونیست اصلی Deadpool & Wolverine خواهد بود. حالا به‌لطف تریلر جدید حضور او با هنرنمایی اما کورین (Emma Corrin) رسما تایید شده است. او نخستین بار در کمیک New X-Men #114 به دنیای مارول معرفی شده و از آن زمان تاکنون نقش پررنگی در بزرگترین رویدادهای کمیکی داشته است. اما کورین سال گذشته در گفتگو با نشریه امپایر فاش کرد که قسمت پایانی سه‌گانه ددپول نه‌تنها اولین حضور او در دنیای سینمایی مارول است، بلکه اولین تجربه‌اش در زمینه جان بخشیدن به یک آنتاگونیست محسوب می‌شود.

بازگشت هیولای ابر مانند خط زمانی ووید

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، الیوث هیولایی است که در خط زمانی ووید زندگی می‌کند و هر چیزی که توسط سازمان TVA هرس شود را می‌بلعد. از آنجایی که ددپول و ولورین به‌طریقی به ووید سفر خواهند کرد، الیوث یکی از بزرگترین مشکلاتی است که باید با آن دست و پنجه نرم کنند. در حال حاضر نقش او مشخص نیست، اما طبق گمانه‌زنی‌ها در غیاب نسخه مولتی‌ورسی کانگ فاتح، کاساندرا نوا کنترل ووید و الیوث را بدست گرفته است.

سر عظیم الجثه مرد مورچه‌ای مقر فرماندهی کاساندرا نوا است

بدون شک بزرگترین و شوکه‌کننده‌ترین سورپرایز دومین تریلر فیلم Deadpool 3، سر عظیم الجثه مرد مورچه‌ای در خط زمانی ووید است. اینطور که پیداست سازمان تناقضات زمانی بنا به دلایلی نامشخص نسخه مولتی‌ورسی کوچکترین انتقامجو را به خط زمانی ووید تبعید کرده است. با توجه به اسکلتی که برای مدتی کوتاه زیر ماسک دیده می‌شود، مرد مورچه‌ای توسط الیوث کشته شده و کاساندرا نوا هم در اقدامی عجیب آن را به مرکز فرماندهی خود تبدیل کرده است. اینکه چرا مرد مورچه‌ای به ووید تبعید شده هنوز مشخص نیست، ولی به احتمال زیاد از طریق یک فلش‌بک بتوانیم دلیلش را بفهمیم. از دیگر نکات شوکه‌کننده این صحنه نیز می‌توان به حضور چهره‌های آشنایی از فرانچایز مردان ایکس فاکس یعنی لیدی دث استرایک (Lady Deathstrike) و آزازل (Azazel) اشاره کرد که به‌ترتیب در فیلم X-Men و X-men: First Class حضور داشتند.

ماشین جمجمه قرمز، اولین رهبر سازمان هایدرا

ماشین مخصوص یوهان اشمیت، اولین رهبر فرقه هایدرا که در دوران جنگ جهانی بیشتر با نام جمجمه قرمز شناخه می‌شد، یکی دیگر از ایستراگ‌های دومین تریلر ددپول است. البته دیدن این ماشین خیلی تعجب‌آور نیست، زیرا سال گذشته تصاویر پشت صحنه متعددی لو رفته و ماشین مخصوص جمجمه قرمز اولین بار در آن تصاویر دیده شده بود. اینکه آیا رهبر فرقه هایدرا هم در این فیل مولتی‌ورسی حضور دارد یا نه یک معماست، اما کمی دور از ذهن است که ماشینش باشد و خودش نه. همچنین به‌گفته یکی از طرفداران تیزبین، اگر کمی به ماشین جمجمه قرمز دقت کنید، می‌توانید لوگوی معروف مرد آهنی را مشاهده کنید. این نکته ریز و خارق‌العاده ممکن است به یک دنیایی موازی اشاره داشته باشد که در آن تونی استارک رهبری هایدرا را به‌عهده دارد.

اولین نگاه رسمی به داگپول

برای کسانی که خیلی با کمیک‌ها آشنایی ندارند، داگپول نام حیوان خانگی ددپول نیست، بلکه یکی از اعضای حقوق بگیر گروه Deadpool Corps است. نیازی به گفتن نیست که ورود داگپول به دنیای سینمایی مارول چه پیامدهای مهمی می‌تواند به همراه داشته باشد، زیرا در کمیک‌ها این گروه متشکل از نسخه‌های مولتی‌ورسی ددپول است. به‌ زبان ساده‌تر، حضور داگپول در بزرگترین فیلم فاز پنجم دنیای سینمایی مارول به‌نوعی شایعات مطرح شده مبنی بر متحد شدن ددپول با ورینت‌های خود را تایید می‌کند.

البته حضور داگپول هم خیلی تعجب‌آور نبود، زیرا رایان رینولدز سال پیش عکسی عجیب اما بامزه در حساب توییتر خود به اشتراک گذاشته و زیرش نوشته بود: “آیا داگپول مشکلی را حل کرد؟ حتی فکرشم نکنید چون او به بزرگترین کابوس بخش تجاری دیزنی پلاس تبدیل شده است. اما نگران نباشید چون تابستان سال ۲۰۲۴ همراه با فیلم از راه می‌رسد.” او همچنین تایید کرده بود که داگپول شخصیتی مبتنی بر جلوه‌های ویژه نیست و توسط سگی واقعی که هنوز نامش فاش نشده، به تصویر کشیده می‌شود.

شیرجه زدن ددپول و ولورین در پورتال جادویی دکتر استرنج

در آخرین شات تریلر، ددپول و ولورین را می‌بینیم که در حال شیرجه زدن در پورتال جادویی دکتر استرنج هستند. این صحنه به‌تنهایی تایید می‌کند که جادوگر محبوب دنیای سینمایی مارول قراره حضوری افتخاری در داستان مولتی‌ورسی Deadpool & Wolverine داشته باشد. طبق گمانه‌زنی‌های تازه مطرح شده، جهش‌یافته‌های نامیرای داستان از طریق این پورتال، خط زمانی ووید را ترک کرده و به دنیای سینمایی مارول منتقل خواهند شد.

از داستان فیلم Deadpool & Wolverine چه می‌دانیم؟

در حال حاضر اطلاعات موثقی از داستان مولتی‌ورسی قسمت پایانی سه‌گانه ددپول در دست نیست اما به‌لطف افشاگران شایعات زیادی در فضای مجازی منتشر شده که یکی از آنها به حضور سازمان تناقضات زمانی اشاره دارد. طبق این شایعه، داستان زمانی آغاز می‌شود که سازمان TVA از شکل‌گیری جنگ مولتی‌ورسی جدیدی باخبر می‌شوند. آنها به‌منظور مقابله با شورای کانگ، به دنیاهای در حال نابودی سفر می‌کنند و ارتشی از قدرتمندترین قهرمانان را گردهم می‌آورند. این جزئیات داستانی با گزارش افشاگری دیگر به‌نام کی سی والش (K.C Walsh) نیز مطابقت دارد. به‌گفته او، موبیوس و سایر ماموران سازمان پیرو دستگیری ددپول به جرم دستکاری زمان به دنیاهای نابود شده یا در معرض نابودی سفر می‌کنند تا با شکل دادن به گروهی متشکل از قدرتمندترین قهرمانان، از فروپاشی مولتی‌ورس و خط زمانی مقدس دفاع کنند. این موضوع می‌تواند به راحتی تصاویر پشت صحنه‌ای که سال گذشته منتشر شده بود را توضیح دهد.

فیلم به‌شدت مورد انتظار Deadpool & Wolverine در تاریخ ۲۶ جولای سال ۲۰۲۴ (۵ مرداد سال ۱۴۰۳) در سینماها اکران خواهد شد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

80 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments